Subvencije za mlečno govedarstvo

Koliko znam za kvartal mora da bude 3000 l. E sada, davao ti dva meseca ili tri, bitna je ta kvota da se ispuni, znam kad smo mi prelazili..
 
Jes' vala u pravu je kolega 3010 litra i nema brige :)
E sada ako hoces mozes i malo melko malo voda, kao neki, a mozes i mleko :osmeh: Mala sala ;)
 
Ma da ja otkupljujem mleko i da sam direktor mlekare popili bi oni meni prijavu! Ajde molim te zajebancija do 101 i nazad, kad god sipaju vodu, nama na ga viknu na cenu, pa ti posle gledaj sta ces.... Tacno mi se digne zalizak na celo kad cujem da sipaju vodu, pobesnim da bih gvozdje zubima kidao!!
 
Opste nije svejedno , avgust je a jos nema ni prvog kvartala , a kamoli drugog . Kvote sam prebacio za mnogo , jer kod nas je 1500 litara po kvartalu ili 500 litara mesecno .
Uzgred niko od nas sa tog otkupnog mesta nije ni dobio premiju .
Plana je dala premiju za 1 kvartal al dosta kasnije nego druge mlekare,jel su pare od premije prosledili u uplatu za mleko,proveri ti to da vas nisu zavrnuli nesto,jel i ne cudi kad duguju pare za 3 meseca . Sto se tice imleka,ranije dok sam predavao njima znam da su oni premiju isplacivali iz njihovog budzeta,nisu cekali da drzava pusti pare pa da isplate,jeste da traze zavidnu higijenu,mikrobiologiju, ali sto se tice placanja nikad problema nije bilo.
 
I meni mlekara plana nije ispatila prvi kvartal premije,ako je neko dobio premiju od plane nek se javi,u mlekari su mi rekli da njima još nije uplatila država premiju
 
Sad sam zvao komsu,nije ni njemu legla ali kaze da je cuo od nekog da su oni pare od drzave dobili,moze da se proveri samo u ministarstvu,i da su mu prekjuce pustili pare za mleko preko banke.
 
Ja koliko znam da se premije isplacuju od strane drzave direktno na racun poljoprivrednika, mlekara je tu samo papire da preda, tako je kod mene, a kod vas neznam..
 
Danas sam uspeo da saznam da je drzava na jugu Srbije na mala vrata zabranila umaticenje holstajn rase, tako da svi koji imamo te krave mozemo da se pozdravimo sa subvencijama! Duubokkoo se zahvaljujem u ime svih, svim naprednim na njihovim promenama!
 
Pod obrazlozenjem da im drzava ne da papire kojima bi umaticili holstaj frizijsku rasu, ja sam pitao pa zar nisu ista, on rece da nisu, tako da hteo ili ne moram ili preci na simentalaca sugavog od 20 litara maximale, ili holstajn bez subvencija, i jos nesto danas zvao Veterinarsku stanicu Prokuplje, jednu jedinu za obelezavanje goveda, rekli da ce doci i nisu dosli, ja da im glancam jajca da bi mi obelezili tele necu dacu ga neobelezeno !!!!
 
Pod obrazlozenjem da im drzava ne da papire kojima bi umaticili holstaj frizijsku rasu, ja sam pitao pa zar nisu ista, on rece da nisu, tako da hteo ili ne moram ili preci na simentalaca sugavog od 20 litara maximale, ili holstajn bez subvencija, i jos nesto danas zvao Veterinarsku stanicu Prokuplje, jednu jedinu za obelezavanje goveda, rekli da ce doci i nisu dosli, ja da im glancam jajca da bi mi obelezili tele necu dacu ga neobelezeno !!!!


:cool:...nešto ti tu ne činiš kako treba.... :cool:
 
Nazad
Vrh