Subvencije za mlečno govedarstvo

To je do mlekare.Mi smo već i zaboravili kad je bila premija za treći kvartal.
 
I mi očekujemo ali gle čuda-umesto premije po podne utrčaše veterinari i za proveru mastitisa uzeše 500 din po kravi.Bitno je ipak da neko nekom daje...
 
Ja,ako verujete vise i ne znam za koji kvartal sam dobio za koji ne.Ovde na forumu razglabamo nasiroko oko subvencija za 2013 god. a ima nas dosta koji nismo dobili ne premije za mleko,ni subvencije za umaticena grla iz 2012 god.Nazdravlje...
 
Izgleda da nece ni biti,ja kad sam zvao Sabac rekli da su oni obradili premiju i predali u trezor ali da valjda nema para,idemo organizovano iz asocijacije u sledeci cetvrtak u Beograd da vidimo da nas neko primi ovako vise ne ide,nece da izadje na dobro ako nam bagra lopovska nastavi lagati i pricati jer kao sto su ovi lazu davno da su neki to radili!!!
 
Код нас нико није добио премију за задњи квартал 2012 г. изгледа да су нас заборавили,чудо, први им пут.
 
Treba izaći sa zahtevom da se izmire dugovanja prema svim poljoprivrednicima koji imaju potraživanja od države na osnovu subvencija a tek onda se pečiti sa ovogodišnjim davanjima.Lično nemam ništa od toga sem nešto malo premije za mleko ali treba im već jednom staviti do znanja da nismo mi zvečke pa da se igraju sa nama.Svi poljoprivrednici se isplaćuju iz istog budžeta pa nije u redu da tražimo nove subvencije kada neko još nije ni stare dobio.
 
Nisi jedini druze,ako je za utehu,a nije.U ovakvoj susnoj godini kada nam uglavnom manjka hrane i dobar deo sredstava odlaze na kupovinu uglavnom lose kabaste hrane,plus koncentrovane,isplata subvencija i premija bi dobro dosla.Resorni ministar lupeta o obezbedjivanju sredstava za 2013 godinu,a nas ima podosta neisplacenih na koje su zaboravili iz prosle godine.I zivo me zanima kojim merilima i standardima se rukovode odgovorni vlastodrsci prilikom isplate subvencija poljoprivrednicima.Kako to da jednima kasni samo isplata za poslednji kvartal premije za mleko,a drugima kompletne subvencije za umaticena grla i jos pride zadnja dva kvartala za mleko?!
 
Биће убрзо исплаћени, са закашњењем од пола године, брука, ма требају им паре да покрену железару, е ту ће да се намузу.
 
Danas sam dobio rešenje za krave za prošlu godinu i odbili su mi za jednu kravu koja je prodata 24. januara ove godine. Baš su me prijatno iznenadili kako lepo odradjuju svoj posao ovi u Šapcu. Svaka čast! A valjda će nekad i da uplate.
 
Nazad
Vrh