Sudanska trava.

Zmaj 151

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2011
Poruka
1.023
Može i tako samo će biti dosta manji prinos nego da je sejana redovno odnosno biće ređi sklop.Lako se kosi i ručnom kosom a može i trimerom,isprobao sam a u svakom slučaju rotacionom ili bočnom kosačicom.Sveže pokošena ili zelena može da se daje u velikim količinama jer je goveda rado jedu i nema bojazni od napinjanja i ostalog.
maticu meni je jednostavnije da posejem na svaku trecu rupu i to sto gusce i onda ga isiliram i dajem zelenog,a i napravim silazu od njega,nego da ga kosim pa da ga tovarim izgubim pola dasa sa tom zajebancijom:ppozdrav:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.782
To stoji ali ovako u redovnoj setvi na svaku lulu ili kako kažete rupu imate gušći sklop i samim time više mase.

ramzes

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Dec 2011
Poruka
26
ja je sejem zitnom svaka lula a kosim pobedinim silokombajnom samo adapter za nisku silazu

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
Ona se jako teško suši i zbog toga ili silaža ili senaža.
mislim da ako se kosi na visini od 70cm moze da se osusi za 4 dana, nisam siguran, a ako se kosi rotacionom kosom, onda mora da se okrece nakon nekoliko dana pa jos par dana da se susi, patek onda da se balira, al mene zanima da li je neko balirao sudansku travu ili sirak u kockaste bale?

ruja82

Član
Učlanjen(a)
20 Avg 2012
Poruka
378
prvo kosenje malo duze susenje oko 6-7dana.balirao u male kocke ,al ko nema bruh dobice ga sigurno.a sto se tice hrane jedna od najisplativiji i rado ga stoka jede

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
ja planiram da posejem za probu 40 ari nadam se da ako se slucajno ponovi susna 2012 imati bar dve kosidbe i oko 500 bala :cool:, a reci mi kad si je sejao ? ja planiram 15 aprila, da nije mozda kasno?? :sta:

ruja82

Član
Učlanjen(a)
20 Avg 2012
Poruka
378
ako imas kasnog mraza u svom kraju onda tek posle 25 aprila,posto ako nikne i uvati je mali mraz samo jednu noc gotova je,ja sejem oko 10 apr ali kod mene vec u to vreme slabo da ima mrazeva

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
vidim da imas iskustva sa sudanskom travom, izvini sto te ispitujem, nadam se da se ne ljutis... na koju visinu je kosis, meni prodavac savetuje na 60-70 cm.... ?

ruja82

Član
Učlanjen(a)
20 Avg 2012
Poruka
378
izmedju 70cm i1m ,zavisi kad uhvatim vremena ali nikako ispod 70cm onda slabije jedu nesto im smeta ako je manja tj mladja.seme imas u ns semenu tamo ti je najpovoljnije i naj orginalnije.nemoj kupovati neku kucnu radinost, ne isplati se zezati

Vrh