Sudanska trava.

[h=3]Maloprodajne cene semena krmnog bilja za 2014. godinu[/h] [TABLE="class: table table-hover"]
[TR]
[TH]Biljna vrsta[/TH]
[TH]Pakovanje (kg)[/TH]
[TH]Maloprodajna cena
(sa PDV-om)[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD]Lucerka[/TD]
[TD]1/1[/TD]
[TD]486,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]10/1
50/1[/TD]
[TD]459,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Crvena detelina[/TD]
[TD]1/1[/TD]
[TD]455,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]10/1[/TD]
[TD]435,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jari grašak "NS Junior"[/TD]
[TD]25/1[/TD]
[TD]110,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jari grašak "Dukat"[/TD]
[TD]25/1[/TD]
[TD]100,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jara grahorica[/TD]
[TD]25/1[/TD]
[TD]160,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sudanska trava[/TD]
[TD]5/1[/TD]
[TD]150,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Krmni sirak[/TD]
[TD]5/1[/TD]
[TD]150,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Krmni sirak "Siloking"[/TD]
[TD]5/1[/TD]
[TD]480,oo din.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Krmni sirak "Siloking" + Koncep[/TD]
[TD]5/1[/TD]
[TD]580,oo din.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=4][/h]
 
Iako sam procitao da se sudanska trava seje kasnije ja vec posejao pa sta joj bog da ,3o ari za probu (prvi put sejem),posejano 01.04.
 
Sa ovim temperaturama blizi smo maju nego aprilu,hocu reci da samo neke niske temperature u fazi klijanja sudanca ili kasnije mogu da naprave stete.Sto cisto sumnjam da ce biti.
 
Danas bio u njivi i ...
fotografija0078.jpg
 
Sudanska trava deli sudbinu kukuruza,ako ona ne uspe nece ni kukuruz koji je sejan ovih dana i nesto ranije.To je termofilna biljka i veoma voli toplotu ali jos je i veci rizik da cekas toplije dane i da ti zasusi i imas lose nicanje.Moje iskustvo govori da je bolje sejati ranije,sejali smo je godinama unazad ali smo sada prestali zbog nekih drugih razloga,inace odlicna stvar.
 
Mi smo posejali 07.04. sortu NS SREM na jedno 12 ari. Bacili smo je rucno 5 kg zabrnali i presli valjkom. Kad izadje postavicu slike
 
Ja nadjubrio parceli sa jedno 30 t stajnjaka,posejao 01.o4. pa ako neprezivi sejacu detelinu jer u tu parcelu imam uslova za navodnjavanje a ako prodje sve kako treba imacu bar jedan otkos vise ali videcemo.(izvestavacu kako sam prosao)
 
Ja bih posejao 20 ari za silazu. Koliko bih trebao semena da bacim? I da li bih trebao da je prehranim ureom?
 
Nazad
Vrh