Sudanska trava.

ne mozes ga dati koliko mogu pojesti a nista im nije ,samo leze i prezivaju
 
b r a v o !!!!!!!!!!

Moje se nažderu, nek su mi žive i zdrave, da krenu da povraćaju, koliko su halapljive, gladne godine........
 
ja planiram da ove godine posejem oko 1.maja 12 jutara sudanske trave,ako uspem da kupim tifon 4 jutra bi zalivao iz kanala(uf to bi mi bilo extra za prinos zelene mase),planiram da je dajem na zeleno i da pravim senazu od nje samo malo da bude kise mislim da cu od toga imati solidnu kolicinu kabaste hrane..
 
a joooj pa zar sudanska ne moze bez zalivanja? :udri: a ja se bas ponadao da cu imati makar dve kosidbe :(
 
ja planiram da ove godine posejem oko 1.maja 12 jutara sudanske trave,ako uspem da kupim tifon 4 jutra bi zalivao iz kanala(uf to bi mi bilo extra za prinos zelene mase),planiram da je dajem na zeleno i da pravim senazu od nje samo malo da bude kise mislim da cu od toga imati solidnu kolicinu kabaste hrane..


1.maja jare na razanj, gajba u potok, i polako :ppozdrav::veseljak:: nista ja 1. ne sijem :haha:
 
a joooj pa zar sudanska ne moze bez zalivanja? :udri: a ja se bas ponadao da cu imati makar dve kosidbe.... ja hocu da posejem 40 ari. jel mogu imati 500 bala iz dva kosenja ukupno, ili je 500 bala ide po jednom kosenju...?????
 
mislio sam oko 1.maja ne tacno prvog::namigivanje::,ma mozes bez zalivanja sta ti je ja cu samo ako mogao sa tifonom zalivati posto imam iza njive kanal,a na drugim parcelama bez zalivanja moge biti isto extra prinos..
 
Može sudanska bez zalivanja ali je problem ako je postrno seješ onda je pitanje šta će biti od nje i koliko, ali ako je seješ u maju imaćeš sigurno dve košnje. Samo obratite pažnju da li kod vas ima kasnih mrazeva jer je jedan mraz uništava.
 
uuu Super :osmeh:, kod nas na jugu srbije zalivanje je ''pojam'' , ali se nadam iskopati bunar i zalivati al tek od 2014/15 godine... planiram je sejati od 15 do 20 aprila, i baliracu je, kod nas su bale kockice, svaka je teska od 12 do 14 kg.. koliko vi imate bala od 50 ari ili 1hektar? ja planiram sejati do 50 ari.... ?
 
nikola_VUK u mom kraju ne postoji samoutovarna prikolica, a sto se ona tesko balira?? zar niko nije balirao?? :sta: ne moraju biti kocke moze i okrugle bale, ne pravim razliku... ja bih da nabavim vecu kolicinu hrane zato potenciram na baliranju ...izvini ja sam jedini i prvi koji ce je saditi totalno neiskusan, kao da si me bacio u svemir, baliracu je sigurno ali me zanima koliko je ima na kolicini? da li je dovoljna da nahrani 3 krave i dve junice tj 5 grla. . . ? verujemda ima ljudi koji su je balirali, jer ko bi se na svaka dva dana vrteo i doterivao na po malo kad je lakse izbalirati... znas kod mene je susa bila od 10 juna pa do 5 oktobra ni gram kise nije palo.. izvinjavam se svima ako moja pitanja smetaju...slobodno recite.. necu se ljutiti, ja se nikada ne ljutim, kad se covek ljuti samo njemu moze skoditi ... :cool:

- - - - - - - - - -

ispravka: jedini i prvi u mom kraju
 
ja sam mislio da posejem redovno sudan u aprilu,a kad pokosim jecam da na nekih 10 jutara posejem sudan a na ostalih 40 jutara kukuruz pa da to zalivam da bi stiglo u silazu
 
Zmaj 151 ako se nastavi susa kao sto pricaju, mislim da cemo svi morati da zalivamo :cool:

- - - - - - - - - -

gledao sam sada neke delove u vezi sudanske trave na yutubu. mislim da ce moje kravice uzivati :osmeh:. da li neko zna koja je cena Sudanske trave?
 
Zmaj 151 ako se nastavi susa kao sto pricaju, mislim da cemo svi morati da zalivamo :cool:

- - - - - - - - - -

gledao sam sada neke delove u vezi sudanske trave na yutubu. mislim da ce moje kravice uzivati :osmeh:. da li neko zna koja je cena Sudanske trave?
Prosle godine u maloprodaji je bila 200 din kg pakovanje je od 5kg.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
hvala sirimavo :osmeh:

- - - - - - - - - -

jel stigla sudanska trava? zna li se cena? kod mene jos nista...prologodisnju cenu znam, ali me zanimaod ove godine?
 
mnooogooo skupa, a to su podigli cenu zato sto nema deteline i trave zbog suse, kod mene detelina samo dva otkosa bila 2012 tako da moram uzeti sudanac :)
 
Nazad
Vrh