Subvencije za mlečno govedarstvo

Uplacena subvencija za umaticena grla,( za 5 od prijavljenih 6), cekam resenje da vidim zasto je jedna krava diskvalifikovana.
 
Ja sam nesto cuo ,e sad da li je tacno ne znam ,kazu ako se krava oteli dva puta u okviru od 365 dana tj .ako ima kratak servis period (zdravija je) i junica koja se oteli pre napunjene 2 god. ne mogu da dobiju subvencije.
Inf. je neproverena a da li ce biti tako videcemo jer imam slucaj u stali...
 
Poslednja izmena:
:cool:... milane 992, da li je tvoja junica samo po papirima bila mlađa od 24 meseca ili je stvarno mlada pripuštena ??...:cool:
 
Meni se jedna junica otelila bukvalno prvog dana kada je usla u trecu godinu.Nadam se samo da me nece izmajmunisati sto je na ivici "celzijusa"...A i ovo oko kraceg servis perioda je sranje najobicnije.Jednostavno,gledaju da prave ustede na svakom koraku i kidaju bas gde ne treba.Nemaju oni pojma kako moze biti zajeban taj period od teljenja do osemenjavanja.Ciste,upale jajnika,materice,slabi jajnici,teska teljenja...I onda juris svaki povoljan momenat kako bi "zalepila".Obicno svi ovi problemi prolongiraju osemenjavanje na duzi period,ali ima slucajeva gde se uspesno osemeni ispod 70-80 dana ili manje i sve je OK.I sada treba neki kancelarijski birov da izbaci takvo grlo sa liste subvencija?Degutantno mi je vise da razmisljam o potezima birokratsko-majmunskog aparata...
 
ovo za dva puta teljenje u 365 dana nije tacno,to nema veze sa subvencijom
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh