Subvencije za mlečno govedarstvo

Eto vidite, posle ce opet neko da kaze da ja drndam i gundjam.... Poruka drzave, ko cuva manje od deset grla dobija odmah, a ko cuva vise, neka njih imaju oni....! Znaci trulo sve! Sto bre toliko kasne sa subvencijama kada su dobili pare od arapina??? Ili lazu?
 
Pa izacicu iz maticne sluzbe ,necu obelezavati telad ,necu placati mesecnu analizu mleka,drzacu bika za priplod i prodavacu telad na crno a oni samo neka nastave tako ,ovo se ide na veliko ka podpunom unistenju stocarstva ,niko nema muda da kaze jasno i glasno nemojte vise da drzite stoku i mi je necemo vise hraniti prodacemo je , ali sta onda , sta da radimo gde da idemo e moj Vucicu mislili smo bice bolje a ti ga skroz zagulji na ove seljake resio si da ih istrebis
 
Nije mi jasno zasto treba krava da bude osigurana i kakve veze ima to sa davanjem subvencijama .Ja sam da se osigura krava uslucaju uginuca , kradje ...... A da ucenjuju za subvencije to jos nisam cuo ali svasta ima , a i sve osigurajuce kuce su u privatnom vlasnistvu ne vidim sta bi imala drzava. Zar se subvencije ne daju za razvoj GOVEDARSKE PROIZVODNJE.
 
Koliko Vama ta pomenuta Stočarska Zadruga uzima (procentualno ili paušalno) novaca od dobijenih subvencija za umatičena grla (jednokratno ili ukupno za vođenje evidencije po grlu) godišnje?
 
Nazad
Vrh