Subvencije za mlečno govedarstvo

Danas bio do banke i za čudno čudo 15.03. uplaćena premija za 3. kvartal 2012.
 
Odbijena i meni jedna,a ima jos istih slucajeva kod mene.I caka je jos ta da subvenciju za takvo grlo ne moze da dobije ni prethodni vlasnik,koji je inace prijavio grlo za proslu godinu,a ni novi na cijem je imanju sada grlo.Sve ja razumem da drzava hoce da spreci razne manipulacije,ali ako hocu da zamenim grlo perspektivnijom junicom iz sopstvenog zapata,a grlo nije za klanicu,i jos prodajem ga u narednoj subvencionisanoj godini,ja to necu moci,kao i niko od nas.Uslovljen sam da ga cuvam cele naredne godine,ali opet za tu godinu nastaje problem ako menja gazdinstvo_Opet te godine niko nece dobiti premiju?!Ja znam da su nase birokrate ogranicenih shvatanja,sa nikakvim kontaktom sa "zivom materijom",samo usrana papirologija,ali njihova imbecilnost me uvek iznova zaprepasti i izludi.Jer svako njihovo mudroseravanje osetim po svojoj kozi bez da mogu da nesto promenim.Mogu samo da se pracakam kao riba na suvom sa siroko razjapljenim ustima i glasnim pitanjem-dokle vise,braco idioti.
 
Dali je nekom nesto uplaceno? U utorak je bio gosn ministar u poseti kod mog komsije i kad sam mu postavio pitanje sta je bilo sa premijom za mleko i neisplacenim subvencijama po grlu za proslu godinu , on me je pogledao i rekao da sve ide po svom toku i normalno vise nisam mogao nista da ga pitam.
 
Evo posto pratim ovu temu neko vreme, da vas obavestim da su i meni uplatili u petak 4 deo premije i subvencije za krave.
 
Niste napisali koje su mlekare u pitanju jer ste vas dvojica iz Banata a kolega je iz Srbije tako da privatne mlekare odpadaju a favorit je imlek mozda gresim.
 
Kakva prvoaprilska šala, celu noć nisam trenuo do subote ujutru dok nisam stao za šalter banke.:cool:Nije bilo bog zna šta litara, a samim tim ni para, biće bar za kupovinu semena i nešto đubriva za predstojeću setvu.Kolega Kifler u pitanju je privatna mlekara iz Kruševca, "Jastrebački Eko Biseri". A kao što rekoh ostao je još deo para za umatičena grla, konkretno za junicu koju smo dobili mi iz opštine Kraljevo prošlog proleća.Otelila se početkom avgusta, zahtev predat sredinom istog meseca tako da bi to trebalo da spada u 3. kvartal.Videćemo šta će se dešavati sledećih dana i nedelja.Sam bog zna po kakvim prioritetima oni to isplaćuju, a nadam se da će pre svega na red dođi i oni kojima je uplaćeno mnogo manje nego meni.Samo setvu da preturimo i da bude zelene trave što pre!:sreca::osmeh:
 
Nazad
Vrh