Sumarstvo

Gledao juce malo oglase za vitla pa naletim na ovo IGLAND za koje pise da je 10t, sto mi deluje malo mnogo. Jel vidjao neko takvo vitlo da je 10t? http://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/7161153/rabe-vitlo

Isto tako naletim i na ovu skalameriju http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2186316_AGCO_MASSEY_FERGUSON_KMB-ERW_2000_god/?cena=low
Sta je ovo uopste? Vidim pise da je vitlo i ono 10t, ali sta ce mu tockovi i kako ce ono da se zarije u zemlju sa tockovima?

Ofarbano - http://www.kupujemprodajem.com/KMB-RW-80-Sumsko-vitlo-31515223-oglas.htm?filter_id=60018 , tockovi, verovatno uvuce klip toplinka i kada se prone umesto da drlja daska po zemlji ide na tockove :cvetic:...
 
Tockovi sluze kad treba da vuces drva traktorom da se ne propinje traktor

- - - - - - - - - -
 
Da, sad je i meni jasnije sa ovih slika. Mada mi i dalje bezveze sa ovim tockovima. On mu sa onim hidraulicnim toplinkom regulise nagib daske i tu malo dobije da se ukopa, ali su tockovi uvek na zemlji.

A evo i par slika od jedne sumske prikolice sto sam skoro naleteo na nju. Ovakve ovde kod mene nisam vidjao pa sam morao da stanem i da je uslikam.
 
Deluje mi slabo nekako,a ona četri šrafa gde se klackaju točkovi mislim da moze da se desi da se otkinu sa većim tovarom po lošem terenu,mada ti si je video uživo.
 
Pa sama konstrukcija i nije slaba. Ipak na nju realno moze da se tovari do 4-5m, a da se ne ide previse u visinu. Jedino ta 4 srafa sto kazes i meni deluje da moze da se otkinu i gume i felne su od terenca, nisu teretne. Mada opet ima 4 gume i felne pa taman posla ako ne mogu da nose 4-5m drva.
 
Ja juce izvrnuo prikolicu, unistio auspuh na traktoru itd :osmeh:...
Ma da si ti ziv i zdrav, auspuh se kupi nov, a prikolici sigurno nije nista.

Ja danas, odnosno sad vec juce zvao coveka za ovo vitlo http://www.kupujemprodajem.com/unifores-31559824-oglas.htm
Nije daleko od mene i bas sam se ponadao da je 5 t, kad covek kaze da je 3,5 t, ali ima sajlu navodno 14mm. Cenu ce da spusti, mada ako je stvarno 3,5 t to mi je malo. Sve se nadam da on i ne zna u stvari sta ima jer jedan moj kolega svima prica da mu je vitlo 3,5 t, a ono 4 t. Isto tako sam gledao jedno za koje vlasnik kaze da je 4,5 t, a ono 5,5 t pa mozda i ovo poraste kad odem da ga pogledam.
 
A jel ima neko ona pravljena vitla sto se srafe na traktor? Vidim dosta ih prave u Kraljevu, sa lamelom kostaju do 550€. Zanimaju me iskustva, kakva su u radu i td?

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Slika? Kako si auspuh dokacio? Jel onaj ispod traktora?

Nisam nista poneo za slikanje, ali kao da sam se slikao :osmeh:, prikolica pola natovarena, napred koliko god moze i usredini pola, po nekim obalama i ode.. auspuh je otisao u drugoj akciji, donji, gazio preko tankih drveta da izadjem, napred nazad i pogledam sta sam uradio, njega cu da slikam danas....


x0ny3t.jpg
 
Poslednja izmena:
A jel ima neko ona pravljena vitla sto se srafe na traktor? Vidim dosta ih prave u Kraljevu, sa lamelom kostaju do 550€. Zanimaju me iskustva, kakva su u radu i td?
Ovde kod mene se najvise koriste takva "fiksna" vitla i to bez lamele. Samo za jednog coveka znam da ima to vitlo sa lamelom, ali ga nisam pitao kako mu se pokazalo. U principu su ona najbolja za rad, ali su nebezbedna i to mi se kod njih ne svidja. Dobra su jer ne smetaju za prikolicu i ne propinju traktor, a nisu ni skupa. Ali su mnogi prevrtali traktore sa njima i kidali sajle, mislim na ova bez lamele. Sa lamelom je sve bolje, ali meni ipak nije prijatno da ja sedim na traktor i gledam pozadi u drvo koje vitlam, a prednji kraj skakuce i moze da se prevrne. Obavezno napravi neki zastitni ram na traktor ako odlucis da mu nabacis fiksno vitlo.
 
Razmisljam da letos kupim takvo lamelno, najvise zbog brzine a moj da prodam. Ali kod mene nisam video da neko ima ovo fiksno da vidim kako radi

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Samo da se usaklasim sa ovim tel pa da postavim slike da vidite sta je drug uzeo,rucni rad,sprava kao sat.Bez lamela i ostalih zezancija,
 
Aco moguće da je jače to su ona vitla iz serije eco,a i da je 3.5 t nema veze ako imaš jači traktor vuče ono i više nego što mu oni propisali.

- - - - - - - - - -

Ta vitla Na direktni pogon su dobra za samoubistvo,jel vam glava vredi samo 500 evra.
 
Samo da se usaklasim sa ovim tel pa da postavim slike da vidite sta je drug uzeo,rucni rad,sprava kao sat.Bez lamela i ostalih zezancija,
DZogi aj bas postavi slike, a moze i snimak da vidimo tu spravu.

Aco moguće da je jače to su ona vitla iz serije eco,a i da je 3.5 t nema veze ako imaš jači traktor vuče ono i više nego što mu oni propisali.
Ja se iskreno nadam da je jace jer sve i da vuce, ako je samo 3,5 t onda je mnogo skupo. Narednih dana cu da svratim da pogledam o cemu se radi i za koliko ce da ga da.

Evo jedan snimak kako radi,mislim da je ovo u trecu ili cetvrtu brzinu preko menjaca, nisam siguran
Jel ovo tvoj traktor i vitlo? Po meni ovo i nije sporo ako je 3. brzina. Za debela drva dusu dalo, a kad su tanja kacis po 2 komada ili ga ubacis u 5. brzinu.
Inace kod mene su najmanje 80% fiksna vitla i to bez lamele. Toliko ih ljudi vole da je to cudo. Ja kad pricam sa ljudima da hocu da kupim neko slovenacko sa lamelom vecina mi kaze " sta ce ti to " .
 
Nazad
Vrh