Subvencije za mlečno govedarstvo

Kod mene nisu bili ali verovatno jesu kod nekoga u Kuli i onako idu nasumice,
 
Ivane menjaj maticnu sluzbu, od svih maticnih sluzbi u Leskovcu jedino Jablanicki simentalac naplacuje unapred 50% unapred+clanarinu na godisnjem nivou .A kako cujem uzima jos neki novac kad za kravu stigne HB broj,ti to bolje znas.
 
Clanarina na godisnjem nivou je 1.000 dinara,HB broj naplacuju 700 dinara,prenos grla je za tele 1.000 ili 1.500 dinara (nisam siguran),za kravu 2.500.Jos su nas uslovljavali da polovinu uplate (2.000 dinara) za umaticena grla damo odmah,kazu-ne mozemo da predamo jer uplacujemo i mi unapred za svako grlo,pa cemo predati samo za ove koji uplate,a ostali kada donesu prvu ratu?!Mislim,sta reci,legalni lopovluk.O promeni razmisljam i ja,ali videcemo.U ovom udruzenju je bio jedan dobar momak,ali su ga prosto oterali.S tim momkom bi udruzenje sasvim drugacije radilo,ali...
 
Ja se nalazim na teritoriji opstine Bojnik,prethodna vlast je napravila maticnu sluzbu u kojoj nam nisu uzimali ni dinara , subvencionisali su osemenjivanje sa 50%,dolaskom nove garniture istog momenta je ukinuta subvencija na osemenjivanje,sada su ugasili i maticnu sluzbu samo iz njima znanih razloga,kad smo hteli da dovedemo tog momka (Milosa)oni su digli uzbunu da nemoze oni da zaposljavaju neznam kakve,sta je sledeci njihov korak videcemo mozda nam i zabrane da cuvamo krave.Ja sa maticne listove prebacio u D.Jajinu kod Sneze,4000 dinara po grlu tek posto legnu pare na moj racun,drugih dazbina nema.
 
Legoše i meni pare za umatičena grla 15.7., pun iznos.U matičnoj službi sam bio 21.maja i tada mi rekoše da do kraja maja predaju prvu turu zahteva.
 
Nije mi jasno kako vec pocela isplata za umaticene krave kad je po zakonu do 15.07 se podnose zahtevi , jer ako vazi za sve rokovi ili kako preda tako oni isplacuju.
 
Pa i za subvencije za gorivo i djubrivo je rok za predaju zahteva novembar. Što bi se čekao istek roka pa da krene isplata za ljude koji su aplicirali na početku?
 
Nazad
Vrh