Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Pozdrav,
Isplaceno juce 9000 po ha.
Ako sam dobro razumeo izmenu uredbe clan 12a ne treba se ponovo prijavljivati i podnositi nista na e podsticaje za razliku, vec cekas pa jednog dana ce verovatno stici?

Уредбу o изменама и допуни Уредбе о финансијском давању пољопривредним газдинствима за пољопривредну производњу биљних култура у 2023. години Уредба је објављена у "Службеном гласнику РС", бр. 43/2023 од 26.5.2023. године, када је и ступила на снагу.
"Члан 4.
Право на финансијско давање у складу са овом уредбом остварује се:
1) по површини пољопривредне производње под биљним културама из члана 3. ове уредбе, у висини од 9.000 динара по хектару;
2) за куповину горива за радове у пољопривреди за исту површину из тачке 1) овог става, у висини од 9.000 динара по хектару."

Члан 2.
После члана 12, додаје се члан 12а, који гласи:
"Члан 12а

Ако је кориснику финансијског давања право на финансијско давање утврђено у износу утврђеном у складу са Уредбом o финансијском давању пољопривредним газдинствима за пољопривредну производњу биљних култура у 2023. години ("Службени гласник РС", број 27/23), директор Управе доноси посебно решење којим се кориснику финансијског давања утврђује право на разлику до износа финансијског давања у складу са овом уредбом и налаже исплата ове разлике на наменски рачун корисника отворен код пословне банке и пријављен у Регистру."
 
Са свим јавним позивима ове године, поступак је био да министарка непосредно пре позива донесе нови правилник врло брзо након тога (пар дана највише) Управа за аграрна плаћања распише јавни позив.

Тако да нико не може да зна како ће изгледати, а нисам ни видео да је негде објављено ишта о томе.
 
Jel ima ko od kolega da je bio korisnik CA odnosno RBA banke a sada Rajfajzen a da mu je legla uplata?
 
Мени, још увек стоји у раду. Јуче проверили нема никаквог жутог квадратића све у реду што се тиче пријављених парцела.
 
Koliko sam razumeo,preostalih 9 000 do augusta meseca bice isplaceno....pojacane kontrole oko toga ko zaista radi zemlju,bla bla,i nesto tipa do 100 hektara za subvencije.Ovo zadnje je potpuno beskorisno za sve sitne proizvodjace naravno...
 
Mogu da razumem nju, izbegava pšenicu i priču o tome ali zašto Uroš preskoči pitanje, nije joj ni dozvolio da zavrsi rečenicu već je prešao na nebitnu stvar i kraj.E sada se vidi šta su dobili ljudi koji su pregovarali,+ 9000 po hektaru a ovamo nam uzeli 70-80000 pa neka bude i 30000 ali nije tako.Iz ove njene priče može se zaključiti da je najveci uspeh budžet za poljoprivredu i ove subvencije i to je to u prevodu, ništa.Još će pojačati inspekciju pa ce mnogi dobiti k..tu.
 
Jel ima ko od kolega da je bio korisnik CA odnosno RBA banke a sada Rajfajzen a da mu je legla uplata?
Meni je uplaceno a suprugi nije,oboje predali 7.04 zahtev i njoj stigne resenje u cetvrtak 27. 4 a zamenu brojeva racuna uradili u petak sledeci dan, prosla je verifikacija pare nisu legle a na zahtevu stoji poslat na isplatu. Zvali smo upravu kazu sve u redu bice uskoro isplaceno.
 
Ako je ostalo 60000 neisplaćenih ja ću biti popa.Ako do jeseni bude sve isplaćeno do avgusta ( čitaj-oktobar,bovembar).Kad sam pisao da su nam sve što su "dali" odavno već uzeli i jođ će uzeti bio sam napadnut od strane protestanata.
 
Jasno je izjavila (ako ne laže) - isplatiće se sva dugovanja, a raspisivaće javni poziv za nešto SAMO ako za to ima para u budžetu, neće praviti nove dugove. Sve će pare namenjene poljoprivredi utrošiti, ali kada se potroše, nema više javnih poziva. Tako sam ja razumeo...
 
Izjavila je lepo koji vid subvencionisanja EU prepoznaje,ide ka tome.
Izjavila je sad kad su se ljudi zaduzili, uzeli kredite da kupe masine i ocekivali da ih pokriju subvencijama. U ozbiljnoj drzavi se to najavi na poslednjem javnom pozivu, "imate javni poziv od 4.1.22. do 28.2.22. i to je poslednji javni poziv ovog tipa, necemo vise objavljivati javne pozive za mehanizaciju" i onda niko nema razlog da se ljuti ovako imam osecaj da ce mnogi morati kreditom da zatvaraju kredit zbog situacije sa cenom proizvoda. Ja sam imao pare pa sam kupio masine i ok sam bez subvencija pa me se ne tice mnogo ali gledam komsija ne zna sta ce sa sobom, nadao se da proda psenicu po 40 a dobijao je 38 max, sad je to otislo /2 i kaze covek da ce uzeti kredit da vrati dugove jer se pozajmio kod ljudi i ne moze vise da odlaze da vrati pare kad konkursa nema ni u najavi.. Sto je najgore pitanje koliko je kreditno sposoban i sledeca opcija mu je da proda nesto zemlje a tu ide pitanje kome sad prodati zemlju da se uzmu lepe pare kad je godina ovakva kakva je.. :confused:
 
Mozda 60000 je isplaceno a ne da je ostalo
Tako je-i to je mnogo.
Sve je to bila kupovina vremena i sklanjanje traktora sa ulica zbog mitinga nade.Bole ih za poljoprivredu.Da ih interesuje stočarstvo bila bi sad premija veća.Ovako tu veću premiju ćemo dobiti tamo na jesen.Da ne misle ovi što su pregovarali da njih kritikujem.Oni su jednostavno nemoćni a ovi namazani-obećavaju a šta će ispuniti....
 
Nazad
Vrh