Sumarstvo

Imamo mi pravljeni koji ne bih menjao ni za jedan fabricki, imaju slike na 8. strani. Nego me zanima pakerica. Posto nam stoji vec 3 godine u garazi, nikako da je ugradimo.
 
U to ne ulazim s tim pravljenima neću ni da raspravljam.
A sad ja sam rekao za onoga za 2500 eura kupim krpana s daljinskim kojem se taj nijedan ne može da mjeri
 
A da, za to se slazem, da ima daleko boljih po ovoj ceni. Mada ovom dosta znaci pakerica.
 
Simke, sta je kod tebe problem? Jel nemas pakericu ili ne mozes da je ugradis? I sta ce ti uopste ta pakerica? Ono jeste bolje da lepo slaze sajlu redom, ali toliko vitla sam video do sad, a ni jedno nije imalo pakericu i sva rade bez problema.
Ja sam naleteo u oglasima na ovo: http://frame.goglasi.com/frame?eid=100455054&q=VITLO
Zanimljivo mi je jer pise da ima kvacilo i da moze da iskljuci pod opterecenjem. Jel zna neko od cega je i na koj princip radi?
 
Imam, stoji džabe u garaži. Problem je što ju je sada malo teze ugraditi, moralo vi dosta stvari na vitlu da se prepravlja, a i mnogo je nezgodno uzeti pogon sa bubnja vitla. Ima ona dosta svojih prednosti, mnogo cuva sajlu, ovako kada je namotva i gužva dosta žica puca i brzo joj dodje kraj. Druga stvar staneš na jedno mesto i samo vitlas, ona lepo pakuje po celom bubnju, dok bez nje malo malo pa moraš da se premeštas i hvataš pravac sa drvetom, inače celu sajlu namota uz samu ivicu bubnja, pa se dešava da često ne može sva sajla da stane uz tu ivicu da bih izvukao drvo do kraja. To je neka moja situacija i mišljenje.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Probaću da menjam mesto češće dok vitlam,pa ako i tad vitlo pakuje sajlu kao do sada tvoja teorija pada u vodu.
 
Kakvo ti je to vitlo pa moras da hvatas pravac da bi slagalo sajlu? Poslikaj nam to.
 
@landini imaju slike na 8. strani ove teme.

@zuba mislim da vas nisam dobro razumeo, kako to sada pakuje?
 
Simke sad mi je jasna tvoja situacija. Ako vec treba mnogo da se prepravlja za pakericu onda uzmi i iznad dobosa za sajlu ugradi koturacicu koja moze da se okrece levo-desno za 180 stepeni i neces imati tih problema. Kod tebe je sad problem jer ti vitlo ima valjke za navodjnje kao kod kamiona i oni su mnogo blizu postavljeni pa zato moras da stalno premestas traktor i nisanis drvo. Znaci izbaci valjke, a ugradi koturacicu jednu i nek bude malo vise iznad dobosa.
 
Razmisljali smo i o tome, ali da koturaca bude negde nize, mozda na visini horizontalnog valjka, zbog manjeg propinjanja traktora. Ali smo ubrzo posto smo uradili vitlo naleteli na pakericu koja je iste sirine kao i nas dobos na vitlu, a i veoma je jaka, a pri tom smo je platili 100e i deluje kao mnogo bolje resenje, samo da se postavi umesto ovih valjaka, ali je to ostalo tako i dan danas. Nadam se da ce to ove godine biti ugradjeno, posto treba i dasku u dnu malo da prosirimo, da se ubace dva trougla sa strane. Inace vitlo je stvarno jako i nema mu prepreke. Samo nam je problem to slaganje sajle.
 
Skoro nista ne dobijas ako koturacu stavis nisko i blizu dobosa. Kazi mi jel mozes da iskljucis tvoje vitlo pod opterecenjem ili mora neko da sedi na traktoru i da pritiska kvacilo?
 
Razmisljali smo i o tome, ali da koturaca bude negde nize, mozda na visini horizontalnog valjka, zbog manjeg propinjanja traktora. Ali smo ubrzo posto smo uradili vitlo naleteli na pakericu koja je iste sirine kao i nas dobos na vitlu, a i veoma je jaka, a pri tom smo je platili 100e i deluje kao mnogo bolje resenje, samo da se postavi umesto ovih valjaka, ali je to ostalo tako i dan danas. Nadam se da ce to ove godine biti ugradjeno, posto treba i dasku u dnu malo da prosirimo, da se ubace dva trougla sa strane. Inace vitlo je stvarno jako i nema mu prepreke. Samo nam je problem to slaganje sajle.

Ako vec imas pakericu, onda ugradjuj to! samo proracunaj broj obrtaja za sirinu sajle i teraj.....
 
Komsija ima koturacu postavljenu visoko, dosta mu propinje trakotor, pa mi se to ne svidja. Pakerica je mnogo bolje resenje, samo da se namesti, ali i mi smo malo krivi sto je do sada nismo namestili. Moze da se iskljuci pod nekim malo manjim opterecenjem.
 
Oce da propinje traktor kad je visoko postavljena to stoji. Jeste pakerica bolja, ali sto kazes da 3 godine ne mozete da je ugradite pa zato reko za koturacu, a nju ugradis za 3 sata. Koliko je to manje opterecenje? Jel moze da iskljuci kad mu zakacis drvo od kubik? Koliko si najvise izvitlao u jednom potezanju?
Video sam kod coveka da je na vitlo ugradio rucicu za rucnu kocnicu od nekog starog kamiona ili prikolice, one velike gvozdene rucice znate vec. Kaze da pomocu te rucice drzi vitlo u pogonu, a kad hoce da iskljuci samo je potegne i iskljucuje bez greske i niko ne mora da sedi na traktor. E sad da li je on nesto prepravljao kandzu pa je to moguce ili ne, stvarno ne znam.
 
Moze da iskljuci do nekih 1.5 metar, eventualno 2, posle toga nema potrebe pokusavati. Cini mi se da smo najvise izvukli oko 7-7.5metara (dve imt jednoosovnike, a na njih obicno tovarimo oko 3.5-4metra) cera iz neke zestoke rupace. Jedne prilike smo otkinuli sajlu 16mm, da napomenem da je bila nova i nije imala jezgro od kanapa, vec cist celik, e sada ne znam koliko ta sajla moze da izdrzi. Ako neko zna, neka napise. A inace kada smo uzeli dobos i reduktor na njemu je bila sajla od 22mm.
 
Pa dobro je to vitlo onda. Kod mene su najvise takva drva od 1 do 1,5 m i sa njima bi znaci vitlo komotno iskljucivalo. Jos ako moze da izvitla 7 m drva odjednom to je odlicno. Kad sam ja jednom napisao na jednom forumu da smo vitlali sa C-355 i fiksnim vitlom cerove po 2-2,5 m oni me tamo napravise da sam lazov neki. Svi rade sa nekim vitlima sa lamelama i ne mogu da izvitlaju vise od 1m drva, bem ti takav njihov poso. Sto se sajle 16- ice tice, moze ona mnogo da izdrzi, da ne trazim sad tablicu, ali preko 8t sigurno.
 
je l neko ima sumsku prikolicu sa dizalicom? posto ja upravo zavrsavam jednu,pa da "naucim" nesto od vas :) usput videh gore da pominjete 16mm sajlu imam ja od vojnog kamiona jako ocuvanu pa ako nekom treba :)
 
Nazad
Vrh