Subvencije poljoprivredi za 2014

Ih sto se isplati biti tajkunizovan!!!! Sve ti dostupno, osecas se kao Mladi Vepric na zelenu livadu!:osmeh:
 
Janosh ,ovako i samo tako je bilo te godine,licno sam prodavao dzak 50 kg za1 500 rsd.Za tvoju informaciju zivim na selu radim u gradu i nisam nikakvu kallkulaciju u tom kontekstu zeleo da izvodim.Vise cenim onog u stal-majstora nego predsednika opstine, zivim na selu i volim selo i njivu tako da sam nazalost u poziciji da nemogu da se opredelim(sto zbog godina,sto zbog 35ogodisnjeg radnoh steza)za jednu opciju.
 
Nisi jedini,ja poznajem licno veliki deo forumasa.Svi rade u gradu i kunu se u selo i poljoprivredu,na forumu je jako malo cistih zemljostrugara.A tako je i u praksi van foruma.
 
Sa 20 hektara moze da se zaradi i veca suma ,samo ljudi koji imaju svoje farme u toj vodi moze da plivaju.Po mom razmisljanju subvencije treba da dobije samo onaj ko je na poljordivredi ko se bavi stocarstvom ,povrtarstvom ,ko ima i ostvaruje dobit sa njive ili drugim recima receno od njive do trpeze.Polazim od sebe ,samim tim sto sam zaposljen meni poljoprivreda dolazi kao dodatna delatnost tako da u ovom slucaju ja sedim na dve stolice .U postu gde se pominje 9000 eura na 20 ha je realno i mnogo vise bilo 2012 na 2013 god ,evo kako se dolazi i do vece cifre.Predpostavka da 6000 u zrnu dobijes po 1hektaru na tadasnjoj ceni po 30rsd po 1 kg dolazimo do cifre od 180 000 rsd,sa 20 hektara iznos je 3 600 000 rsd plus 12000 po hektaru je inpozantna cifra 3 840 000 rsd koja se umanjuje za ulozena sredstva po 35000 po 1ha mozda koju hiljadarku vise ali oko 3 000 000rsd.Nazalost tada sam imao samo 6 ha pod kukuruzom ali bilo je bajno tako da sam svestan da na toj vrbi grozda nece biti jos par gidina.Eh da mi je ovogodisnje rod sa onom cenom pa de bi nam kraj bio.Da ima koristi bavitise poljoprivredom ima, nekad manje nekad vise,samo kotinuirano a ne viken poljoprivredom.


Koliko me pamcenje sluzi te 2012te godine ko je obrao 2t kukuruza sa 1ha taj je bio car. Pogotovo juzno od Save i Dunava... Te godine dve parcele nisam ni brao kukurz je bio skroz sprzen!
Ko ima malo losije pamcenje i ne seca se 2012 neka prelista temu kukuruz 2012 neka pogleda koje prinose su imali ljudi iz Vojvodine, juzno od Save i Dunava je bilo mnogo gore!
 
Ukidanjem subvecija preko 20 je po meni realno i pravedno bez dodvoravanje najpre tajkunima.Ma dosta vise isplacivanje kredita za mehanizaciju od strane drzave,poljoprivreda zutih ode u zaborav.I nama sto sedimo na dve stolice da ukinu,neka daju pravim poljoprivrednicima.
 
Znam trenutno stanje Simicu. Napisao sam da nije to u praksi kao sto se kalkulise.
 
PIO kao osnovni uslov pa da razgovaramo dalje. Samo oni koji uplacuju pio preko poljoprivrede i obavezno u sistemu pdv-a.
Sve ostalo je mazanje ociju i skupljanje jeftinih politickih poena. Oporezovati posede vece od 100 Ha tako da se niko ni ne usudi da pomisli da radi vise od toga.
 
Mi sto sedimo na dve stolice (tu ubrajam i sebe) sta bi po vama trebalo da radimo, da ostavimo zemlju da raste korov? Kad sve saberem od ovog poljoprivrednog posla uvek se vrtim oko nule i dosta puta ulagao pare zaradjene na toj drugoj stolici ali opet ne odustajem, obradjujem svoje necu da ostavim da propada i ne uzimam nikakve subvencije!

Sto se tice subvencija, bezbroj puta sam napisao da bi to trebalo svima ukinuti. Da vidimo ko je pravi radnik i domacin a ko radi samo zbog subvencija, i onako najveci deo para od subvencija ode Kosticu,Miskovicu i slicnima...
 
Mi sto sedimo na dve stolice (tu ubrajam i sebe) sta bi po vama trebalo da radimo, da ostavimo zemlju da raste korov? Kad sve saberem od ovog poljoprivrednog posla uvek se vrtim oko nule i dosta puta ulagao pare zaradjene na toj drugoj stolici ali opet ne odustajem, obradjujem svoje necu da ostavim da propada i ne uzimam nikakve subvencije!

Sto se tice subvencija, bezbroj puta sam napisao da bi to trebalo svima ukinuti. Da vidimo ko je pravi radnik i domacin a ko radi samo zbog subvencija, i onako najveci deo para od subvencija ode Kosticu,Miskovicu i slicnima...

Slazem se sa tobom samo za prvi deo price.
Drugi deo - nisam za ukidanje subvencija iz razloga sto poljoprivrednik nema zagarantovan plasman robe po zagarantovanoj ceni, i ne sme biti u potpunosti prepusten sam sebi. Drzavna je obaveza da se brine o gradjanima svoje zemlje.
Ne moze drzava tek tako da otvori granice za tudje poljoprivredne proizvode i izvoz nasih, a seljak, kako mu bude, bice. Treba samo uvesti kontrolu tog novca koji je usmeren u subvencije.
 
Gorski care, imalo je i bez roda te 2012god kod sljepadjija koji nisu znali da izaberu prave hibride i koji nisu bacili 400ka po hektaru vestaka, koju nisu znali da polivanje je operacija u poljoprivredi.Zbog toga sam naposao (damije ovaj prinos u onoj godini)tako da nisam ja omao 6000 po ha vec4 500kg tako marko 015ne beri bregu mi smo narod koji mnogo dale gleda unapred nego sto se tebi cini ,mislim na ovdasnji zivalj pomopavlja ,resave i levca.
 
Predpostavljam da mislis na Gorskog Cara?

Valjda misli na post koji je citirao.

- - - - - - - - - -

Gorski care, imalo je i bez roda te 2012god kod sljepadjija koji nisu znali da izaberu prave hibride i koji nisu bacili 400ka po hektaru vestaka, koju nisu znali da polivanje je operacija u poljoprivredi.Zbog toga sam naposao (damije ovaj prinos u onoj godini)tako da nisam ja omao 6000 po ha vec4 500kg tako marko 015ne beri bregu mi smo narod koji mnogo dale gleda unapred nego sto se tebi cini ,mislim na ovdasnji zivalj pomopavlja ,resave i levca.

Opet se ne slazem sa tobom. Te godine su gore prosli ljudi koji su bacili vecu kolicinu djubriva bas zato sto kise nije bilo uopste. Ko da poliva Sumadijske njive? Ne zive svi pored Morave. Procenat njiva koje se navodnjavaju je veoma mali.
 
PIO kao osnovni uslov pa da razgovaramo dalje. Samo oni koji uplacuju pio preko poljoprivrede i obavezno u sistemu pdv-a.
Sve ostalo je mazanje ociju i skupljanje jeftinih politickih poena. Oporezovati posede vece od 100 Ha tako da se niko ni ne usudi da pomisli da radi vise od toga.
E sad jedno pitanje,a usko je vezano za ovo,kako neko ko ima 3 hektara obradive zemlje mora da plati penziono-socijalno naprimer 50000 din(ovo je sve primer)a onaj ko ima 33 hektara zemlje mora da izdvoji istu sumu,naravno da je ovom sa 33 hektara lakse izdvojiti tu sumu,pa samo od subvencija dobije 33x6000 skoro 200000 din,a ovaj sa 3 hektara dobije 18000 din.E tu se kao govori o nekoj jednakosti.Ako lepo sagledamo stvar onaj ko je poljoprivrednik s malo zemlje je u startu najeb....jer zakon je pravljen za velike a ne za male.
 
Jos jedna podvala da PIO ima kategoriju povlascenih ,cista manipulacija .Uslov za sub... farma bilo cega ,pakirnica,plantaza,a u okviru pomenutih strikni pravilnisi pa bih tada bilo daleko kud i kamo vise sa PIO.
 
taj sa 3 hektara sigurno neseje pšenicu nego se bavi povrtarstvom a ako seje samo pšenicu onda nek batali rabotu dok nije usao u velike dugove prema drzavi
 
Nazad
Vrh