Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

😂😂😂 2 meseca 😂😂😂 trebali su do sledeceg decembra natenane da se to prikuplja😂😂😂 pa 2 god da se razmatra! Kako kazu "vas zahtev je u obradi" 😂😂😂
Oni nas gledaju kao neke morone izgubljene u liftu! Pa nas natenane vozaju 😂😂😂
 
Cirkus sas drzavu bolje da su smanjili na 100000 dinara da sto vise ljudi dobije.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Cirkus sas drzavu bolje da su smanjili na 100000 dinara da sto vise ljudi dobije.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Fali jedna nula, sta da radimo sa tom cifrom od 100k , zeznuli sad pred konkurs slepci neko je isao sa namerom kupiti skuplje i da vrate tu polovinu kao sto sam i ja ili jos gore sta da rade ljudi koji su kupovali po 2 masine pola platili i pola cekali da prodju konkurs i da plate od toga a sad opet da vade pare iz njinog dzepa ne planski , lepo na pocetak godine neka kaze 100 dinara povrat al bas znas na cemu si i sta da kupis i kako da uradis ...
 
Kupio sam traktor bez ikakvog konkursa, nase generacije gledaju kao na tracepozivce u vojsci samo neznam koje ta gazdinstva podigao. Pio preko poljoprivrede uplacujem 16god I mislim da je to dovoljan dokaz da se bavim iskljucivo poljoprivredom ali koga to interesuje.
 
Nikog Mico. Ocito je poljoprivreda dobra krava muzara. Po prilicno su poceli da preteruju. Nasa zaduzenja ocekuju da platimo do 15.u mesecu, a njihova od "utorka". Nisu isplatili ono sto su obecali za KOVID, nisu isplatili veliku vecinu subvencija iz 2020. Preskocili su celu jednu godinu mimo svih zakona, a hvale se da su isplatili i raspisali sve. Uzimaju iz budzeta za 2000 i 300tu godinu. Zaduzuju se Bogte pitaj gde i kako zarad helikopter para. Nije ovo dobro, al bojim se da ni iduci nece biti puno bolji za nasu poljoprivredu. Zna se sta je u Srbistanu prijoritet, Beogradski pasaluk. To je najveci problem ove zemlje.
 
E zato ja kažem da se lepo subvencije za mehanizaciju ukinu a lepo da se regresira gorivo i odredi subvencija po ha, litri mleka, grlu, broju stabala ili hektara takođe i povrtarima, subvencionisati kredite (kamatu) i onda nek svako radi sa svojim parama šta hoće, ovako se samo ciljano razvijaju pojedinci i usput neki smrtnik i paćenik ali to državi ne odgovara pošto onda nema izvlačenja para iz budžeta i preko agencija kojekakvih, sisavaca pun ku..c ali no.
 
Malo je rizično kupiti novu mašinu i nadati se da će raspisati neki konkurs a pogotovo se nadati sigurnom prolazu na istom.Vreme je takvo da čovek ni samom sebi ne veruje.
 
E zato ja kažem da se lepo subvencije za mehanizaciju ukinu a lepo da se regresira gorivo i odredi subvencija po ha, litri mleka, grlu, broju stabala ili hektara takođe i povrtarima, subvencionisati kredite (kamatu) i onda nek svako radi sa svojim parama šta hoće, ovako se samo ciljano razvijaju pojedinci i usput neki smrtnik i paćenik ali to državi ne odgovara pošto onda nema izvlačenja para iz budžeta i preko agencija kojekakvih, sisavaca pun ku..c ali no.
Delim isto mišljenje, subvencije za mehanizaciju najviše iskoriste oni najjači, oni slabi teško mogu da kupe novu mehanizaciju. I na taj način se dodatno povećava raslojavanje poljoprivrednika i onda veća riba lakše guta manju po mnogo osnova... Da ne pomisli neko da sam za komunistički fazon uravnilovke i da smo svi jednaki jer nismo, ni po pitanju znanja, sposobnosti, vrednoće itd. Ali nisam ni za to da se veštački potpomaže prirodna selekcija koja će deo poljoprivrednika preseliti da motaju kablove i sl. Jako interesantno bi bilo kad bi se moglo videti koliku ukupnu sumu (za sve ove godine od kad postoje subvencije za mehanizaciju, kupovinu zemljišta i sl. ) je po imenu i prezimenu svaki pojedinac dobio. Mislim da bi tako bila jasnija slika koliko te subvencije znače za poljoprivredu u celini, i da li bi možda neki drugi način pomaganja poljoprivredi bio bio korisniji za društvo u celini.
 
Delim isto mišljenje, subvencije za mehanizaciju najviše iskoriste oni najjači, oni slabi teško mogu da kupe novu mehanizaciju. I na taj način se dodatno povećava raslojavanje poljoprivrednika i onda veća riba lakše guta manju po mnogo osnova... Da ne pomisli neko da sam za komunistički fazon uravnilovke i da smo svi jednaki jer nismo, ni po pitanju znanja, sposobnosti, vrednoće itd. Ali nisam ni za to da se veštački potpomaže prirodna selekcija koja će deo poljoprivrednika preseliti da motaju kablove i sl. Jako interesantno bi bilo kad bi se moglo videti koliku ukupnu sumu (za sve ove godine od kad postoje subvencije za mehanizaciju, kupovinu zemljišta i sl. ) je po imenu i prezimenu svaki pojedinac dobio. Mislim da bi tako bila jasnija slika koliko te subvencije znače za poljoprivredu u celini, i da li bi možda neki drugi način pomaganja poljoprivredi bio bio korisniji za društvo u celini.
Sve tacno od reci do reci. Primera radi na Ipard konkursu na 100k eura dobije se 65000e povrata. Taj iznos da zaradi motac kablova treba mu 20 godina. Nesto ne stima
 
Ako je za tih ulozenih 35000 kupljen traktor, taj traktor je sredstvo za rad. Onaj na kablovima je sredstva za rad dobio besplatno. Kao drugo slozio bi se da bi se subvencije kao pomoc trebalo ravnomernije i pravednije podeliti.
 
Ako cemo pravednije onda samo subvenciju dati po kilogramu prodate robe pa ko koliko ima... ovako je nepravedno sa jedne ili druge strane ko kako gleda.
 
Ako je za tih ulozenih 35000 kupljen traktor, taj traktor je sredstvo za rad. Onaj na kablovima je sredstva za rad dobio besplatno. Kao drugo slozio bi se da bi se subvencije kao pomoc trebalo ravnomernije i pravednije podeliti.
Nasi prevoznici su kamione kupili bez povracaja jer nepostoje za transport. Jedna slepa Schwarzmueller kosta i do 50.000eura. Tako da sredstvo za rad je subvencionisano samo malom broju ljudi.
 
Koliko puta godisnje prevoznici obrnu lovu, a koliko poljoprivrednik? Tacno je to za mali broj ljudi. Drugacije je trebalo resiti.
 
Nazad
Vrh