Subvencije za mlečno govedarstvo

Ne moze ici u rubriku neumaticenih. Junica je grlo koje se nije otelilo. Samim tim, ne moze se podneti zahtev za neumaticene krave jer je uslov za podnosenje takvog zahteva da jer grlo oteljeno, i pored RS broja majke mora u aplikaciji da se nadje i RS broj njenog teleta, kao i datum teljenja.
 
Nisam završio post.Nešto me fon drnda, to je moglo kao tovno grlo ako je prodata na klanje.U slučaju da nije ne može ništa da se dobije dok se ne oteli.
 
Danas mi rekose u maticnoj sluzbi da sam trebao podneti zahtev i za junicu sa kravama umaticenim ? Da li je to tacno , ja sam mislio treba kasnije da izadje poziv za junice ,a nije mi stajalo da mogu dodati tu junicu onda kada sam podnosio imao sam opciju samo za krave ..
@Cvele99 Да ли мислиш на првотелку или баш јуницу која се није телила?
 
Bas junica koja se nije telila ..Evo sada sam isao izmena zahteva i nema mi nigde opcije da mogu nju dodati , znaci za krave mi izlazi i samo obelezim za nju nemam .. Oticicu u maticnu sluzbu mozda je nisu dodali , ili neki bag ima ..
 
Па ни не можеш да добијеш субвенцију за јуницу. Можеш за текућу годину када се отели ако се води у матичној служби. А то се предаје у исто време кад и за краве.
 
Синоћ стигло решење за првотелке за 2022, јутрос уплаћено. За краве и првотелке за 2023. и даље ништа, али све више познаника добија решења и паре и за њих.
 
Да, није било посебног позива за првотелке, али за грла која се први пут отелила у другој половини прошле године је био посебан позив. На то сам мислио.
 
У ствари, сад поново читам претходну поруку: ако су се први пут отелиле од почетка године до априла, онда су и оне могле да се пријаве. Ако су после тога, онда чекају следећу годину када ће исто бити два јавна позива као и ове.
 
Nazad
Vrh