Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

Nemoj da mi opet odes u politiku realnost je ovo nece biti nikad EU.A za 30 god rada na otkupnom mestu i rada kod 7-8 vecih otkupljivaca mogu izneti svoj sud.Svasta sam video i jos i sada vidim.Izmisljeno je muljanje od 2000 -god se samo finisira i unose se detalji koji velikima odgovara meni ne.
@kalman 58
U kakvu politiku?
Politiku i nacinu subvencionisanja u Evropi i zemljama koje ne pripadaju EU ( Bosna ) i nasu politiku o nasem nacinu i svotu subvencionisanja?!
Ti si spomenuo ulazak u EU ja nisam!
A sto se tice tih detalja koji ti se ne svidjaju e vidis to je vec politika, a o tome neki drugi put!
Samo sam precizirao to da subvencije trebaju se davati na isti nacin kao i u svim drugim malo normalnijim drzavama ali u smislu dosta vecih!
Nikako po kg kako bi zavisilo od padavina, nego isto svima po ha.
Zasto samo Srbija uvek treba da izmislja toplu vodu? Zato i naje..o uvek u svemu!
 
A da se nadovežemo da u eu malo ima poljoprivrednika ,ali zato plate za domaće je kolika i kako oni žive od svog poštenog rada,a dođoši imaju koliku platu u odnosu na domaće?
A evo kad smo se uključili u raspravu o subvencijama po ha od 300 evr,da malo komentarišemo jel potreban rio tinto Srbiji?
 
@kalman 58
U kakvu politiku?
Politiku i nacinu subvencionisanja u Evropi i zemljama koje ne pripadaju EU ( Bosna ) i nasu politiku o nasem nacinu i svotu subvencionisanja?!
Ti si spomenuo ulazak u EU ja nisam!
A sto se tice tih detalja koji ti se ne svidjaju e vidis to je vec politika, a o tome neki drugi put!
Samo sam precizirao to da subvencije trebaju se davati na isti nacin kao i u svim drugim malo normalnijim drzavama ali u smislu dosta vecih!
Nikako po kg kako bi zavisilo od padavina, nego isto svima po ha.
Zasto samo Srbija uvek treba da izmislja toplu vodu? Zato i naje..o uvek u svemu!
To je samo ona Dinkiceva bila ispravna po 14000 dinara subvencija?U jednoj juzno banatskoj opstini u to zlatno doba poljoprivrede radjeno je 1200 hektara livada i uzete su subvencije i to je ispravno!A EU sam spomenuo u koju nikad ne bi isao ni kao turista a ne da radim.a topla voda je izmisljena mimo Srbije i kod nas i ona je postala mlaka.Licno imenom i prezimenom nisam zainteresovan ni za jedan vid samo sam izneo sta sam sve zapazio i nisam protivnik nijednog nacina
 
A da se nadovežemo da u eu malo ima poljoprivrednika ,ali zato plate za domaće je kolika i kako oni žive od svog poštenog rada,a dođoši imaju koliku platu u odnosu na domaće?
A evo kad smo se uključili u raspravu o subvencijama po ha od 300 evr,da malo komentarišemo jel potreban rio tinto Srbiji?
Nisam simpatizer ove vlasti ali ko je doveo Tinto samo sad ih nece oterati ni atomska bomba
 
Nisam simpatizer ove vlasti ali ko je doveo Tinto samo sad ih nece oterati ni atomska bomba
Nisu ni oni prosli, a nisu ni ovi sada, a nece ni buduci, biti imuni na zelembace 💰💰💰💰 a te belosvetske globalne kompanije znaju kako i gde da podmazu da ostvare svoje ciljeve i povecaju svoj kapital.
Bio sam pre jedno godinu dana u Bor za vikend, Borsko jezero, ono tuga sta uradise tamo kinezi. Vidi se siromastvo na svakom koraku, bas mnogo kineza po gradu, prasina neka sitna samo leti, oseca se neki dim i smog u vazduhu.... bas lose sve u svemu...
 
Vi o svemu samo najmanje o vesti da ce sutra biti isplacene subvencije za 2020., a od cetvrtka biti raspisan poziv za nove :eek:
 
Utorak i cetvrtak 2 u 1. 2021 i 2022 godina

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
To je samo ona Dinkiceva bila ispravna po 14000 dinara subvencija?U jednoj juzno banatskoj opstini u to zlatno doba poljoprivrede radjeno je 1200 hektara livada i uzete su subvencije i to je ispravno!A EU sam spomenuo u koju nikad ne bi isao ni kao turista a ne da radim.a topla voda je izmisljena mimo Srbije i kod nas i ona je postala mlaka.Licno imenom i prezimenom nisam zainteresovan ni za jedan vid samo sam izneo sta sam sve zapazio i nisam protivnik nijednog nacina
Ti meni nemoj o politici a ti forsiras😀
Kao prvo iznosis mi tvoj stav o EU sto je nebitno za ovu temu, a i meni, pogotovo tvoja zelja ici ili ne tamo!
Ne bitno Dinkiceva ili cija ideja je bila davati 14000 din po ha ali te subvencije su licile na nesto slicno kao i u drugim zemljama.
I sam si naveo da je to bilo “zlatno doba”, Kako za koga!
To sto su uzeli neki novce za obradjene ili ne obradjene povrsine pod livadama ili pasnjaka je samo deo nesposobnosti ili gledanje kroz prste pojedincima.
Drzava odnosno organi su trebali reagovati da naj strozije kazni svako takvo delo!
Namerno ili ne namerno i to je jedan razlog zbog kojeg smo ostali bez tih nesto boljih subvencija, a uz poveci oprez i strogih kazni sve se moglo izbeci!
 
Poslednja izmena:
Ma pojma nemam ni sam pravo da ti kazem.Vise sam da ovi nesposobnjakovici obezbede plasman robe i cene kakve su na trzistu.
Ali to njime neodgovara ne mogu njihovi otkupljivaci da se ugrade debelo_Ove pre svega mislim na voce.

Neka obezbede veci budzet za mehanizaciju pa neka kupuje ko sta voli, bez ovih glupih ogranicenja 19 krave toliko i toliko Ha ...
Isto ova novokomponavan gazdinstva, na zenu da se vodi ... To su gluposti, ko voli i zeli da se bavi da mu se pomogne a oni samo komplikju stvari.
Da gorivo placmo po normalnim cenama bez akciza.Evo cim su prosli radovi odma pad cena goriva, tacno tempiraju kad je priprema, oranje, setva da izmuzu od nas sto vise para.
 
Možda ovde ima neko ko zna kako sve oko subvencija za zemlju i ostale stvari funkcioniše u zemljama EU (možda u Nemačkoj ili Holandiji ili Danskoj) pa može da nam ovde napiše. Samo ne verujem da od članova uže i šire familije prave gazdinstva za ostvarivanje raznih povrata i subvencija. Ne želim da kažem da su za to krivi naši poljoprivrednici već sve vlasti u ovoj državi. Kao što sam razočaran sa malim davanjem po ha, tako i da nemamo smanjenu cenu za naftu, da nas uslovljavaju da možemo dobiti povrat za osiguranje za samo 20ha, da moraš imati toliko i toliko grla stoke i mnogo nelogičnosti. Neko ovde napisa da je topla voda izmišljena već odavno a da ovi naši stalno smišljaju kako da je dobiju. Ja sam generalno za bolju ekologiju, ali nigde u medijima nisam čuo ili pročitao da svi ovi što su na protestima se ne bune za onoliku gradnju višespratnica po Zlatiboru i seku svako drvo (jela ili bor) tako da svoje trenutno može da promeni u bilo koje.
 
Nazad
Vrh