Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Zna li neko mogu li se sada dodavati novi ugovori (parcele) a već je podnet zahtev za subvencije? Može li se zahtev obrisati ili se moraju dodati nove pa ako imam sreće da odobre pre nego što obrade zahtev za subvencije?
 
Lakše je preko e-agrara kada sve štima.
E ali kada nešto ne štima...... zovi vamo, zovi tamo, piši mail vamo, piši mail tamo...... a niko nigde ne odgovara ništa.
E to se na šalteru sve rešavalo vrlo lako, samo je trebalo otići tamo. No ali što neko reče, nisu oni ovo napravili da bi nama bilo lakše, već da bi njima bilo lakše!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Lakše je preko e-agrara kada sve štima.
E ali kada nešto ne štima...... zovi vamo, zovi tamo, piši mail vamo, piši mail tamo...... a niko nigde ne odgovara ništa.
E to se na šalteru sve rešavalo vrlo lako, samo je trebalo otići tamo. No ali što neko reče, nisu oni ovo napravili da bi nama bilo lakše, već da bi njima bilo lakše!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
E upravo se o tome radi.Meni jedna parcela stoji na proveri registratora u zutom vec mesec dana i oni to odugovlace sto je glupost nevidjena jer nije do mene.Na zalbe,molbe,primedbe ne odgovaraju,kontakt centar ne radi itd. itd. i blize.Gorivo sam podneo tri racuna ima vise od mesec dana isto nista sem sto su stigla resenja.A receno posle 2 nedelje se resava.Nit su umrezeni sa katastrom a mozda i jesu,nit su umrezeni sa ostalima uglavnom to nista ne funkcionise kako treba jer je to sve usporeno 10 puta
 
To je zato sto je 90% poljoprivrednika "elektronski nepismeno" pa se ne mogu snaci nista.U principu sistem e-agrara je prost samo jos da se oni uhodaju i da to malo zazivi.Jbg sve sto je novo treba vreme da se razradi. Mislim da ce za par godina to sasvim ok funkcionisati. I meni je ovo daleko lakse nego one jebate po trezoru i ostalo.
To je samo delimično tačno, tj. ima i do poljoprivrednika, ali Boga mi ima i do eAgrara zašto sve ne funkcioniše kako bi trebalo. Npr. ko je kriv što eAgrar ne prepoznaje kategoriju plodouživaoca, poljoprivrednici ili programeri? A što se tiče uhodavanja, tačno je, treba vremena da se sistem uskladi. Ali baš zbog toga nije se smeo pustiti u rad kao jedino i isključivo sredstvo za kontakt sa poljoprivrednicima. Morao je paralelno raditi sistem sa čovekom (trezor) i ovaj digitalni sistem, pa kad se isprave svi bagovi onda preći samo na klik komunikaciju. Je l' bi ti išao kod doktora koji nije proveren do kraja već treba samostalno u hodu da nauči sve što treba...
 
To je samo delimično tačno, tj. ima i do poljoprivrednika, ali Boga mi ima i do eAgrara zašto sve ne funkcioniše kako bi trebalo. Npr. ko je kriv što eAgrar ne prepoznaje kategoriju plodouživaoca, poljoprivrednici ili programeri? A što se tiče uhodavanja, tačno je, treba vremena da se sistem uskladi. Ali baš zbog toga nije se smeo pustiti u rad kao jedino i isključivo sredstvo za kontakt sa poljoprivrednicima. Morao je paralelno raditi sistem sa čovekom (trezor) i ovaj digitalni sistem, pa kad se isprave svi bagovi onda preći samo na klik komunikaciju. Je l' bi ti išao kod doktora koji nije proveren do kraja već treba samostalno u hodu da nauči sve što treba...
Bas to plodouzivanje je problem i kod mene.Parcela 1/1 na coveku,posle ostavinske preslo opet na njega 1/1,na papiru i dalje pise plodouzivanje na izvodu iz katastra tacnije.Katastar je u obavezi po sluzbenoj duznosti da to promeni a ne da posle toliko i toliko vremena zbog njihove ne odgovornosti mi imamo ajd nazovi problem koji oni sad proveravaju mesec dana.Pa to je van svake pameti.A da bi otisli u katastar morate angazovati advokata koji vas odere kao da se ne znam sta menja nego se samo brise plodouzivanje u svojinu recimo
 
Ovi naši se vratili iz Bjelorusije,na sva zvona najavljuju angažman za linije podsticaja manjih Belarus traktora sa učešćem Vlade i države Bjelorusije do 60%.

Belarus 820 RM košta 63,000-60%....25,200KM​

 
Zna li neko mogu li se sada dodavati novi ugovori (parcele) a već je podnet zahtev za subvencije? Može li se zahtev obrisati ili se moraju dodati nove pa ako imam sreće da odobre pre nego što obrade zahtev za subvencije?
Ugovori se mogu dodavati,samo je pitanje vremena verifikacije problem. Kao sto ste sami rekli, zahtev se moze samo izmenuti, ako ga pre verifikacije novih parcela, ne urade i prihvate.
 
Nazad
Vrh