Subvencije poljoprivredi za 2014

gorski care,ta konstatacija da je procenat mali onih koji navodnjavaju je i prava mera poljoprevrednika koji treba da imaju podsticaje od drzave.Pionirovi hibridi uz sdamo jedno polivanje imali su laganica 4,500kg po hektaru te vgodine
 
taj sa 3 hektara sigurno neseje pšenicu nego se bavi povrtarstvom a ako seje samo pšenicu onda nek batali rabotu dok nije usao u velike dugove prema drzavi
Druze ocigledno nisi isao po srbiji.Evo ja imam 4 hektara svoje zemlje na koje ostvarujem subvencije i ne bavim se povrtarstvom jer za to nemam uslove a sejem psenicu.Ne uplacujem socijalno-penziono jer nemam para za to,a subvencije to nemogu da pokriju.
E sad 99% moje okoline,okolnih sela je u istoj situaciji kao ja jer to je neki prosek kod nas,oko 3,4,5 hektara po domacinstvu i svi da se bavimo povrtarstvom.
 
Jednakost,ravnopravnost,i te slične gluposti su umrle sa Titom
Jednakost,ravnopravnost i te gluposti su trenutno aktuelne kada je u pitanju uplacivanje socijalno-penzionog pa je tebi lako odvojiti za to jer imas preko 10 hektara zemlje a ja sa 4 hektara mogu da umrem necu imati zdravstvenu knjizicu i penziju jednog dana.
 
Zasto ukidati subvencije, ja sam za to da se svima isplacuju. Ukidati subvencije u situaciji kada se u nasu zemlju uvozi roba koja je 2 puta jeftinije proizvodnje i 7-8 puta vise subvencionisanija od nase bilo bi ludo. Pitacu vas pose prvog januara kad i ono malo zastite na uvoz robe iz EU padne. Zamislite onog Nemaca, Francuza,Holandjana... Koji dobije 400-700e po h i nas nesrecnike sa 100e Jos plus imaju kredite od 1-2% kod nas od 4-18% zivo me zanima kako mislite da to prezivite. Da nece mozda politicari da vas spasavaju ??? Da ne govorim o GMO usevima. Mi Srbi smo vecito bili podeljeni , a nasi politicari to znaju da koriste bace lepo kost mi se koljemo ko ce da je oglodje, a oni pojeli meso i sede u foteljama i smeju se.


---------
Zaboravih da napisem, ako mogu da subvencionisu strance sa 10.000e po radnom mestu, da im sredjuju papire u rekordnom roku, da im daju besplatno zemljiste... Onda mogu i da isplate pislj**h 12000din !
 
gorski care,ta konstatacija da je procenat mali onih koji navodnjavaju je i prava mera poljoprevrednika koji treba da imaju podsticaje od drzave.Pionirovi hibridi uz sdamo jedno polivanje imali su laganica 4,500kg po hektaru te vgodine

Kad bi drzava dala sve moguce podsticaje, navodnjavanje u ovom delu srbije je nemoguce zato sto nemas vode, lako je pred Dunava,Save i Sve 3 Morave.
 
Druze ocigledno nisi isao po srbiji.Evo ja imam 4 hektara svoje zemlje na koje ostvarujem subvencije i ne bavim se povrtarstvom jer za to nemam uslove a sejem psenicu.Ne uplacujem socijalno-penziono jer nemam para za to,a subvencije to nemogu da pokriju.
E sad 99% moje okoline,okolnih sela je u istoj situaciji kao ja jer to je neki prosek kod nas,oko 3,4,5 hektara po domacinstvu i svi da se bavimo povrtarstvom.
nisam isao po srbiji hahaha :haha:
pitanje je bilo za one koji se bave samo poljop. a ne mešetarenjem kao ti ili ja
 
Zasto je uzimao kredite, sto nije sedeo miran. Ovde se iznose problem vecine, tj ovih do 20 ak hektara. Ovde postoje dve struje, oni koji se bore sa manje zemlje I ovi malo jaci, koji gledaju da ovi mali totalno propadnu. Jer dok ima malih ovi malo veci se ne mogu siriti. Mali proizvodjac ce uvek nekako isplivati I imati da prezivi. Samo pamet u glavu.
 
Ja imam svoje zemlje 4ha 25ari i 64metara kvadratnih a obradjujem od 13 do 15ha ne vise tako da samo moja zemlja je pod subbvencijama i njih i dobijam.Ostale povrsine morate pitati one sto su mi iznajmili sta je vsa tim povrsinama.Hiljadu puta sam se pitao ko vise zaradjuje ja sto obradjujem te povrsine ili oni u debelom hladu ,ovakvim nacinom subvencxioniranja samo neradnici profitiraju uz nas.
 
Malih će uvek biti,i treba da budu,nije u tome problem,samo treba razdvojiti ko se ISKLJUČIVO bavi poljoprivredom,pa bilo to na 2ha ili na 100ha(i kraj priče) ili se poljoprivredom bavi pored osnovne delatnosti(zaposlen,ima firmu,TJ PLAĆA PIO PO DRUGOM OSNOVU),pa bilo da obrađuje 1ha ili 100ha,e te dve kategorije NEMOGU pod istu kapu
 
Druze ocigledno nisi isao po srbiji.Evo ja imam 4 hektara svoje zemlje na koje ostvarujem subvencije i ne bavim se povrtarstvom jer za to nemam uslove a sejem psenicu.Ne uplacujem socijalno-penziono jer nemam para za to,a subvencije to nemogu da pokriju.
E sad 99% moje okoline,okolnih sela je u istoj situaciji kao ja jer to je neki prosek kod nas,oko 3,4,5 hektara po domacinstvu i svi da se bavimo povrtarstvom.


Ovo potpisujem....

Mirko druze zasto si digao ruke od vocarstva? Meni se uvek uhvati bolja racunica na vocu. Da bi se zivelo od cistog ratarenja treba dobra mehanizacija i velika povrsina zemlje, sto je u ovom delu Srbije u ovim uslovim kakva je nasa drzava nemoguce.
 
Ovo potpisujem....

Mirko druze zasto si digao ruke od vocarstva? Meni se uvek uhvati bolja racunica na vocu. Da bi se zivelo od cistog ratarenja treba dobra mehanizacija i velika povrsina zemlje, sto je u ovom delu Srbije u ovim uslovim kakva je nasa drzava nemoguce.
Zbog radne snage,zbog susenja visnje,dunje...Sa sljivom nemam problem i ona je tu,radim je jos.Nemogu sve sam da postignem,pre se trgovalo pa se i tu zaradi da se ulozi u zemlju a sad trgovina slabo a ja sam,sve moram JA,nema ko da pomogne,supruga u kuci a ja oko kuce,roditelje prosto zabole za zemljom,tu su kad treba da se jede:osmeh:
 
Sto se nisi ranije javio, mogao sam te preporuciti. Ako hoces svinje da otkupis prodacu ti 70 komada po 150 dinara?
 
Nazad
Vrh