Subvencije u poljoprivredi za 2016

Moje iskustvo sa drzavom mi kaze da se ovde posten covek od vlasti moze nadati samo najgorem i da sa tim barabama ne treba nista ortaciti niti se od njih treba nadati necem korisnom.Ako te ne zavrnu odma to ce svakako uraditi kasnije jer se cestiti ljudi ovde politikom ne mogu baviti.Na vlasti su uvek sve same hostaplercine i secikese.
 
Mozda nije tema za to ali aajde da pitam.

Moj prijatelj razmislja da kupi nov traktor bavi se vocarstvom i malo ratarstvom. Kaze ima racuna da kupi novi. Nesto je nacuo putem nekih prijatelja da ce biti uredba za povracaj od drzave 40% kao sto ima trenutno za prikljucne masine, ne vezano za IPARD. Koliko ima istine u tome ?? Kaze ako bude rizikovao bi da kupi bez obzira pa ako mu vrate vrate on je i ovako planirao da kupi.
 
Mnogo je pametnije da saceka IPARD program nego da rizikuje sa drzavom. Ipard je jaaako komplikovan kada je bilo sta drugo u pitanju, ali ne bi trebalo kada se kupuje traktor.
Nisam 100% siguran, ali mislim da su Rumuni ili Bugari iskupovali teske traktore kako bi na taj nacin povukli IPARD novac jer su ostali nacini bili neisplativi zbog svih racuna koji moraju da se skupljaju (sve da se radi po PS-u).
 
Ako bude cekao Ipard bice lipsi magarce do zelene trave. Kakve ce uslove traziti mogu samo da zamislim. Sigurnije je ovo sto drzava daje 40%povracaja. Ko ne iskoristi sam je kriv. Ipard je za nas jos uvek velika nepoznanica, a nezna se ni kad ce krenuti.
 
Koliko je meni poznato od 01.04. treba da bude objavljena Uredba u kojoj će se nalaziti potpune informacije o tome šta će biti predmet subvencija za ovu godinu.
 
Ja vec potrosio pare od proslih subvencija,zeznuli se ovi dali prerano sad necu glasati za njih jedino ako daju i za ovu godinu.:haha::ppozdrav:
 
Ako bude cekao Ipard bice lipsi magarce do zelene trave. Kakve ce uslove traziti mogu samo da zamislim. Sigurnije je ovo sto drzava daje 40%povracaja. Ko ne iskoristi sam je kriv. Ipard je za nas jos uvek velika nepoznanica, a nezna se ni kad ce krenuti.
Ipard vazi samo za traktore iz EU ! A procedura je takva da od 10 njih dobije samo 1 ! Provereno,pricao sam sa zastupnikom ovde kod mene
 
Ma od ovih otpadnika dobices da ne kazem sta.Kod mene po selu pokupili sve same barabe i vozaju ih autobusima da daju podrsku tamo gde mitingasi onaj lupez sto jadnom narodu prodaje maglu.
Stvarno smo dopali saka teskom hostapleru koji ne preza vise ni od cega.Za njega smo mi paori samo smetnja da nasu zemlju rasproda belosvetskim hostaplerima.
 
Ako me secanje sluzi, DusanA je predao prvog dana jer mu je jedan koverat za jedno gazdinstvo stigao na vreme. Jos idu i izbori tako da su se svi uslovi ispunili da jedan deo isplate na vreme.

EDIT> Uplatili i meni. Predao sam 8. marta. Leglo na racun 9791 din za mojih 5ha. Ovaj kusur je verovatno jer sam bio u malom minusu jer su banke pocele da naplacuju na mesecnom nivou odrzavanje racuna.
 
Nazad
Vrh