Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Predpostavljam da je to zbog cepanja gazdinstva koje prelaze tih 20 hektara.
Ako se naprasno pojavi nekih 30 000 gazdinstava vise nesto se ne uklapa.
 
Ovo obavestenje koje je dalo trezor iz Zrenjanina je bez ikakvog smisla. Ne znaci ovo, ne znaci ono! Pa sta konkretno onda znaci?! Neko je preformulisao na svoj nacin taj zakon pa na ceduljce napiso svoje misljenje! Za kakve nejasnoce dodatno da se ljudi raspitaju kad ni taj ko je to napisao ne zna nista konkretno!
Niko dosad u upravama trezora nije obavesten ni o kakvim promenama! U Alibunaru pre par dana sam porazgovarao sa direktorom i covek kaze da za sad je sve po staro i tako ce i biti ako u medjuvremenu ne dobije instrukcije za neke promene! Pitao sam ga dali mogu registrovati parcelu od 5 kj do nove godine koju sam proletos kupio a stace u gazdinstvu gde je registrovano 15 ha. Rece da tek kad pocinju sa obnovom registracije!
 
Meni 11.8kj sad podleze tim glupostima. Bio u trezoru ne mogu da ih dodam, moram da cekam obnovu gazdinstava. Na moje reci sta ako izvisim za subvencije za 11.8kj ko ce meni da nadoknadi 6.7ha x 100e = 670e nisu mi znali reci. Da te **greška drzavo!:ppozdrav:
 
ПОЉОПРИВРЕДНА ГАЗДИНСТВА....РЕГИСТРАЦИЈА...ПОДСТИЦАЈИ У 2016...Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп....)можете пријавити у прилогу 3. тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на структуру коју пријавите.Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.Изменом закона о подстицајима, као стање на дан(пресек стања) се узима 30.09.,а не као до сада 31.03. текуће године. Изузетак је у 2015-ој години где је тај датум одређен као 31.12.2015. године.Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Подстицаји за товИзменом Закона о подстицајима, захтеви за тов јунади, свиња, јаради и јагњади, крајњи рок за подношење захтева за подстицаје је 31.12. текуће године за она грла која су у току календарске године у којој се подноси захтев предата кланици.Проблем настаје уколико ви испоручите грла кланици, а нисте добили пријемницу из кланице и осталу неопходну документацију за испоручене животиње, а рок за подношење захтева се ближи. Уколико будете чекали неопходне папире из кланице и до краја године не пошаљете захтев за подстицаје, нећете остварити ваше право на подстицаје у следећој години.Једно од решења је следеће:Захтев шаљете Управи за аграрна плаћања до краја године, али без документације са кланице.Морате знати колико сте испоручили животиња и која је њихова укупна тежина као и БПГ и ХИД број који су неопходни за захтев.Када ваш захтев пристигне у Управу за аграрна плаћања, он ће приликом провере бити зааведен као непотпун јер ће недостајати документација са кланице.Вама ће бити упућен захтев да допуните ваш захтев са докуменатијом са кланице.Овај процес може да траје неколико месеци.У тих неколико месеци, стићи ће вам докуменатција са кланице и ви ћете на овај начин допунити ваш захтев и остварити субвенције. Другачије речено, купићете мало времена.Пожељно је да будете активни у комуникацији са кланицом како бисте убрзали процес добијања пријемнице и осталих неопходних докумената.
 
Gde su sada oni biseri iz raznih udruženja koji su učestvovali u donošenju ovakvih gluposti, jer opet opozicija i ovo iskoristila u političke svrhe.
 
Poslednja izmena:
wvty0j.jpg
Pa sta znaci,kad ovde nista ne znaci?:haha:
 
Seljačka posla moj brate. Čim mu nešto nije po volji, odmah "ne razume". Hehehe... Kako li samo razumeste da ove godine rasparčate gazdinstva ?!!

P.S.
Odnosi se na sve koji ovde izraziše nerazumevanje obaveštenja.
 
@bradonja
Ja razumem obavestenje, ali sam ostecen. Nisam rasparcavao gazdinstvo, na legalan nacin radim dodatnih 11.8kj zemlje, gde sam zakup dogovorio u evrima po jutru, jer drugacije niko vise i ne radi. Mene je drzava ostetila, jer u toku proizvodnje menja pravila. Proizvodna godina pocinje oranjem u jesen, dakle 1.9. krece proizvodnja, ne 1.januara i ne 1.aprila. Ja sada po tome legalno uvecan posed ne mogu da dobijem subvenciju jer gospoda samo smisljaju nacine kako da nas zajebu. Aman dokle vise, zasto nas neko non stop pravi budalama.

Doskocicemo i njima ostavicu zemlju na starim gazdinstvima, jer i ta gazdinstva nisu preko 20ha. Dakle kao ja ima mnogo ljudi koji ne rasparcavaju gazdinstva vec jednostavno samo rade neku drugu zemlju.
 
Blizi se I kraj godine, a od subvencija ni traga ni glasa. Ostala je jos sledeca nedelja, ako I tad ne bude uplate onda nisam nesto optimistic an. 80% nije isplaceno I ako se to prebaci za sledeci budzet mislim da I definitivno mozemo da zaboravimo na socijalu.
 
@bojčetić
Od ovoliko prisutnih prevaranata, ti se nađe prozvan, pfff... Tebe sam jedino pokušao "utešiti", a valjda i sebe, da se ne sekiraš puno, neće biti 100 EUR po ha. Stoji da su, okreni obrni, opet prevaranti na dobitku jer će najmanje i 2016. dobiti subvencije za rasparčana gazdinstva iz 2015.

Ja kao lojalan građanin hoću da vidim u svemu tome konačno i definitivno "podvlačenje crte", a da li ću to videti je drugo pitanje. U svakom slučaju sve smo bliži fleš-rojalu, vrlo brzo bude kom opanci, tom i Džeri.

I da, u zakonu o subvencijama je naglašeno da plaćanja po tom zakonu ne mogu biti predmet izvršenja. Ozbiljnom preduzetniku je to sasvim dovoljan i jasan signal da na taj novac ne sme računati. Sanjarenje nije zabranjeno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako se vec isplacuju subvencije treba isplatiti svima, bez podele na registrovana ili ne. Svako ko ima uvedene zemlje na svoje ime taj je automatski neki proizvodjac.
Ko daje zemlju pod zakup ne obradjuje ne bih trebalo ni da ima pravo na podsticaje.
Ovo je cista glupost sto se sada radi uzima se zemlja pod zakup po 50 - 60 000 RSD /ha, a ovamo kuka na neku subvenciju i povracaj.
Da ne govorimo o cepanju gazdinstava i kojekakvim malverzacijama. Zbog takvog ponasanja i ne mogu svi dobiti svoj deo podsticaja.
 
Cena zakupa i iznos subvencija mada ih mistalno vezujemo ne bi trebalo da su povezane u vasim razmisljanjima. Subvencija sluzi da POJEFTINI proizvodnju kako bi proizveden kilogram, litar ili sta vec robe bio KONKURENTNIJI na trzistu. Zakup svako placa onoliko koliko smatra kalkulacijom da ostvari neku dobit na toj zemlji. Cista ekonomija, gledate racunicu i sami kalkulisete koliko zelite da rizikujete zarad dobiti.

Trebali su da prate gazdinstva koja su do ove godine imala preko 20ha, gde je otisla ta zemlja i da te ljude kaznjavaju ako vec smatraju da 20ha je granica za subvenciju. Ovako smo osteceni opet mi mali koji i ovako cemo se ugusiti pre ili kasnije. Ne kukam, vec jednostavno sam besan, kako me ova drzava non stop pravi budalom. Ovde su najpametniji oni koji udju u vladajucu stanku (ne mislim samo na SNS, vec na sve vladajuce do sada od 2000. godine) i koji iskoriste polozaj politicki. Raditi savesno i posteno, samo ispadas BUDALA. A zivot prolazi, vreme prolazi, ostaje samo da se jedis.
 
Evo bas sad sam gledao dobru zemlju ali samo 2-3minuta pred kraj,kaze voditelj da su upravo dobili informaciju iz ministarstva da do 31.12 mogu da se unesu nove parcele zato ko ima neka pozuri i obavesti komsije i prijatelje! Osubvencijama nisam nita cuo ali gledacu reprizu!


-
 
moje misljenje je da je stari sistem subvencija bio bolji, naime za sav iznos si morao podnositi racune, u cemu je i smisao da ti dam podsticaj ali da ti upotrebis za unapredjenje te porizvodnje. Za drzavno zemljiste se slazem to su i ranije trebali uvesti....koji je smisao da ti ja izdam zemlju za 20-25-30.000 po Ha i onda da ti vratim preko subvencija 12000 hiljada, to mi nikako ne pije vodu. Negde sam cuo primer da su ljudi imali 10Ha pa su uzimali 90Ha drzavne zemlje pa su pokupovali mehanizaciju...pa je sad problem ?!?!
Mislim da ima mnogo alavosti u takvim primerima jer umesto sto su kupovali nove skupe traktore mogli su 100Ha raditi i sa jeftinijom ili polovnom mehanizacijom i uporedo kupovali zemlju tj uvecavali gazdinstvo.Tako su nasi stari radili i ko je radio i bio vredan niko nije propao.Vec sad...problem.....ima tu dosta problema i sa nase strane..mislim na poljoprivrednike a o drzavi da ne govorim to je mimo svake zdrave pameti.
A ovo novo donosenje zakona za pravo zakupa 30% zemljisnog fonda pravnim licima sve mi se cini da u pozadini uopste nije Tenis vec MK,Matijevic i ostali domaci feudalci.
 
Lepo kaze covek sta nama treba da rade!
Kazu struja skuplja svuda u regionu skuplje ovo skuplje ono a kako se ne sete da svapski seljak ima 500 evra po hektaru a nas 5 puta manje!
Ali izgleda da su obojeni muslimani vazniji od srpskog seljaka pa je za njih izdvojeno 85 miliona dinara! Treba lepo da se uortacimo svi i da jedne godine ne posejemo vise nego sto nam treba samo za nase potrebe pa kad gospodi iz grada zagusti oko guzice ima da se opamete!
 
Nazad
Vrh