Subvencije za mlečno govedarstvo

Danas sam uspeo da saznam da je drzava na jugu Srbije na mala vrata zabranila umaticenje holstajn rase, tako da svi koji imamo te krave mozemo da se pozdravimo sa subvencijama! Duubokkoo se zahvaljujem u ime svih, svim naprednim na njihovim promenama!

Sto da zabrani nije mi jasno ..... Nema hf vec simentalce ali bas intersuje kod mene u maticnoj matice sve ....
 
E nemam pojma kako, ovi gore u ministarstvu peru ruke od toga, a ovi dole se zale kako su im te krave skupe, neisplative i nemaju nista osim mleka a simentalac ima sve i mleko 16litra i tele od 500 evra koje niko nikad nije dobio kod nas... Razmisljao sam da uradim trampu sa nekim od kolega koji moze da ih umatici pa da mi ih vrati posle, usluga za uslugu posteno placam, ali odustao sam zbog transporta dalekooo je sabac... Nego nema veze, palo im je pa neka rade radnju magaretu dok su mu noge u blatu, nekad ce se okrenuti sreca pa cemo videti sta ce biti... Ne moraju da ih umatice, ja odustati od holstajn necu, taman prosio po ulicama grada za parce hleba... Dok ne vidim simentalku sa 10-12 hiljada litra u laktaciji od 300 dana necu nikako preci na simentalca....
 
То се неко опасно зеза са вама очигледо. Нигде нема такав званичан документ а ни став. То се служба пере јер су нешто забрљали, гарантовано. То вам је исто као да неко забрани да се на југу возе алфе јер не знам, путеви су лошији него у остатку землје. Моја је ствар шта ћу да гајим и возим, поготову ако држава субвенционише такву производњу, то нема везе са мозгом. Попричајте са неким пољопривредним инспектором, чак мислим да су двојица родом баш из Прокупља.
 
Uh ako tek odem tamo, ko zna kakve sve prljavstine ce izaci na videlo plus sto je taj fond koji matici, davao krave uzmes jednu pa kroz 5 godina vratis dve, mnogima je oprosteno mnogi su nadrljali, tu moze na svasta izaci ako odem do inspektora, a koza cuva kupus a da ga bar malo ne obrsti, ko garantuje da nisu i oni umesani, ... meni stvarno deluje glupo ali ocigledno da holstajn friz mogu da cuvaju oni kojima drzava treba samo da bi se znalo da zive u toj drzavi, nazalost moju ja nisam taj, trebalo bi mi 30 grla da bih mogao da ne uzivam subvencije drzave... Kako hoce, velika je mafija, ja sam sitan, mogu kako hoce, ionako u toplickom okrugu samo nas troje cuvamo holstajn friz ostali su simentalci i obicno rade u nekoj ustanovi, dok smo mi gola poljoprivreda.
Samo sam hteo da iznesem moj problem, ako jos negde ima toga onda bih mogli nesto da ucinimo a ovako sam samo mogu da znate vec sta..
 
Nama danas iz mlekare vratili zahtev za ll kvartal na ponovno potpisivanje ,razlog - jedan potpis na prethodnom zahtevu nije bio dovoljno citak:sjasi:
 
Imam umaticene sedam krave,a u stali imam jos tri junice ,jedno zenskoko tele sve su one sa potencijalnim hb brojem,imam joj i tri muska teleta oteljena u zadnjih 10 dana za dva meseca su na prodaju pa izvolite.
 
Nazad
Vrh