Sudanska trava.

popanac i cicak se pojavio njiva je prljava i nesme 30 dana da se kosi posle prskanja jer je otrovna trava za zivotinje,jel za koliko vremena trava narasti za kosenje?
 
popanac i cicak se pojavio njiva je prljava i nesme 30 dana da se kosi posle prskanja jer je otrovna trava za zivotinje,jel za koliko vremena trava narasti za kosenje?
Ako vreme ovako nastavi s kišom, a toplo, dosta brzo ima da naraste.
Moj ti je savet da uopšte ne razmišljaš o prskanju, Sudanska trava je takva biljka da njen dnevni porast prevazilazi mogućnosti drugih biljaka, tako da će vrlo brzo korove da ostavi "u mraku"...
I kod mene su počeli da se pojavljuju razni korovi u nicanju, a Sudanac nije ni počeo da niče, ne brinem ni malo, a o razmišljanju da prskam kojekakvim hemikalijama, nema ni govora...
 
Ma koje crno prskanje u sudancu.Jedne godine je bio los u nicanju,ta parcela je licila na botanicku bastu gde se sudanac pojavljivao retko kao da je zasad paprike.Rano smo ga skinuli da procistimo njivu od svih tih korova.U novom naletu to vise nije bila ista parcela.Pogusio je sve korove,iscetalio,prekrio svaki pedalj zemlje,prava renesansa.Samo toplota i vlaga,i onda je on cudo od biljke.
 
Ovako. Imam par pitanja, nikada nisam sejao sudansku travu ali bih probao. Dali je on jednogodisnja ili visegodisnja biljka i koja sorta je najbolja za seno?
 
Biljka je jednogodišnja a za sijeno imaš i pametniji stvari ovo je najbolje za zeleno i kojekakve silaže i sjenaže.Ja sam upravo posijao sortu srem i poprskao lumaxom eto navraga još i pokiso do kuće
 
Ovako. Imam par pitanja, nikada nisam sejao sudansku travu ali bih probao. Dali je on jednogodisnja ili visegodisnja biljka i koja sorta je najbolja za seno?
Sva eventualna pitanja koja bi hteo da postaviš u ovoj temi, odgovore na njih već imaš, isto u ovoj temi...
Jedan savet, prvo pretražiš temu koja te interesuje, jer velika većina pitanja je već postavljena i dati su odgovori na ista...
Većinu iskustava i fotografija sejanja, nicanja, prve i zadnje koševine, za seno ili u zeleno...
Kada pročitaš ovu temu od prve do poslednje stranice, ako budeš imao nekih nedoumica oko gajenja ove biljke (u šta sumnjam) biću ti na raspolaganju (a verujem i ostali članovi) za odgovaranje na tvoja pitanja...
Srećno!!!
 
Sva eventualna pitanja koja bi hteo da postaviš u ovoj temi, odgovore na njih već imaš, isto u ovoj temi...Jedan savet, prvo pretražiš temu koja te interesuje, jer velika većina pitanja je već postavljena i dati su odgovori na ista...Većinu iskustava i fotografija sejanja, nicanja, prve i zadnje koševine, za seno ili u zeleno...Kada pročitaš ovu temu od prve do poslednje stranice, ako budeš imao nekih nedoumica oko gajenja ove biljke (u šta sumnjam) biću ti na raspolaganju (a verujem i ostali članovi) za odgovaranje na tvoja pitanja...Srećno!!!
Izvinjavam se, nisam listao od pocetka. Hvala i cujemo se.
 
Moja sudanska trava sejana krajem aprila sa žitnom sejalicom,siliraću je svaki dan za dnevne potrebe.
2rdjjo9.jpg
[/IMG]
 
Ja cu u moj sudanac da pustim riblju mladj, da je opase. Steta da propadne, da se ne pokosi, a nemam adekvatnu masinu za to (amfibiju).
 
Nazad
Vrh