Subvencije u poljoprivredi za 2016

Blago nama Pavle jer po tebi svaka drzava koja daje dobre subvencije ustvari lose stoji I nema uredjen sistem. Znaci mi imamo mizerne subvencije jer nam sve odlicno funkcionise. Dodjem mi prosto zao onih sirotana u Nemckoj, Danskoj, Svajcarskoj...
Subvencije su tipicna savremena izmisljotina na kojoj se bazira nakaradan sistem peljesenja poljoprivrednika ciji krajnji cilj je da se upropaste manji poljoprivredni proiizvodjaci.Tu se sve ne zavrsava jer se lestvica stalno podize dok na kraju sva zemlja ne postane vlasnistvo jedne eventualno dve multinacionalne kompanije.Ne moze se zagovarati cista trzisna privreda a sprovoditi socijalna politika preko kontrolisanja cena poljoprivrednih proizvoda preko uvoza svega i svacega.
Na taj nacin se kupuje socijalni mir radnika koji rade za mizeriju i daje im se privid da su im te mizerne plate dovoljne za minimalnu egzistenciju.Hrana je strateska sirovina i drzava koja iole ima razuma i pameti nikada nece dozvoliti da se ista proizvodi ili jos gore uvozi od strane osvedocenih neprijatelja drzave i ovog naroda.
Ne jede se sve sto leti a na primeru Nemacke mozes videti koliko je poljoprivreda postala biznis iskljucivo velikih a pitanje je i kad ce ti veliki da puknu jer su vecinom svi pod hipotekama i zagrizli su poprilicno nesvesni da im sikira visi nad glavom.
 
Moze li mi neko pomoci,tj.uputiti gde da se informisem. Registrovao sam domacinstvo (prevashodno zbog racuna u banci za naplatu maline) ali u prijavi sam naveo da se bavim pored maline i uzgojem krompira,pasulja i da imam lucerku. E sad, na kakvu subvenciju imam pravo,ako imam i sta treba da uradim??
 
Jadna majka nemcima,svajcarcima i ostailima kojima drzava daje 300-500e/ha znaci oni su jadni osudjeni na propast,a da to i kukavci ni neznaju tj znaci mi moramo da se zahvalimo AV sto nas sa ukidanjem ovo malo jada od subvencija spasava sigurne propasti!Pavle da nam ti ne otvori oci ja bi mozda umro u neznanju ali da ovolko nisam imao pojma e to stvarno nisam znao!Imas covece :ppozdrav:::vino::za ovo otvaranje ociju!
 
Kako ce Vucko razvaliti na izborima zbog ovih 6000po ha samo tako.Jos ako bude istina o povezivanju staza sto je bio predlog zakona...nema mu ravnog bice ko Sloba::namigivanje::
Manje veruj namestenim anketima,a vise novcaniku koji je sve prazniji.I nemoj zbog idolopoklonstva pravdati nikoga,a najmanje onoga ko ti zavlaci ruku u taj isti novcanik.Sve najbolje i :ppozdrav:
 
U Svajcarskoj i Nemackoj 300-400 eura je sica. Ako tako malo daju treba da ih je sramota.
Ovde pojedinci pucaju na 500 eura.
Platis zakup 400 e/hektar, prodajes psenicu za 16 dinara i ni reci ne napises na tu temu. Ali par hiljada dinara po hektaru ako padne, sladje bude nego neznam kakva zarada sa useva. E ta racunica mi nikada nece biti jasna.
 
U Svajcarskoj i Nemackoj 300-400 eura je sica. Ako tako malo daju treba da ih je sramota.
Ovde pojedinci pucaju na 500 eura.
Platis zakup 400 e/hektar, prodajes psenicu za 16 dinara i ni reci ne napises na tu temu. Ali par hiljada dinara po hektaru ako padne, sladje bude nego neznam kakva zarada sa useva. E ta racunica mi nikada nece biti jasna.

Kad neznaš matematiku! Plaća se i puuno veći zakup,i prosek je veći od 400evra po hektaru u Vojvodini! Ali ovogodišnja cena pšenice će biti mloogo ispod tvoje procene!
 
Znam matematiku, samo ne tvoju racunicu. Tupis svaki dan o sub, a ni reci o niskoj ceni psenice?
Nije valjda da radis za subvenciju. Ako ti je to zarada, menjaj biznis.
 
Jadna majka nemcima,svajcarcima i ostailima kojima drzava daje 300-500e/ha znaci oni su jadni osudjeni na propast,a da to i kukavci ni neznaju tj znaci mi moramo da se zahvalimo AV sto nas sa ukidanjem ovo malo jada od subvencija spasava sigurne propasti!Pavle da nam ti ne otvori oci ja bi mozda umro u neznanju ali da ovolko nisam imao pojma e to stvarno nisam znao!Imas covece :ppozdrav:::vino::za ovo otvaranje ociju!

To sto pokusavate da karikirate dovoljno govori o tome koliko ste kratkovidi i da ne vidite sumu od lisca.
Da li znate koliko je u Svajcarskoj preostalo seoskih gazdinstava samo u odnosu na proteklih 25 godina.
Sta mislite zasto su napustili sela prodali zemlju( uglavnom su je pogubili zbog kredita ili su bili ekonomski upropasceni od onih vecih) i otisli u gradove da tamo potraze neku egzistenciju a imali su tako"dobre" subvencije.
Uzmite se u pamet i ne nasedajte na podmetacine sta ko ima da vam daje subvencije neka se drzava okani restrikcija po pitanju izvoza onoga sto mi proizvedemo a neka se pozabavi sa uvoznim lobijem ako nam je vec trzisna privreda neka se slobodno formira cena hleba i mleka pa cete da vidite kako cemo se mi sami "subvencionisati" kroz cenu svojih proizvoda.
Tada bi gulija i gologuzija koja glasa ove barabe videla za sta radi i sta su prazne price i laprdanja.
Naravno po starom obicaju u "subvencionoj zabludi" podrzace vas uzurpatori i muvatori sa drzavnom zemljom i subvencijama samo ni oni nisu svesni da ce zarad te sadasnje rabote i muvacine kad tad morati da poloze racune .A to sto im sada to naravno nije ni na kraj pameti nije mi nista cudno jer ko od njih vidi dalje od balavog nosa.
To je sve ista ekipa koja je ogrezla u destrukciji i misli ako ih ima dosta da ce to da ih spasi i da ce da se izvuku.
Sadasnje subvencije se isplacuju iz nerealnih prihoda ( uglavnom su u pitanju nepoovoljni strani krediti) a drzava ce iste vracati kroz poreze kojima ce da optereti koga drugog nego one koji jedini u ovoj zemlji nesto imaju a to smo mi seljaci jer se od radnika vise nema sta uzeti.
Kroz takvu destruktivnu politiku sve nase ce biti obezvredjeno a to i jeste cilj zapadnih finansijera da nam se sve preotme i da mi u nasoj drzavi ne budemo vlasnici nicega nego najobicnija jeftina radna snaga-robovi u nekom neo kolonijalizmu koji se sad naziva globalizam.
 
Poslednja izmena:
Zna Pavle šta priča-hteo je da pojasni da se zbog subvencija koje nam daju na štapu ne vodi računa o cenama finalnih proizvoda i još mnogo gorućih problema koji tište poljoprivredu.
Šta vrede subvencije kada nam te iste poskidaju kroz razne namete: navodnjavanje,odvodnjavanje,registracije kojekakve...I plus nas kroz cene naših proizvoda koje skidaju do tržišne neisplativosti.
 
Bice da su AV jako klimave noge kad pored tolikih glasaca u gradovima okrenuo ka selu. A ti prestani da ides uz dlaku, ceo svet zna da je proizvodnja hrane jako skup sport, i zato svojim davanjima drzave obezbedjuju da ljudi ne napustaju to i ne odu kako i sam kazes u grad i bez pola brige sa svojih 8 sati rada imaju vise nego ulaganjem sebe i svog kapitala. Prema tome cuti. Javna je tajna da se vecina novih traktora kupuje bas od drzavnih davanja nece ti ni jedan evropski farmer proizvoditi hranu a da svoju zaradu trosi na posao. Nego ili mi kupi uslove za rad, ili ja odo u firmu bit gospodin covek. Razumi to.
 
@pavle
Uzeo si švajcarsku penziju a ovde se pravis pametan i nas podučavaš kako da obratimo pažnju da nas zapadni finansijeri neorobe :haha:
 
Poslednja izmena:
Iz nepouzdanih izvora sam cuo da ove god bice smanjenje cena naprimer da zito biti oko 14,15 din a sve i ostalo manje za par dinara nego prosle god

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Te vesti iz nepozdanih izvora ne treba prenositi ovde, mislim ono, ljudi pričaju i najavljuju svašta i kad bi sad svako ovde napisao baš sve što je čuo gde to vodi.
 
Zašto su pojedine države počele sa subvencionisanjem svoje poljoprivrede?
Verujem da bi po nas dosta bolje bilo da nijedna država ne daje subvenciju svojim poljoprivrednicima...
Iz toga možda se može i dobiti odgovor o nastanku subvencija :sta:
Ovako nam jedino preotaje da kao golubovi kupimo mrvice sa betona i da se nadamo da nas pri tom niko neće zgaziti...
ili ....
 
Nazad
Vrh