Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Isto tako su mi rekli. I da ne mogu nista da urade, vec da samo slusaju direktive iz BG. Nabijem one iz BG. Apsolutno se nista ne moze uciniti, i jos mi je receno da ne znaju kada ce subvencije od 2015, ali da pre 15.1. nista.
 
Najnovija informacija subvencije ce biti isplacene do utorka, znaci kompletne subvencije na svim nivoima ce biti isplacene iz bdzeta do utorka. Vest iz kabineta ministra finansija, koji je malo pre potvrdio i sam ministar. Samo nije precizirano do kog utorka...
Gde si cuo tu informaciju? Sacekacemo do sutra mozda se desi cudo !
 
Upravo citam clanak u novinama, kazu da se poceti isplata subvencija u januaru pa do marta. Isplata ide po redosledu ko je kako predavao.
 
Danas bio u trezoru u Sr.Mitrovici i upravo mi ovako zena rekla

ПОЉОПРИВРЕДНА ГАЗДИНСТВА....РЕГИСТРАЦИЈА.. .ПОДСТИЦАЈИ У 2016...Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп....)можете пријавити у прилогу 3. тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на структуру коју пријавите.Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
 
Ja sam rekao da od toga sto je neko cuo u Nedelju kod Urosa u dobroj zemlji, da su im upravo javljali iz ministarstva, nema nista, jer ako se procita dobro ta uredba ili zakon sta li je, jasno se vidi da ne pali ono sa dodavanjem parcela u gazdinstvu pre nove godine!

Mislim da te nepisane informacije iz ministarstva koje nisu jos pravosnazne su samo neki njihov izgovor a nikako realnost! Nigde ne pise da se mogu dodati neke nove parcele pre 31.12.2015 u vec postojecem otvorenom gazdinstvu!

Postoji jos jedna prepreka za ostvarivanje subv. u 2016 cak i ako se otvori novo gazdinstvo do 31.12.2015 jos na nekog clana domacinstva. Naime, ako je neka zemlja koja je kupljena ove godine i sa kojom bi neko otvorio novo gazdinstvo, vec registrovana na bivseg vlasnika ili na nekog drugog (zakupac), ne vidim resenje kako ce se ostvariti subv. kad je bivsi vlasnik (zakupac) registrovan sa tim parcelama a ne moze je brisati iz njegovog gazdinstva tek do 1.02.2016. Isto tako ne moze da je registruje do 31.12.2015 kad se nalazi u drugom gazdinstvu (kod bivseg vlasnika ili zakupca) a pre brisanja ne moze se prebaciti u dugo novo gazdinstvo na nekog drugog clana domacinstva!
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom napisao da će isplata za biljnu biti 31.12.
To bi im bio pun pogodak pred izbore.Mnogi bi zaboravili šta su sve ovde pisali i evo njima novi mandat.
 
Ovo nema ni u crtanom filmu ako je tako.
Danas bio u trezoru u Sr.Mitrovici i upravo mi ovako zena rekla

ПОЉОПРИВРЕДНА ГАЗДИНСТВА....РЕГИСТРАЦИЈА.. .ПОДСТИЦАЈИ У 2016...Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп....)можете пријавити у прилогу 3. тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на структуру коју пријавите.Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
 
Kakva zavrzlama, sta je sa ugovorima o zakupu ? D

- - - - - - - - - -

Kakva zavrzlama, sta je sa ugovorima o zakupu ? Da li neko zna ?, ako su istekli ? Da li oni mogu biti ponovo u istom gazdinstvu ?
 
Ukratko, danas sam na vise mesta telefonirao i isao povodom ovog problema koji su nam napravili da bi sto vise zemlje ispalo iz subvencija.

Do 31.12. moze da se registruje novo gazdinstvo sa zemljom koja je SLOBODNA. Takve zemlje nema ili ima 0,01%.
Od 1.2. pocinje obnova gazdinstava i tu ce moci da se menja sve kao i do sada. Stanje za subvencije se uzima 31.12.

Dakle izvisice mnooooogo zemlje, alal im vera prosto me je sramota kako nam dobro ide.

Mat pozicija, a neverovatno je kako sve ovo prolazi neopazeno i kako niko ne prica o ovome sem Urosa Davidovica.
 
Normalno da smo razjedinjeni kad oni na tom stalno rade,"zavadi pa vladaj" .Sad će oni koji su duplali gazdinstva da se smejure,a oni koji treba da dodaju nove parcele će se ljutiti.I eto podele
 
Gde su sada oni biseri iz raznih udruženja koji su učestvovali u donošenju ovakvih gluposti, jer opet opozicija i ovo iskoristila u političke svrhe.
Juče je Ministarka u skupštini pokazivala koja su četiri udruženja - asocijacije učestvovali(potpis sa pečatom) u ovakvim poražavajućim za poljoprivredu zakonima. Treba daih bude sramota da se više oglašavaju i da nas podržavaju u ovoj našoj muci kojoj se nevidi kraja. Svaki dan nešto novo ispliva naravno nepovoljno po nas. Na proteste smo se trebali odazvati u velikom broju i nismo trebali da nas tu kojakakva samozvana udruženja i asocijacije izmapulišu da nas neko hoće da nas iskoristi u političke svrhe, a samim neizlaskom mislim da se vidi njihovo politićko opredeljenje, i ipak smo izmapulisani.
 
Poslednja izmena:
Meni legli neki novci danas :osmeh: jedva cekamsutra 5h da vidim od cega su :cool::cool: dal je mehanizacija il zemlja :haha: STIZE BOZIC BATA

- - - - - - - - - -

Da su mi uplatili za badnje vece , srpsku novu , lakse bi podneo , ovo za novu godinu ...... iovako je neslavim
 
Nazad
Vrh