Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Zasto nasa vlast gleda kako EU subvencionisani proizvodi zatrpavaju nase trziste sa agrarnim proizvodima? Ili se posvadjajte sa EU da SSP postane nistavan ili podignite subvencije na njihov nivo. To je cela mudrost.[video]https://youtu.be/jCI5bhqmmZ8[/video]
 
Poslednja izmena:
Evo bas sad sam gledao dobru zemlju ali samo 2-3minuta pred kraj,kaze voditelj da su upravo dobili informaciju iz ministarstva da do 31.12 mogu da se unesu nove parcele zato ko ima neka pozuri i obavesti komsije i prijatelje! Osubvencijama nisam nita cuo ali gledacu reprizu!-

Mislim da te nepisane informacije iz ministarstva koje nisu jos pravosnazne su samo neki njihov izgovor a nikako realnost!
Ako se uzima u obzir pisana uredba koju je clan Misker postavio onda se moze doneti zakljucak da do 31.12.2015 moze se registrovati samo novo gazdinstvo i to gazdinstvo ima pravo na subvencije u 2016 god. Nigde ne pise da se mogu dodati neke nove parcele pre 31.12.2015 u vec postojecem otvorenom gazdinstvu!. Na svim novim parcelama koje se dodaju u roku obnove registracije od 1.02.2016 do 31.03.2016 nece biti pravo na subvencije u 2016! Na tim parcelama se ostvaruje pravo na subv. tek 2017 god.
Pazljivo procitajte:
ПОЉОПРИВРЕДНА ГАЗДИНСТВА....РЕГИСТРАЦИЈА.. .ПОДСТИЦАЈИ У 2016...Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп....)можете пријавити у прилогу 3. тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на структуру коју пријавите.Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
 
Ne razumem kakav odgovor ocekujes? Treba napraviti stepenaste subvencije, gde ce za prvih 5ha biti najveca premije, sledecnih 5h malo manja i tako redom do 20ha npr. Taj ko ima 25ha dobice za 20ha i gotovo.

Problem ce biti kao ispostovati napucane arende kad imas vise od 20ha. A trosak je ponovo praviti ugovore sa zakupodavcima (otvoriti gazdinstvo na nekog), cimati ih opet. Te zakupe na jesen ce pokupiti neko ko je konkurentniji. Ja ovih 20ha dozivljam kao mali znak paznje za male proizvodjace. Jos jedan znak paznje ce biti kad svi koji imaju vise od 1 gazdinstva na istoj adresi budu sankcionisani i da im se prizna samo jedno gazdinstvo, a ostala u pasivan status. Sledeci korak uspostavljanju reda je takodje kaznjavanje fiktivnih gazdinstava otvorenih na radnike, komsije, prijatelje.
Zadovoljan odgovorom pista baci
 
Jedva cekam da me kazne, ali onda kada bi se krenulo, mogu pokaznjavati 50% ljudi. Koliko vi PDV-a promuvate, ja ne mogu dobiti za subvenciju 10 godina.
 
Znam vrlo dobro kako funkcionise. I samo od utaje poreza koje napravite vi genetski napredniji poljoprivrednici mogu da se isplate sve subvencije svima.
 
Sto strasno?
Sad sam malo pre gledao ove nase u skupstini, puna im usta pomoci malim poljoprivrednim gazdinstvima a sela sve siromasnija i praznija,
..Bahati seljaci dobijaju tolike subvencije a oni ih trose na zimovanje, more i skolovanje dece po po svetu":haha:


Sad nesto razmisljam kad je sve na prodaju u ovoj nasoj Srbiji sto nebismo i skupstinu zajedno sa poslanicima prodali ali kavi su verovatno ni tri evra za njih nebismo dobili!!!:haha::haha:
 
Poslednja izmena:
Sada navratio do trezora. Dopisivanje novih parcela 2016 i na njih nece biti subvencija, a isplata zaostalih subvencija u tri rate.
Kako sad to,zar nije receno da ce moci da se dopisu parcele do 31.12.2015?
Jel moze da se registruje mozda novo gazdinstvo.Ja sam hteo na sebe da otvorim gazdinstvo na prolece jer sam nasledio zemlju.Ako otvorim novo gazdinstvo u 2016 nema nista od subvencija tek 2017.
 
Kako sad to,zar nije receno da ce moci da se dopisu parcele do 31.12.2015?
Jel moze da se registruje mozda novo gazdinstvo.Ja sam hteo na sebe da otvorim gazdinstvo na prolece jer sam nasledio zemlju.Ako otvorim novo gazdinstvo u 2016 nema nista od subvencija tek 2017.

Imenjače, odgovor bi bilo ovo pod tačkom 5. ali ko će im verovati?


[h=1]Регистрација и обнова пољопривредних газдинстава 2015-2016. године[/h] у Вести, Остале информације, Регистрација и обнова ПГ децембар 26, 2015

Измена Закона о подстицајима доноси следеће измене када је у питању процес регистровања и обнове регистрације пољопривредних газдинстава:

  1. Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.
  2. Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп….)можете пријавити тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.
  3. Нове парцеле се не могу пријавити до краја 2015-те године на газдинство које је већ регистровано у Управи затрезор.
  4. На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације у 2016-ој као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.
  5. Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на земљиште које пријавите у сладу са постојећим прописима.
  6. Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
  7. Изменом закона о подстицајима, као стање на дан(пресек стања) се узима 30.09. текуће године,а не као до сада 31.03. текуће године. Изузетак је у 2015-ој години где је тај датум одређен као 31.12.2015. године.
  8. Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Као што је напред наведено, најбоље је да контактирате Управу за трезор.








 
Nazad
Vrh