Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Napravio sam izmene u vezi zemljisnih parcela kao sto su mi javili ovi iz e agrara i sad stoji zuto.Da li neko zna vreme koje potrebno za verifikaciju promena od strane sluzbenika e agrara tj da li je neko imao slican slucaj?
Čeka ćete jedno 7 do 10 dana . Jer oni ga gnjave i gnjave.....
 
Juce me zovu da mi kazu da se neke parcele po povrsini ne podudaraju sa stanjem u katastru i da su mi zato samo delimicno prihvatili zahtev i da ispravim to. Naravno para jos nigde.
Bogu hvala 6 meseci dajem zahtevu evo za koji dan.
Isto 6 meseci ,takodje zahtev menajn 3 puta.
 
Valuta s mozgom veze nema. Meni je valuta bila 29. a uplaćeno 26.
Nekom nisu ni uplatili, cirkus.

Ljudi, što se borbi i protesta tiče, nemojte pljuvati ljude koji se bore i protestuju.
Ja sam ovde imao i malu raspravu s jednim gospodinom koji me je i vređao čak...
Razlog je bio taj što je on čak za to da se kazni neko (fizički) ko nije na protestu, a ne taj što mislim da oni ne čine dobro za sve nas.
I da, naravno, veliki se pre svega bore za sebe (što je i normalno), ali nemojmo ih kritikovati zbog toga, jer se na taj način izbore i za male. Neko reče, mali su kolateralna šteta, nisu nikakva šteta, oni su kolateralni benefit!
I što Matić reče - opustite se, lep je dan, pozdrav.
 
Valuta s mozgom veze nema. Meni je valuta bila 29. a uplaćeno 26.
Nekom nisu ni uplatili, cirkus.

Ljudi, što se borbi i protesta tiče, nemojte pljuvati ljude koji se bore i protestuju.
Ja sam ovde imao i malu raspravu s jednim gospodinom koji me je i vređao čak...
Razlog je bio taj što je on čak za to da se kazni neko (fizički) ko nije na protestu, a ne taj što mislim da oni ne čine dobro za sve nas.
I da, naravno, veliki se pre svega bore za sebe (što je i normalno), ali nemojmo ih kritikovati zbog toga, jer se na taj način izbore i za male. Neko reče, mali su kolateralna šteta, nisu nikakva šteta, oni su kolateralni benefit!
I što Matić reče - opustite se, lep je dan, pozdrav.
Prijatelju ja sam taj koji je rekao da smo koleteralna stetaa,jer veliki to sto rade ne rade zbog malih nego zbog sebee!!!
Nisu veliki izasli na proteste zbog saosecanja za socijalnu pravdu,pomoc ugrozenima i slabima i malima kako bi opstali,za slobodu svakog poljoprivrednika i mogucnost da zivi od svog rada ,da ima svoje parce slobode pod ovim nebom itd...
Oni su izasli da bi za sebe sto vise zgrabili i uzeli...i zato su svi i glasali da bude do 100 hektara ista cifra davanje po hektaru ...jer kao sto rekoh sveee im je malo ,gramzivost i pohlepaa na delu.. a da je to bass takoo imas odgovor clana putina kome su malo njegove subvencije nego hoce da salje broj ziro racuna da mu svi mi mali a nezadovoljni uplatimo i nase subvencije,oteli bi nam iz usta samo kad bi mogli ..dotle ide ta pohlepa i gramzivost...
Ovde se radi o suvom kapitalizmu i porobljavanju malih kako bi im veliki oteli i to malo zemlje sto imaju i od njih napravili robove koji ce raditi ili kod njih ili kod stranih kompanija za minimalacc...
 
Nezvanična info je da se u R.Srpskoj radi na prijedlogu da se podsticaji od sledeće godine daju po jedinici obradive površine podnesene iz CIPSa a ne kao do sad na zasijane kulture.O kolikoj cifri po ha je riječ,nemam info
 
Mustang...

Pa ja upravo to i napisah, - da, veliki se pre svega bore za sebe, nisi pažljivo pročitao i razmislio o mom postu, probaj opet. Da, surovi kapitalizam, da 21. vek, surov.
Da, mali sede, veliki izađu i bore se ZA SEBE! Mali kolateralno nešto dobiju, više no što su imali...
Zašto ti smeta borba velikih za svoja (a malo i tvoja i moja) prava, taj deo ne razumem?
Opet ponavljam, U PRAVU SI, veliki se bore (pre svega) za sebe.
Ti kada uzmeš radnike (ili ja) da beru voće recimo, dal se boriš da njima bude bolje, ili da ih što više iskoristiš za što manji trošak?
 
Mustang...

Pa ja upravo to i napisah, - da, veliki se pre svega bore za sebe, nisi pažljivo pročitao i razmislio o mom postu, probaj opet. Da, surovi kapitalizam, da 21. vek, surov.
Da, mali sede, veliki izađu i bore se ZA SEBE! Mali kolateralno nešto dobiju, više no što su imali...
Zašto ti smeta borba velikih za svoja (a malo i tvoja i moja) prava, taj deo ne razumem?
Opet ponavljam, U PRAVU SI, veliki se bore (pre svega) za sebe.
Ja sam protiv robovlasnistva-protiv tog surovog kapitalizma...,a oni su za robovlasnistvo ...
A ti me pitas zasto mi smeta robovlasnik-TIRANIN??
"Vuk na ovcu svoje pravo ima kao tirjanin na slaba čovjeka; ali tirjanstvu stati nogom za vrat, dovesti ga k poznanju prava, to je ljudska dužnost najsvetija!" Petar Petrović Njegoš

Necu ja nikad za njima niti sa njima jer im "TRAGOVI SMRDE NECOVJESTVOM"
 
To je sve surova realnost i ocigledno ce na dalje u ratarstvu biti jako male zarade po jedinici povrsine, tako da mali hteli / ne hteli nece imati vise racuna da rade ovaj posao.
Ko od malih bas bude zeleo da se bavi poljoprivredom ratarstvo ce definitivno morati da zaboravi, vec da se okrene necemu drugom.
 
Auuu i tebi ako si protiv slobode i socijalne pravde za sve ljude, ako si protiv borbe da svako ima svoje parce zemlje pod nebom i bude slobodan covek i da zivi od svog rada na svojoj zemlji.
Zivi slobodno i pusti i druge da slobodno disu i zive!!!
Koliko i kako se ti lično boriš za svoje ideje koje inače i ja podržavam.
 
Prijatelju ja sam taj koji je rekao da smo koleteralna stetaa,jer veliki to sto rade ne rade zbog malih nego zbog sebee!!!
Nisu veliki izasli na proteste zbog saosecanja za socijalnu pravdu,pomoc ugrozenima i slabima i malima kako bi opstali,za slobodu svakog poljoprivrednika i mogucnost da zivi od svog rada ,da ima svoje parce slobode pod ovim nebom itd...
Oni su izasli da bi za sebe sto vise zgrabili i uzeli...i zato su svi i glasali da bude do 100 hektara ista cifra davanje po hektaru ...jer kao sto rekoh sveee im je malo ,gramzivost i pohlepaa na delu.. a da je to bass takoo imas odgovor clana putina kome su malo njegove subvencije nego hoce da salje broj ziro racuna da mu svi mi mali a nezadovoljni uplatimo i nase subvencije,oteli bi nam iz usta samo kad bi mogli ..dotle ide ta pohlepa i gramzivost...
Ovde se radi o suvom kapitalizmu i porobljavanju malih kako bi im veliki oteli i to malo zemlje sto imaju i od njih napravili robove koji ce raditi ili kod njih ili kod stranih kompanija za minimalacc...
Ти треба те новце од субвенција да уложиш у неко образовање,прочитај пар књига,едукуј се. Имаш ли ти иког око себе да је добар са тобом,да те мало усмери или си са свима на ратној нози? Шта лупаш човјече по цијели дан,шта си ти?Неки Дон Кихот па се бориш за правду у доба капитализма?
Јеси добио повећане субвенције?ЈЕСИ.
Јеси ли их добио својом заслугом? НИСИ
Јеси ли се прстом помакао да помогнеш да их добијеш или да укажеш на бољи систем?НИСИ
Да ли си будала што мислиш да ће неко отићи да џоња 7 дана на улици да му грађани јебу м***ер из разлога да би помогао ТЕБИ КОЈИ СЕДИШ КУЋИ јер си ти "мали и јадан" и ето он мора да мисли како теби да помогне. ДА БУДАЛА СИ. и на томе се сва прича завршава.
Подвлачим: ДОК ТИ СЕДИШ КУЋИ И ПАМЕТУЈЕШ ДРУГИМА КАКО ТРЕБА И ШТА ДА СЕ УРАДИ ДА БИ ТЕБИ БИЛО ДОБРО.
Поздрав
 
Ти треба те новце од субвенција да уложиш у неко образовање,прочитај пар књига,едукуј се. Имаш ли ти иког око себе да је добар са тобом,да те мало усмери или си са свима на ратној нози? Шта лупаш човјече по цијели дан,шта си ти?Неки Дон Кихот па се бориш за правду у доба капитализма?
Јеси добио повећане субвенције?ЈЕСИ.
Јеси ли их добио својом заслугом? НИСИ
Јеси ли се прстом помакао да помогнеш да их добијеш или да укажеш на бољи систем?НИСИ
Да ли си будала што мислиш да ће неко отићи да џоња 7 дана на улици да му грађани јебу м***ер из разлога да би помогао ТЕБИ КОЈИ СЕДИШ КУЋИ јер си ти "мали и јадан" и ето он мора да мисли како теби да помогне. ДА БУДАЛА СИ. и на томе се сва прича завршава.
Подвлачим: ДОК ТИ СЕДИШ КУЋИ И ПАМЕТУЈЕШ ДРУГИМА КАКО ТРЕБА И ШТА ДА СЕ УРАДИ ДА БИ ТЕБИ БИЛО ДОБРО.
Поздрав
Neee da bi meni bilo dobro ,nego da bi SVIMA BILO DOBRO i da svako ima svoje mesto pod suncem...
Ali empatija je za tebe strano telo.
I stoo bi se ja borio sa vama na istoj strani kada i vlast i vi idete na to da unistite malog poljoprivrednika i da on postane vass robb???
Eto svee si rekao u prevodu:Mi veliki se borimo za nas i za kapitalizam koji podrazumeva da vi mali nestanete i prodate nama vasu zemlju kako bi veliki postali jos veci a vi mali da dodjete da robujete kod nas za minimalac ili idite pa radite kod stranih firmi za minimalac!
Subvencije koje smo mi veliki izborili za nas do 100 hektara ,bi vam uzeli ali ne znamo kakoo,ali idemo ka tome i radimo na tome da vi nestanete tako da buducnost radi za nas.

I ja opet podvlacim da sam za ukidanje subvencija.Jer ovakvim nacinom subvencionisanja se ide na unistenje malih gazdinstava.
 
Mustang...

Pa ja upravo to i napisah, - da, veliki se pre svega bore za sebe, nisi pažljivo pročitao i razmislio o mom postu, probaj opet. Da, surovi kapitalizam, da 21. vek, surov.
Da, mali sede, veliki izađu i bore se ZA SEBE! Mali kolateralno nešto dobiju, više no što su imali...
Zašto ti smeta borba velikih za svoja (a malo i tvoja i moja) prava, taj deo ne razumem?
Opet ponavljam, U PRAVU SI, veliki se bore (pre svega) za sebe.
Ti kada uzmeš radnike (ili ja) da beru voće recimo, dal se boriš da njima bude bolje, ili da ih što više iskoristiš za što manji trošak?
A da ti odgovorim i ovo oko radnika-robova i njihovog iskoriscavanja ...

"Svaki rob koji kroči na tlo Srbije postaje slobodan čovek." Ustav Srbije iz 1835. godine!

Srbija je oduvek bastinila slobodu i da bude zemlja slobodnih ljudi!


To mozda ti imas takvu kapitalisticku robovlasnicku filozofiju ...i gledas kao krpelj i pijavica i parazit da se ovaljdis...
Nemam ja radnike !!!Kod mojih dedova niti kod mog oca a ni kod mene nikada nije radio radnik-rob niti je iskoriscavan nekoo...
Radim saam sa masinama sta mogu i koliko mogu ,a sta ne mogu ja se ne hvatam da radim i ne gledam na tudjoj muci ,nevolji i znoju da zaradim i iskoristim ...
 
Nazad
Vrh