Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Na ovo mislis? Varijanta sa bodovanjem?

Е) КРИТЕРИЈУМИ ЗА ОЦЕНУ ПРИЈАВА
  • Површина пољопривредног земљишта која ће се наводњавати:

    • до 1 хектара – 20 поена;
    • од 1,01 – 3 хектара – 40 поена;
    • већа од 3,01 хектара – 50 поена.

  • Подносилац пријаве:

    • Привредно друштво и предузетник – 20 поена;
    • Научноистраживачка-организација и установа– 30 поена;
    • Физичко лице, удружење водокорисника и земљорадничка задруга – 50 поена.
Ж) РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА Пријавa на Конкурс подноси се закључно са 31.07.2017. године.
 
Maksimalan iznos bez pdv-a ti je 4.000.000 dinara bez pdv-a, a povracaj ti je 50% bez pdv-a.

Drugim recima, ako nesto platis 100 dinara sa pdv-om, dobijas nazad 40 dinara (100 dinara - 20 dinara pdv = 80 dinara / 2 = 40 dinara)
 
Ranije je pokrajina imala subvencije za busenje bunara ,ali ti bunari su morali da imaju svu pratecu dokumetaciju , sto je po meni opet bilo skuplje ,nego da ga busis na crno.. Koliko se secam mislim da republika nije imala subvencije za busenje bunara.
 
Danas sam tek video da je republika davala subvencije za busenje bunara , 2.500 din po metru. Rok je bio 30.06
 
Što se tiče novog traktora moja zadnja informacija da je u toku isporuka obaveštenja dobitnicima i gubitnicima, što će trajati do septembra.
 
Ja sam tek danas saznao da je ove godine moja Opstina davala bespovratna sredstva za busenje bunara. I to komplet sve ruke i materijal. Do 25m. Valjda ce i sledece jer mi kazu da ce biti. A grad Bg je davao bespovratno 80 % za sisteme za zalivanje. Bice ih i sledece godine. Ostaje mi da cekam prikupim svu neophodnu dokumentaciju i odradim sve. Ovako da cekam da li ce biti odozgo ili ne necu.
 
Ma i da ne da Beograd,dace ostatak Srbije,kao i uvek. Ne smeju beogradjani da trpe...
 
Poslednja izmena:
Da li je istina da madjarska drzava daje subvencije I Madjarima u Srbiji, tj u Vojvodini ? Tako nesto sam juce cuo, ali ne znam da li je istina ?
 
Sada bas trazim po netu, ipak su davali, 20 miliona evra, bespovratno, oko 4000 gazdinstava je dobilo. A bice toga jos, barem tako pise, u narednim godinama jos 160 miliona evra.
Doduse, ne kazu subvencije, vec sredstva.
 
Da, ne kazu da su subvencije, nego sam ja tako cuo, tj neki covek u Debeljaci dobio novac od Madjarske drzave. Pohvalno, svaka cast. A nama je nasa drzava maceha.
 
Nazad
Vrh