Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Paore pa ni tvoja porodica nije skroz seljacka,znaci imate primanja redovna. Isto tako neko moze da prijavi na babu ili dete gazdinstvo i opet je on-ona profi poljoprivrednik. A odredjivati nekome u 21 veku sta ce da radi je krajnje besmisleno.

Ako je ovo tačno,da li dotičnom treba dati uopšte subvencije.
Takvim gazdinstvima gde je bar 1 zaposlen a u vreme Dragina su uzeli subvencije (dok je uslov bio PIO).zabranio bi sve podsticaje.Čak bi ih naterao da sav novac lepo vrate.
 
Ja sam te godine kad je PIO bio uslov, ostavio firmu jer su mi subvencije bile veće od plate. Šta mislite kako se sada osećam? Iz našeg sela je već preko 50 ljudi otišlo za EU , čak i cele porodice odlaze. Dešava se tiha migracija a o tome niko ništa ne govori.
 
...............................
Stav je stručnih ljudi da u Srbiji ovakav vid subvencija nije potreban. Nismo visokoindustrijalizovana zemlja da bi ljude molili da rade zemlju. Naprotiv. U rečima Petra Matijevića da seljak mora naučiti da utovi prase na 60% mesnatosti, a da mu proizvodna cena bude manja od jednog EUR ima istine, a ima i smernica za onog ko ume da sluša.

malo samo da pojasnimo neke ci njenice u vezi niske cene po kojoj on kupuje.......sve te napredne zemlje imaju subvencije od svojih drzava za izvoz svinjskog mesa, tako da sam siguran da to nije proizvodjacka cena jer i oni moraju te svinje da hrane ne tove se od vazduha, a koliko informacije stizu do mene svo(ili bar vecim delom) meso je meso koje se izbacuje iz EU robnih rezervi pred istek zakonskog roka , koje se u Srbiji prodaje kao sveze meso ( zahvaljujuci nedorecenom pravilniku) pa mi u marketima imamo sveze odmrznuto meso a NE SVEZE ZAKLANO MESO....tu koliko se ja razumem ima bar malo razlike.
A kao prvo i najbitnije neka sve nas taj cika Pera nauci kako se od nicega za 20-tak godina pravi imanje od cca 35.000 Ha......je svi mi smo paori , neko vise neko manje sposoban i svi mi smo nekako uvecali nase gazdinstvo ali bas toliko......voleo bi da nam oda tu tajnu !!!!!!
 
Рецимо ја сам тај па да ти кажем шта ћу да урадим. Државну земљу ћу још и да платим по некој реалној цени. Следи производња по дампинг ценама да ти сломим кичму. У међувремену "потстакнем" власт и локалну самоуправу да подигу порез и таксе на пољопривредно земљиште јер просек количине производа у развијеним земљама је тај и тај. Следи откуп твоје земље по багателној цени јер немаш коме да продаш своје скупе производе.
Е сад, није ту крај. Треба ми радна снага а ти волиш да поједеш и попијеш, значи тражиш већу дневницу, па ћу зато да доведем Кинезе, Вијетнамце ... (а закон ми то дозвољава) који ће да раде за 5€ дневно.
Следи да ћеш да нестанеш и тако сам купио државу... а и шта је то држава?!?
Ako si ti taj koji ima pasos EU, i ti si stranac koji ce vecinu drzavne zemlje da kupi da onda mislim i na tebe... I Ako planiras da uradis, evo ti jedan savet: Posto imas toliko novca da kupis drzavnu zemlju, prestani da radis i trosis novac na ovako trenutno stanje u poljoprivredi, sacekaj da dodje ta 2017 godina i kreni u kupovinu zemlje :), A sve to ne bi mogao kao stranac da kupis da nije nasih prodanih dusa... Idi u TUrskoj koja treba da postane clanica evrozone, pa kupi 90% njihovog kapitala (zemlje ) u svoje vlasnistvo da vidim hoce li ti dozvoliti. Jel mogu ja da dignem sa racuna 300 hiljada evra, pozovem neke moje drugare jos koji su malo bogatiji i da odemo u nekoj od evrposkih zemalja hoce li nam prodati ta drzava zemlju?? Celu Vojvodinu stranci ce kupiti celu celcijatu drzavnu zemlju, i sve zato sto je dozvoljena kupovina i ekspolatacija vise od 30% drzavne zemlje, a koje to dozvolio? Isti taj tzv srbin koji kao voli ovu Zemlju Srbiju.... Dokle god budemo imali prodane duse u vrhu vlasti uvek ce nam tako biti, i dokle god te prodane duse budu imali svoje mini sledbenike medj obican narod, da kad god se neko pobuni zbog prodaje zemlje oni su tu da ga proglase izdajnikom.
 
Kada je rec o Rumuniji i o EU evo kakav predlog ima Rumunski minisar poljoprivrede za mlade poljoprivrednike. Mozete prevoditi u google translate.Izvinite za:off_topic:
http://www.libertatea.ro/detalii/ar...ertateaOwn&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

U pozadini nas IMT i ZMAJ....slika farmera u farmerkama,ovakav holivudski šund i kič prolaze još samo kod nas "tranzicionih",znači tamo muku muče jer niko neće da radi,daju džabe mole i preklinju a ovi JOK u diskoteku do smrti ako treba....po svemu sudeći i nas čeka sličan scenario,neko kaže bolje sedeti džabe nego raditi džabe,deveta rupa na svirali je ovaj poziv vekovima a ne zadnjih par godina,i u Briselu i Španiji su skoro protestvovali,manimo se šta drugi rade nego use i u svoje kljuse i zasučimo rukave pa makar još jedna generacija otišla...
 
Ako je ovo tačno,da li dotičnom treba dati uopšte subvencije.
Takvim gazdinstvima gde je bar 1 zaposlen a u vreme Dragina su uzeli subvencije (dok je uslov bio PIO).zabranio bi sve podsticaje.Čak bi ih naterao da sav novac lepo vrate.
Pisacu ti na pp da ti budu jasnije neke stvari...
 
Putko ce to tebi najbolje objasniti isto sto ce za koji dan i na mestu gde to treba da uradi.
Inace moja porodica je skroz poljoprivredna i otac i ja placamo doprinose, ostali su nezaposleni.

Ovde samo ko zadnji ode nek ugasi svetlo, jer greota da trosi struju :ppozdrav:
 
Putko ce to tebi najbolje objasniti isto sto ce za koji dan i na mestu gde to treba da uradi.
Inace moja porodica je skroz poljoprivredna i otac i ja placamo doprinose, ostali su nezaposleni.



Ovde samo ko zadnji ode nek ugasi svetlo, jer greota da trosi struju [/QUOTE

A šta je sa ženskim delom porodice-one se ne računaju.

- - - - - - - - - -

Putko ce to tebi najbolje objasniti isto sto ce za koji dan i na mestu gde to treba da uradi.
Inace moja porodica je skroz poljoprivredna i otac i ja placamo doprinose, ostali su nezaposleni.



Ovde samo ko zadnji ode nek ugasi svetlo, jer greota da trosi struju [/QUOTE

A šta je sa ženskim delom porodice-one se ne računaju.
 
Od kad suti ostali nezaposleni,zadnje 2-4 godine? Pre ce biti da si sticajem okolnosti,da ne kazem silom prilika postao cist poljoprivrednik,tj cista poljoprivredna porodica.
Verovatno ni ti nemas bar trogodisnju skolu smer poljoprivredni tehnicar ili tako neki slican ratarstvu.
 
Subvencije treba da dobija onaj koji zemlju obradjuje,e sada,ako taj neko ima radno mesto i pored toga se bavi i poljoprivredom,jer nije tikva bez korena tj ima pored svog obrazovanja i posla i visegeneracijsko nasledje u vidu zemlje,u cemu je problem da i taj neko dobija subvencije,da nije mozda proizvod ''cistog'' poljoprivrednika vazniji za ovu zemlju od onog ko radi na radnom mestu a pored toga se bavi i poljoprivredom,ovde neki izbegavaju da priznaju sebi da postoje ljudi koji imaju kapital i posao,ali to je stvar necijeg porekla,a pored toga i obrazovanja,neke stvari treba da se razgranice...
 
Nisam ni ja toliko star,a ne da je proslo 30godina od kad sam bio kod tebe i tad si rekao da ti zena i mama rade,a cale je pre imao neki lokal nesto... No ne bih vise u off.
P.S. Jedino ako uzrok za prestanak rada nije bio kao kod clana Soyacorn,ali on bar otvoreno kaze.
 
Nisam ni ja toliko star,a ne da je proslo 30godina od kad sam bio kod tebe i tad si rekao da ti zena i mama rade,a cale je pre imao neki lokal nesto... No ne bih vise u off.
P.S. Jedino ako uzrok za prestanak rada nije bio kao kod clana Soyacorn,ali on bar otvoreno kaze.
Nisi ti to dobro razumeo. Verovatno si me pobrkao sa nekim drugim.
 
[video]https://youtube.com/watch?v=cELmDOnK6II[/video]

[video]www.youtube.com/watch?v=cELmDOnK6II[/video]

Ne mogu preko telefona lepo da uredim link.
 
Nazad
Vrh