Subvencije poljoprivredi za 2014

Zezanje do 101 i nazad :) Ko sisa nas bitno da njima legne :osmeh:
 
Braco skupo nas je kostala gej parada oko 1milion€ moramo da se strpimo pederi su na prvom mestu pa onda mi dolazimo na red, u stvari mi smo prvi naguzeni.Nase pare su finansirale gej paradu.
 
http://www.mpzzs.gov.rs/admin_images/meni_doc/4827014.0064.62-1_486ee1c6ae24d98.pdf

- - - - - - - - - -

Kako se stiti mali poljoprivrednik...

Rasipaci mineralnog djubriva minimalnog kapaciteta 1000 L... i naravno 90% ljudi ne spadaju u ovu kategoriju..

Ovo mi deluje kao stamparska greska, obzirom da, sto se prskalica tice, prica je skroz drugacija:

Traktorske prskalice maksimalne zapremine 2000 L.. znaci moze i 330 Litara, i 440, 660 itd.
 
Od drzavnog kredita koji je obecala odredjena osoba ne mozes kupiti ni jednu novu masinu niti polovnu, niti kes, samo na profakturu i to semena djubrivo sadni materijal i da molis boga da se nadje neko ko kada pomenes Rec ''Faktura'' Nece da te gleda kao na kineskom da si ga pitao!
 
U kom procentu idu ti podsticaji ,npr za prskalice ... nigde nepise koliko procenata ce vracati
 
http://www.mpzzs.gov.rs/admin_images/meni_doc/4827014.0064.62-1_486ee1c6ae24d98.pdf



Kako se stiti mali poljoprivrednik...

Rasipaci mineralnog djubriva minimalnog kapaciteta 1000 L... i naravno 90% ljudi ne spadaju u ovu kategoriju..

Ovo mi deluje kao stamparska greska, obzirom da, sto se prskalica tice, prica je skroz drugacija:

Traktorske prskalice maksimalne zapremine 2000 L.. znaci moze i 330 Litara, i 440, 660 itd.
Čitaj samo, ovaj konkurs važi do 15 og. Isto kao prošle godine. Ko se snašao snašao.
 
Znam, video sam. Prosle godine je kritikovano ministarstvo preko medija (Uros Davidovic pogotovo) kako je to bezobrazno prema seljacima, al eto, ponovo isti problem...
 
Sad sam pisao Urošu Davidoviću da vidim da se malo angažuje jer je već imao napad na ovaj način konkurisanja.

- - - - - - - - - -

Sad odoh da probam da skupim paprire.
 
Ja uzeo ciklon od 500L a pise minimum 1000L. Ja bar ne moram da skupljam papire :haha:

Sada sam detaljno čitao uredbu. Ipak je rok za predaju zahteva do 1.11.2014. kome to nešto znači, ali što je sad to bilo bitno koliko je veliki ciklon to mi nije jasno, valjda su u povlašćeni položaj stavili one sa većim traktorima jer mali ne može da nosi tako veliki ciklon ili ja neznam dobro.

Neke nelogičnosti od prošle godine su ispravili tipa nazimice do 5 meseci sada su od 5 do 8 meseci starosti. Sada se stavi u poziciju onoga kao ja koji neje dobio zato što su bile starije pa sam kupio ove godine (hvala bogu što nisam) mlađe od 5 meseci da bi ispunio uslove iz prošle godine, a oni stavili da budu od 5 do 8 meseci. Jao jada ....

Nije mi jasno od koje jedinice lokalne samouprave da tražim potvrdu da nisam dobio subvencije od Opštine kada to kod mene u Rači neće niko da napiše.
 
Da li sam ja dobro, ili lose, razumeo, ali limit je da nagazdinstvu imas registrovanih do 50 ha.
Jel zapazio neko mozda ovo.
 
Da li i teska drljaca spada pod subvencije, i gde se treba raspitati za potrebnu dokumentaciju za predaju.
 
Ko hoce neka pozuri,jer fiskalni racuni mogu do 15 oktobra,a moze se predati do 1 novembra,i sredstva koja su odobrena iznose 500 miliona dinara i vaze za pravna i fizica lica,npr ako 100 firmi prikaze po 5 mil din, tako da....nema vise .......
 
Nazad
Vrh