Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Citiram..............
– Zbog pregovora sa MMF-om traži se sigurnost da se ne probije budžet – kaže Glamočić. – Zaključno sa 31. decembrom, imaćemo tačan broj prijavljenih hektara. Kada se bude formirala krovna uredba u januaru, dobićemo model koji će biti korektan za sve.

kakve su ovo nebuloze??? pa zasto mi 2 puta stajemo u red da prijavljujemo gazdinstvo svake godine????? da bi oni 10.12. tekuce godine rekli da ce tek sa 31.12. imati tacan podatak....
Ljudi ovo je totalno ludilo !!!!!! samo g***njiva motka i sve redom !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
To navodno povećanje broja gazdinstava je notorna laž. Budžet je usvojen pre registracije i u njemu je tada bilo manje tih 10-12 milijardi dinara u odnosu na prethodni. I pre obnove gazdinstava strukture u Min. Finansija su znale da od te isplate iz ovogodišnjeg budžeta nema ništa, a strukture u Min. Poljoprivrede o tome nisu smele ni da zapitkuju.

Tada je prećutno prihvaćeno ono što se sada ozakonjuje. Fiksni iznos će se deliti na ravne časti i tačka. "Sedam hiljada dinara nije malo novca" reče On učiteljima.

Stav je stručnih ljudi da u Srbiji ovakav vid subvencija nije potreban. Nismo visokoindustrijalizovana zemlja da bi ljude molili da rade zemlju. Naprotiv. U rečima Petra Matijevića da seljak mora naučiti da utovi prase na 60% mesnatosti, a da mu proizvodna cena bude manja od jednog EUR ima istine, a ima i smernica za onog ko ume da sluša.
 
Znaci po novom zakonu ako bude para samo 1000 din po hektaru kad se raspodeli na ravne casti,onaj ko ima 120 hektara zemlje dobice 120000 subvencija tacnije 1000 eura sto je u danasnje vreme nesto(za nas sirotinju)a onaj sto ima 5 hektara dobice 5000 din sto je u danasnje vreme nista,tacnije moze kupiti vrecu semenskog kukuruza.Opet se razmislja o velikim.

Po ovome treba ukinuti svaki vid subvencija pa kako se ko snadje.
 
Ali od tih pravih subvencija nece biti nista! Na zalost! Ako bi krenuli tim stopama ugrozili bi prvo njihove najblize a to su tajkuni koji imaju veliku slobodu u svemu da bi za uzvrat vladi reagovali u vidu pomoci po potrebi! Tako da mi necemo videti ni bolje cene nasih proizvoda ni smanjenje akciza ni poreza ni jeftiniji repromaterijal niti nista!
Jednostavno za par god. ovakva politika ce terati mnoge da zatvore svoj butik koji se zove poljoprivreda, a otvoren je pre vise od 100 god. ili od kad su doseljeni nasi preci na ovim prostorima!
 
Šta se dešava ljudi sa isplatom subvencija da li su isplatili ili isplaćivali nekome nešto ili čuvaju pare ukoliko dodje do prevremenih izbora pa da podkrpe rupe strankama...
 
Lepo je rekao Glamocic:Bice podeljeno u tri rate.Prva krajem januara pa krajem februara i na kraju krajem martam.Eto Vam odgovor i ne kukajte vise.Sta ce Vam(nam) subvencije?
 
Naj veci problem je sto govna posle izbora nisu pociscena skroz,tj bivsa vlast zuti Peet reci to tajkuni iz Zute vlasti jos drmaju i vladaju e to je problem a ove danasnje vlasti se gadim jer ih nije pokosila macem kad su dosli na tron.Jer kroz vekove kako koja vlast dolazi satire onu bivsu i vlada dal gore ili bolje druga je to prica,a ovo kod nas je naj gora moguca varijanta.
 
Naj veci problem je sto govna posle izbora nisu pociscena skroz,tj bivsa vlast zuti Peet reci to tajkuni iz Zute vlasti jos drmaju i vladaju e to je problem a ove danasnje vlasti se gadim jer ih nije pokosila macem kad su dosli na tron.Jer kroz vekove kako koja vlast dolazi satire onu bivsu i vlada dal gore ili bolje druga je to prica,a ovo kod nas je naj gora moguca varijanta.

Druže,ko god da dođe na vlast moraće slediti politiku EU a to sve ima soju cenu.Evropske cene,evropske dažbine-Srpske plate (subvencije).
Bili žuti,plavi,crveni ili zeleni,nama se mečka dobro valja ispred vrata.
Sada nije samo problem u poljoprivredi nego je sada cela nacija u problemu.Sada su već prešli granice pristojnosti a mi smo na ivici same egzistencije.

Treba uputiti pismo Vladi,neka nam otvoreno kažu šta imaju u planu sa poljoprivredom jer je očigledno da je ne nameravaju unaprediti već uništiti ovim merama.
Subvencije neka lepo ukinu i neka se utvrde zakonom zaštitne cene naših proizvoda i da na takav način naši predstavnici ratgovaraju sa Vladom.
Neka oni recimo plate lepo 45 din litar mleka pa neka oni njima ostave premiju ako ostane para a ne 26 a premija kad bude.
Takvih primera bi bilo u svim granama poljoprivrede,
 
Ovi zadnji su zaista sjajni.
Sad kad smo gotovo 100% sigurno da ce subvencije za poljoprivredu biti manje nego primanja za socijalnu pomoc predlazem da se svi prebacimo na socijalnu.
Ne mogu da ne povucem paralelu izmedju ovih I onih, I da se setim kako smo nekad za vreme Dulicke, Dragina I jos po nekih, dobijali 14000 din\ha + povrat akcize za gorivo. I kako onda nisu subvencije dobijali kurta I murta vec uglavnom oni koji su se zaista bavili poljoprivredom. Sad, Mi, poljoprivrednici delimo I to malo crkavice sa taxistima, doktorima, advokatima, nastavnicima, penzionerima itd itd.
 
Ovo sto sam gore naveo je srz problema kad vidim Živkovića kako kenja na tv-u sloši mi se i more njih i te stare strukture,oni su nas zakovali i obecali zemlju strancima.Al sta je tu je... da subvencije sto se mene tice treba ukinuti a napraviti takav sistem da repromaterijal za reg polj gazdinstva bude povoljniji kao i gorivo,garantovane cene tesko al bar minimalne zagarantovane da imamo bar nesto u rukama,ovako u rukama imamo samo onu stvar ona je sigurna a kako su krenuli i nju ce nam oteti:haha:.Da bilo je lepo sa tih 14 000 bilo je mozda i previse lepo za neke ali samo za neko koji su se ovajdili i te kako,mislim da grcamo i sad zbog njih.I molim vas nemoj te da branite bivsu vlast kad su nas rasturili ka sitne komade,nisam voleo Slobu,Kostunicu,Tadica takodje ne volim ni Vučića.Ali činjenice su evidentne...
 
Sa ovim nivoom subvencija 20e/ha upadamo u zestoko neravnopravnu konkurenciju sa uvozom poljoprivrednih proizvoda. A ukoliko se ne vrate carine na uvoz poljoprivrednih proizvoda, to znaci da nas je ova vlada svesno pustila da nas potamane! Ako nema para za subvencionisanje kao u ostatku EU, recite lepo i narodu i Briselu MI OVO NE MOZEMO DA PLATIMO ! Zatim vratite carine, to ne kosta nista, cak popunjava budzet. Pa kad budete imali pare, vi ukinite carine i vratite subvencije.
Poreze su vec podigli, subvencije smanjili, poljoprivredne penzije su vec odavno ponizenje.
Da li gospoda misle da cemo dozvoliti da posle 300 godina bavljenja poljoprivrednom propadnemo jer su nam ukinuli carine i pustili subvencionisanu konkurenciju na nase trziste?
Ovo je drage kolege pitanje naseg opstanka, i cim to shvatite, manje cete se prepucavati jer od ove godine krece sunovrat poljoprivrednika, ne smejte se komsiji koji grca u dugovima a radi isti posao kao i vi, jer ste vi sutra na njegovom mestu.
Pamet u glavu i manje prepucavanja, politike, podele...vise akcije, predloga,konkretnih stvari!
 
Po meni jedino resenje je da se ujedinimo i napravimo vise predloga i pred Vladu. Glavni problem je upravo to sto samo nekolicina krece na proteste dok kad bi svi upalili svoje traktore i zablokirali put u celoj drzavi drugacije bi se "gospoda" ophodila prema nama. Policija moze da kaznjava i usmerava 20 traktora, dok njih 20.000 tesko da bi se usudila. Verujem da bi onda odmah i Vlast nasla resenje.
 
Ovi zadnji su zaista sjajni.
Sad kad smo gotovo 100% sigurno da ce subvencije za poljoprivredu biti manje nego primanja za socijalnu pomoc predlazem da se svi prebacimo na socijalnu.
Ne mogu da ne povucem paralelu izmedju ovih I onih, I da se setim kako smo nekad za vreme Dulicke, Dragina I jos po nekih, dobijali 14000 din\ha + povrat akcize za gorivo. I kako onda nisu subvencije dobijali kurta I murta vec uglavnom oni koji su se zaista bavili poljoprivredom. Sad, Mi, poljoprivrednici delimo I to malo crkavice sa taxistima, doktorima, advokatima, nastavnicima, penzionerima itd itd.

Zbog takvog razmišnja smo tu gde jesmo.Ti i tebi slični ste Bogom dani da se zovete poljoprivrednikom samo ne znam po kom kriterijumu
 
Kod Dragina subvencija za svu zemlju+po 14000/ha+povrat za naftu+povrat za mehanizaciju+evro bio 80 i neki dinar.Nije valjalo aaaa ,a sad valja?Jeste li pogledali danasnji kurs u odnosu na ponedeljak?
 
Nazad
Vrh