Subvencije za mlečno govedarstvo

Za krave i bikove je ostalo isto kao i lane na zalost...
 
Kojekakvi azilanti i inostrani sljam dobija drzavljanstvo Srbije, a krave nemogu da se umatice pa to je smesno.
 
Kojekakvi azilanti i inostrani sljam dobija drzavljanstvo Srbije, a krave nemogu da se umatice pa to je smesno.

Krave ni ne treba da se matiče.Premiju treba da dobije svaka krava.To su samo izmišljotine da se uzme novac,
Znate i sami da i mnoge umatičene krave nisu ni blizu nekoj čistoj rasi-što sigurno ne opravdava postojanje matične službe.
 
Krave ni ne treba da se matiče.Premiju treba da dobije svaka krava.To su samo izmišljotine da se uzme novac,
Znate i sami da i mnoge umatičene krave nisu ni blizu nekoj čistoj rasi-što sigurno ne opravdava postojanje matične službe.

Kod mene je deda maticio 90 tih godina prvi u okolini, kad nisu isplacivali subvencije ...
 
Mi smo poceli da maticimo krajem devedeseih, mada mislim da se to tada mnogo neozbiljnije i neodgovornije radilo, posto su nam tada tri ciste simentalke zaveli kao holstajn, a mi nikada nismo imali holstajn krave....
 
Meni su maticili Evro lek sapca i nije bilo gresaka sto se tice maticenja ,jer pre i semenili kod mene ,pre nekih 10 ak god...
 
Komso,od uplate ni najave...Pojesce ih ovi repati u predizbornoj kampanji.Briga njih sto im rodbina iz stale nije primili ovu socijalu cak za dva kvartala iz prosle godine,a mi vec debelo gazimo i prvi kvartal tekuce.I za razliku od repatih sa vlasti,repati iz stale su neuporedivo produktivniji,ali sta im vredi kada nisu naplatili minuli rad.
 
U mlekari gde ja predajem mleko stiglo resenje jos pre 20 dana ali para jos nema,uplata premije vrsi se obicno petkom tako da se za svaki petak radujem premiji ko lisica za jarceva jajca.
 
Uplaceno danas i meni.Taman kada covek vise digne ruke od nadanja,ono se desi iznenadjenje.U pitanju je mlekara Leskovac.Vidis komso,izgleda da cemo svi docekati za razliku od lisice,"jarceva jajca".Jeste da su stara skoro osam meseci,ali dobro dodju.Ova "svezija" od unazad par meseci ce i dalje cekati na "dozrevanje".
 
Nazad
Vrh