Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

600 eur po hektaru da stavi pod nekim travama i cega vec i da tako ostavi,na godinu dana koliko sam razumeo.To je taj green farming ili kako se vec zove,manje prevrtanja zemlje itd itd .....samo to ce biti tako kod njih,po EU (mada ne ni u svim zemljama iste),a kod nas ce nas gurati da i mocvare obradujemo i sejemo :p .....
 
600 eur po hektaru da stavi pod nekim travama i cega vec i da tako ostavi,na godinu dana koliko sam razumeo.To je taj green farming ili kako se vec zove,manje prevrtanja zemlje itd itd .....samo to ce biti tako kod njih,po EU (mada ne ni u svim zemljama iste),a kod nas ce nas gurati da i mocvare obradujemo i sejemo :p .....

Ово је Британија, ван ЕУ. А погледај какву камењару раде, а ми на најбољој земљи правимо зградурине и непотребне ауто-путеве.
 
Ah da u pravu si,bese do skoro u EU ako ne gresim....Ali ok poenta dobijaju gomilu novca da ostave maltene u korovu njive xd ....Te kamenjare ima kod njih kako puno koliko sam primetio,ne mogu je izbegavati i da hoce.
 
Neoveravani ugovori,i sa naknadom i bez naknade,svi su prihvaćeni. Inace ,imam slucaj da e-sanduče nije bilo u funkciji do 13.06. i onda je 13.06. stigao,mail da je sanduče aktivno i možemo nastaviti sa e-aktivnostima. Naravno od zahteva za subvencije nema nista jer sanduče nije aktivno.
Pisi im mejl, obrazlozi sve i tim putem podnesi zahtev.
 
Danas mi je eAgrar konačno verifikovao parcelu. U aprilu sam je na savet njihove kontakt službe prvo prijavio kao "vlasništvo člana bez RGZ" (jer je član mog gazdinstva doživotni plodouživalac na toj parceli), sredinom jula su mi je odbili na verifikaciji i objasnili da moram da je najpre izbrišem iz gazdinstva i potom ponovo upišem kao zakup nosioca. To sam učinio i danas je konačno verifikovana ta parcela.

E sad me zanima da li mogu da ostvarim subvenciju na tu parcelu za ovu godinu jer nisam ja kriv što oni nisu nju verifikovali tri meseca? Kad sam podnosio zahtev za subvencije u maju, tu parcelu nisam ni mogao da ubacim u spisak parcela u zahtevu za subvencije. Ostale parcele sam mogao da ubacim u taj spisak i za njih sam dobio subvencije. Mogu li sad da na neki način da tražim subvencije i za ovu parcelu, i na koji način da to uradim? Zvao sam danas čitavo popodne onaj njihov kontakt telefon ali nisam mogao da dobijem operatora...
 
Danas mi je eAgrar konačno verifikovao parcelu. U aprilu sam je na savet njihove kontakt službe prvo prijavio kao "vlasništvo člana bez RGZ" (jer je član mog gazdinstva doživotni plodouživalac na toj parceli), sredinom jula su mi je odbili na verifikaciji i objasnili da moram da je najpre izbrišem iz gazdinstva i potom ponovo upišem kao zakup nosioca. To sam učinio i danas je konačno verifikovana ta parcela.

E sad me zanima da li mogu da ostvarim subvenciju na tu parcelu za ovu godinu jer nisam ja kriv što oni nisu nju verifikovali tri meseca? Kad sam podnosio zahtev za subvencije u maju, tu parcelu nisam ni mogao da ubacim u spisak parcela u zahtevu za subvencije. Ostale parcele sam mogao da ubacim u taj spisak i za njih sam dobio subvencije. Mogu li sad da na neki način da tražim subvencije i za ovu parcelu, i na koji način da to uradim? Zvao sam danas čitavo popodne onaj njihov kontakt telefon ali nisam mogao da dobijem operatora...
ako imas mogucnost u podnetom zahtevu, da izmenis zahtev,pojavice se i ta njiva samo treba da je cekiras. Ali ako su ti placali po 9000 te mogucnosti vise nema.
 
Danas mi je eAgrar konačno verifikovao parcelu. U aprilu sam je na savet njihove kontakt službe prvo prijavio kao "vlasništvo člana bez RGZ" (jer je član mog gazdinstva doživotni plodouživalac na toj parceli), sredinom jula su mi je odbili na verifikaciji i objasnili da moram da je najpre izbrišem iz gazdinstva i potom ponovo upišem kao zakup nosioca. To sam učinio i danas je konačno verifikovana ta parcela.

E sad me zanima da li mogu da ostvarim subvenciju na tu parcelu za ovu godinu jer nisam ja kriv što oni nisu nju verifikovali tri meseca? Kad sam podnosio zahtev za subvencije u maju, tu parcelu nisam ni mogao da ubacim u spisak parcela u zahtevu za subvencije. Ostale parcele sam mogao da ubacim u taj spisak i za njih sam dobio subvencije. Mogu li sad da na neki način da tražim subvencije i za ovu parcelu, i na koji način da to uradim? Zvao sam danas čitavo popodne onaj njihov kontakt telefon ali nisam mogao da dobijem operatora...
To i mene zanima,po njima bi trebalo da može jer je obaveštenje početkom juna bilo da će za sve u takvoj situaciji biti omogućeno da naknadno podnesu zahtev kad se parcela verifikuje. Tad je pisalo da će oni poslati obaveštenje da se zahtev može dopuniti, ne znam da li je neko to i dočekao.
Moj zahtev je u fazi primljen i ne mogu više da ga menjam sve i da mi verifikuju sve, ako je kod tebe u fazi "u radu" onda mislim da možeš da dodaš i te parcele preko opcije izmeni zahtev.
 
Primljen je prvi stepen zašto ne bi mogao da ga menjaš ,ide primljen pa u radu pa prihvaćen i konačno poslat na isplatu onda nema mogučnost promene.
 
To i mene zanima,po njima bi trebalo da može jer je obaveštenje početkom juna bilo da će za sve u takvoj situaciji biti omogućeno da naknadno podnesu zahtev kad se parcela verifikuje. Tad je pisalo da će oni poslati obaveštenje da se zahtev može dopuniti, ne znam da li je neko to i dočekao.
Moj zahtev je u fazi primljen i ne mogu više da ga menjam sve i da mi verifikuju sve, ako je kod tebe u fazi "u radu" onda mislim da možeš da dodaš i te parcele preko opcije izmeni zahtev.
Meni su isplatili subvencije po 18000 za sve ostale parcele (ispod 20ha), tako da ja ne mogu da menjam zahtev. Zato sam i pitao da li postoji neka mogućnost da se sad traži i za tu dodatnu parcelu (ni sa njom ne prelazim 20ha), i ako postoji - kako to uraditi? Zvaću danas ponovo kontakt centar pa ako ih dobijem napisaću šta su mi rekli...
 
Nista od toga nema. Povratka i ispravljanja i podnosenja zahteva za nešto što je prošlo nema. Ja sam dobio odgovor da je rok za podnošenje subvencija bio produžen i da smo imali dovoljno vremena da rešimo sve problemčiće. Od 13.06 uopšte više nije postojao zahtev za subvencije za biljnu proizvodnju u padajućem meniju sa zahtevima u delu e-podsticaji. To vazi za sve trenutno aktuelne zahteve. Više sreće u narednom kolu.
 
Sinoć pred dućanom procurila informacija da od ponedeljka kreće i drugih 9.000 na isplatu. To pricali viceve pa nisi dobro skontao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh