Subvencije za mlečno govedarstvo

Dali ste nekad ugrubo racunali koliko vam ostane cisto od premiranja po grlu to jest od 20000rsd. Znaci odbite sve troskove veterinara, i maticne sluzbe i kolko kome ostane.
 
Ma gde da stavljam na papir,da se jos vise jedim.Meni samo maticna sluzba uzme 4.000 po grlu,to je vec 20%.Na pet grla jedno ide njima,ko da su mi ortaci.Mi,sa ovom proizvodnjom,radom i rizikom koji ulazemo,samo opstajemo od danas do sutra.
 
sad bi trebalo po novim pravilnicima koji ce uskoro da izadju da mi sami mozemo da radimo osemenjavanje i maticenje tako da bice dobro:)
 
Prve godine smo sami predavali papire, samo je trebalo od maticne sluzbe potvrda koliko grla posedujemo ,e sad neverujem da cemo sami moci da radimo maticenje jer nismo merodavni za to ali kao sto je bilo nekad dodje selekcionar iz Vrsca oceni grla ti mu platis 3oorsd po grlu i tu potvrdu saljes u Sabac i to je to tako bi trebalo da bude inace ovo ovako je cisto dranje. Maticna sluzba + mesecna kontrola mleka+par osemenjavanja+telenje i ako imas neko lecenje onda si jos i duzan vet stanici.
 
Ma gde da stavljam na papir,da se jos vise jedim.Meni samo maticna sluzba uzme 4.000 po grlu,to je vec 20%.Na pet grla jedno ide njima,ko da su mi ortaci.Mi,sa ovom proizvodnjom,radom i rizikom koji ulazemo,samo opstajemo od danas do sutra.
hahahha e ta ti je dobra ''ortaci''. Meni nedaju da umaticim ni krave ni tele, ako pitam za tele traze kravu umaticenu,ako pitam da mi umatice krave kazu jedino tele umaticuju- lud zbunjenom radi radnju!
 
Uh bogamu poljubim, pa kad ce onda cetvrti kvartal kad treci nije isplacen.... EEEeee drage kolege, ovo je dokaz da drzava nema novca za rednovno placanje vec kako stigne tako placa-kuku i lele!
 
Da li neko od vas koristi usluge maticne sluzbe AZ tim Kac,i kako je zadovoljan sa njima.Voleo bih da cujem necije iskustvo sa njima posto sam od nedavno i ja poceo taj proces maticenja i to bas kod njih.
 
A koliko sam shvatio(po mestu) ti si iz okoline BG, a hoces u okolini Novog Sada (Kac) da maticis krave, pa i mene zanima kako to moze, ja sam iz Prokuplja, a ovi u Nisu nemaju pravo da mi matice goveda, a u Prokuplju me pitaju sta je starije kokoska ili jaje??
 
Blize sam kacu nego beogradu a u principu sam iz zrenjanina.Sto se tice te maticne sluzbe oni su nasli mene a ne ja njih.
 
Nazad
Vrh