Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Trenutno sustinski problem blokade zbog drzavne zemlje mislim da i nije goruce pitanje,ali mislim da je pitanje uvoz svinjskog otpada iz eu mnogo ozbiljnije ali se njemu ne pridaje nikakav znacaj dok populacija od nekoliko miliona ljudi sirom srbije hrle u markete po ''sveze meso iz mega giga i hiper marketa''dok zdrava domaca hrana ide u propast zajedno sa srpskim stocarom. cena tovljenika od 125 din? pa malo li je.Hvala dragom bogu pa odgajam za sebe dovoljno za potrebe preko cele godine.Od subvencija ne treba ocekivati nista jer nisu broj jedan koji i treba da se trazi nego regulisanje trzista proizvoda,slobodna trgovina i zastita od monopolista-konkurencija tajkunska koja daje pare ministrima i drzavnim funkcionerima po cijem se naredjenju i sve ovo radi. Da se radi po diplomama koje su stekli i zvanjima koje imaju ova drzava bi cvetala jer sumnjam da u knjigama iz kojih su ucili pise da ovako siroka narodna masa ide napred-ne gospodo,ovako pojedinci idu krupnim krakom!?
 
Ljudi nisu oni glupi u vrhu drzave, i nisu oni zateceni stanjem niti mogu da progutam da nisu znali pravo stanje, oni su svi skolovani ljudi, koji vole mnooogooo zelenisa(novca) i oni su svesni sta rade, a to sto ih ne interesuje (Srpska-Zemlja drzave Srbije) to je vaspitanje njihovih roditelja. Na vlast je dosao covek koji je preko vikenda zatvarao sve medije, bio ekstremni nacionalista, grdna mladost izginula, on promenio politiku, *ovna ga i dalje glasaju i tapsu mu. Tako da dzabe da se ovde svadjamo sami izmedju sebe, cije vreme je bilo bolje dal copavog Tita i Drazinih sadasnjih-bivsih cetnika, kako god da okrenete njih ne zanima zemlja Srbija, zanima ih novac. Tako da Dolaskom Tennisa doci ce i ostali posle 2017 godine koji ce kupovati drzavnu zemlju, i onda kao preduzetnici dobijace milonske iznose subvencija, a nama ce da govore isti ti koji ce da po potrebi promene kurs politike, sto se nismo bunili sto smo cutali....
 
EU i MMF, ne zna se ko nam je veći prijatelj. U ovoj državi je više ljudi u zatvoru zato što je ubilo psa lutalicu da bi zaštitili stado ili kokošinjac, nego što je onih koji robijaju po belosvetsim zatvorima zbog proterivanja i ubijanja Srba iz Krajine i Kosova i Metohije, i vi očekujete nešto od države koja bezglavo hrli tom belosvetskom ološu.

Nema se para za subvencije,a ima se para da se da 5 miliona evra Srebrenici, uz dužno i iskreno poštovanje tim žrtvama, verovatno kao izvinjenje jer su seljaci, bolje rećeno SELJAČINE lepile plakate ratko mladić "narodni heroj" po Beogradu i isvojevremeno za skupštinskom govornicom pretili da će ubiti sto Muslimana za jednog srbina, iako ti isti srbi dobro znaju šta znači taj "reciprocitet"...VOLINE koje posle 20 godina od završetka pravnog fakulteta i dalje se ponose ocenama sa istog jer nemaju s' čim drugo, jer za 20 godina kao pravnici nisu napisali ni najobičniju MOLBU, molbu kojom mole stanare u zgradi da zimi zatvaraju vrata. I takvi vode ovu nazovi državu.
 
Poslednja izmena:
Zbog takvog razmišnja smo tu gde jesmo.Ti i tebi slični ste Bogom dani da se zovete poljoprivrednikom samo ne znam po kom kriterijumu
Niko nije Bogom dan i ne pricaj budalastine. To ako ti mene mrzis, a pri tom to ni ne sakrivas (imas pravo), ne znaci da si samo ti i tvoja Napredna razmisljanja ispravna.
Dalje necu nista reci, ali ti preporucujem da poslusas od Balasevica "stari laloski vals".
 
Poslednja izmena:
koji ce kupovati drzavnu zemlju, i onda kao preduzetnici dobijace milonske iznose subvencija,
Рецимо ја сам тај па да ти кажем шта ћу да урадим. Државну земљу ћу још и да платим по некој реалној цени. Следи производња по дампинг ценама да ти сломим кичму. У међувремену "потстакнем" власт и локалну самоуправу да подигу порез и таксе на пољопривредно земљиште јер просек количине производа у развијеним земљама је тај и тај. Следи откуп твоје земље по багателној цени јер немаш коме да продаш своје скупе производе.
Е сад, није ту крај. Треба ми радна снага а ти волиш да поједеш и попијеш, значи тражиш већу дневницу, па ћу зато да доведем Кинезе, Вијетнамце ... (а закон ми то дозвољава) који ће да раде за 5€ дневно.
Следи да ћеш да нестанеш и тако сам купио државу... а и шта је то држава?!?
 
Vec sam jednom pisaa ali ne u ovoj temi. Zato cu da se ponovim. Ziveli smo sa drzavnim poslom. Nema ga vise . Ziveli smo sa drzavnom zemljom izgleda da je nece biti vise. Ziveli smo bez subvencija jbg zivecemo opet bez njih. Zilav smo mi narod bili samo smo naucili na malo bolje. Jbg SAMO DA NE DODJE NAJGORE ....
 
Niko nije Bogom dan i ne pricaj budalastine. To ako ti mene mrzis, a pri tom to ni ne sakrivas (imas pravo), ne znaci da si samo ti i tvoja Napredna razmisljanja ispravna.
Dalje necu nista reci, ali ti preporucujem da poslusas od Balasevica "stari laloski vals".

A što bih ja tebe mrzio.
Ti si taj koji bi subvencije ukinuo svima koji se u ovome momentu imaju zemlje a bave se i nekim drugim poslom.Ti sebe smatraš poljoprivrednikom a ostale ko šiša.
Ja sam samo za to da subvencije dobije onaj ko radi zemlju.
 
Zoran. Subvencije treba do dobije onaj koji ZIVI od zemlje ne onaj kome je bavljenje zemljoradnjom hobi ili neka sporedna delatnost. Socijalnu pomoc ne dobijaju svi nego samo oni koji su socijalno ugrozeni tako bi i ovo trebalo.
 
A jeste li videli rumunski scenario,100 mrtvih u diskoteci i premijer daje ostavku,usro se a jel znate zasto,setio se cavuseskua i njegove gospodje.Koliko god da oni zive siromasno slozni su i ne dele se na ove i one a kod nas je to bilo i bice jer smo izdeljena zemlja sa mnogo linija razgranicenja.Zato se nikad necemo sloziti u poljoprivredi jer nije svima isto a zakon kaze da jeste.

- - - - - - - - - -

Zoran. Subvencije treba do dobije onaj koji ZIVI od zemlje ne onaj kome je bavljenje zemljoradnjom hobi ili neka sporedna delatnost. Socijalnu pomoc ne dobijaju svi nego samo oni koji su socijalno ugrozeni tako bi i ovo trebalo.
Bravo,takodje sam zapazio da se ovde svi bave poljoprivredom ali kad se vrate s posla ili vikendom ako dobiju slobodnu nedelju.
 
A što bih ja tebe mrzio.
Ti si taj koji bi subvencije ukinuo svima koji se u ovome momentu imaju zemlje a bave se i nekim drugim poslom.Ti sebe smatraš poljoprivrednikom a ostale ko šiša.
Ja sam samo za to da subvencije dobije onaj ko radi zemlju.
Ja sam taj koji bi ukinuo subvencije, ali u ovakvom obliku. To jest prekinuo bih ovu agoniju i skratio nam muke. Ovo ti zoves subvencijama ?
Ovo je manje nego sto cigani dobijaju za socijalu.
Sto se tice toga ko je i sta je poljoprivrednik, to na zalost jos nije definisano, ali se NIKAD necu sloziti da onaj ko je zaposljen i gde mu poslodavac plati doprinose moze da dobije iste subvencije kao i ja koji sam sebi placam doprinose i u svoju proizvodju ulazem sve, a ne samo sebe. Da je obrnuta situacija zaposleni bi se sigurno pobunili jer svako govedo danas moze da jase po poljoprivredi. Ako hoces nekim poslom da se bavis kako treba onda treba da das sve od sebe, a ne da sedis na najmanje dve stolice i vodis politiku.
 
rumunski scenario,.Koliko god da oni zive siromasno
Како, бре, "живе сиромашно"? Па зар у ЕУ има сиромаштва? Зар тамо не тече "мед и млеко"?

- - - - - - - - - -

Ja sam taj koji bi ukinuo subvencije,
100% укидање субвенција под условом 100% забране увоза пољопривредних производа.
 
Zoran. Subvencije treba do dobije onaj koji ZIVI od zemlje ne onaj kome je bavljenje zemljoradnjom hobi...


Zna država za to, ali se postavlja pitanje da li onda državi porez na zemlju treba da plaćaju samo oni koji se njome bave profesionalno, a hobisti ne , i koliko bi se to državi isplatilo ? Da li porez na vozilo plaćaju isto svi, ili taksisti koji se bave time profesionalno plaćaju i nešto više ?
Ili sutra, ne daj bože, ovo od države što je ostalo treba da brane samo oni koji imaju zemlju, a ne kao za vreme bombardovanja, na Kosovu i Mertohiji iz mog sela poginuo momak koji je živeo u garsonjeri, a neki koji su imali mnooogo više, prodali jednu kravu i naprasno otišli da obiđu tetku u Beču....

Ono što država, da je država , treba svima ispod 20ha a koji žive samo od zemlje, da iz budžeta uplaćuje i socijalno i penziono u visini proseka u Srbiji, i porodiljsko ženama , a ne da štitimo pse, mečke, drekavce, a narod izumire. Za pare koje su dali samo Pe....Tenisu da dođe i da nas usraći, mogli su svima da uplate za narednih 5 godina ....
 
Poslednja izmena:
Paore potpuno si upravo ali taj red u nasoj drzavi nema kod da sprovede u delo.Sve je nekako naopako od pocetka su subvencije trebale da podignu poljoprivredu na visi nivo da se poveca upotreba ves djubriva i kvalitetnog semena i da nafta pocne da se kupuje na pumpama a mnogi nisu to radili vec su zapusavali rupe u kucnom budzetu i za druge stvari ne vezane za zemlju zato i sada smeta kad se ne dobiju subvencije jer fale svima i onima koji su na pravi nacin koristili i oni koji to nisu!! Treba da se daju subvencije ali ne na ovakav nacin ako ne moze da se nadje kako da se raspodele nek se ukinu!
 
Ja sam taj koji bi ukinuo subvencije, ali u ovakvom obliku. To jest prekinuo bih ovu agoniju i skratio nam muke. Ovo ti zoves subvencijama ?
Ovo je manje nego sto cigani dobijaju za socijalu.
Sto se tice toga ko je i sta je poljoprivrednik, to na zalost jos nije definisano, ali se NIKAD necu sloziti da onaj ko je zaposljen i gde mu poslodavac plati doprinose moze da dobije iste subvencije kao i ja koji sam sebi placam doprinose i u svoju proizvodju ulazem sve, a ne samo sebe. Da je obrnuta situacija zaposleni bi se sigurno pobunili jer svako govedo danas moze da jase po poljoprivredi. Ako hoces nekim poslom da se bavis kako treba onda treba da das sve od sebe, a ne da sedis na najmanje dve stolice i vodis politiku.
Druže-skoro pola plate skinu na PIO (14%),zdravstveno(5,15%),Porez na bruto zaradu (10%).Ovo je navodno na teret zaposlenog a isto toliko ide na teret poslodavca.
I ti i mnogi tebi slični su do juće radili po firmama a rade i danas samo što su Gazde postale supruge iili neko od članova poroduce.Gde bi te svrstao.Kad na 100ha ti platiš PIO isto kao i omaj koji ima 10.Gde se taj svrstava
 
A subvencije za investicije za koje smo podneli zahteve (prskalice, sejalice itd...) niko i ne spominje.
 
Nazad
Vrh