Subvencije poljoprivredi za 2014

Meni treba nekih 1000kg za mineralno djubrivo. Ako je neko vec predao a sada kupuje za bacanje pred jesenje oranje, zamolio bih da mi se javi. Moze i 200-300-400kg. Samo da se kompletiram kako bih ostvario maksimalan p
ovracaj.
 
Ko hoce neka pozuri,jer fiskalni racuni mogu do 15 oktobra,a moze se predati do 1 novembra,i sredstva koja su odobrena iznose 500 miliona dinara i vaze za pravna i fizica lica,npr ako 100 firmi prikaze po 5 mil din, tako da....nema vise .......

U clanu 20, stav 3 pise:
Изузетно од одредбе члана 11. тачка 3) уз захтев за коришћење подстицаја за 2014. годину подноси се рачун за предметну инвестицију из Табеле, издат до 1. новембра 2014. године.

A clan 11, tacka 3 glasi:
3) рачун за предметну инвестицију из Табеле, издат у периоду од 1. јануара до 15. октобра, године за коју се подноси захтев, а који гласи на подносиоца захтева;


Da li ovo znaci da ipak investicija moze da se kupi do 1. novembra? Takodje, ako se procita ceo clan 20, ispade da ova rec izuzetno produzava i rok kupovine i rok predaje dokumentacije do 1. novembra?

Члан 20.
Изузетно од одредбе члана 7. став 1. тачка 5) овог правилника право на коришћење подстицаја у 2014. години остварује се ако је инвестиција из Табеле реализована до 1. новембра 2014. године.
Изузетно од одредбе члана 10. став 2. овог правилника, захтев за коришћење подстицаја за 2014. годину подноси се од дана ступања на снагу овог правилника до 1. новембра 2014. године.
Изузетно од одредбе члана 11. тачка 3) уз захтев за коришћење подстицаја за 2014. годину подноси се рачун за предметну инвестицију из Табеле, издат до 1. новембра 2014. године.
 
Jel neko zna sta se desava sa onim subvencijama/povracajem za novu opremu za navodnjavanje iz uprave za poljoprivredno zemljiste, od kraja marta?
 
Sve stoji ali dokle je pitanje,setva ce krenuti ili je vec negde krenula nista se nezna ni za ovu godinu a za sledecu ce tek biti nepoznanica
 
Sada sam zvao upravu za agrarna placanja. Sto se tice ove 2014te godine, sve sto se tice ПРАВИЛНИК О ПОДСТИЦАЈИМА ЗА ПОДРШКУ ИНВЕСТИЦИЈАМА У ПРИМАРНУ ПОЉОПРИВРЕДНУ ПРОИЗВОДЊУ, sve moze da se kupi do 1. novembra, a samim tim kompletna dokumentacija se moze isto poslati do 1. novembra.
To je zapravo taj deo u pravilniku koji kaze: izuzetno za 2014. godinu.
 
Ovde svako vodi svoju politku, ovaj prica bice subvencije, mi to cekamo kao sahara kisu, agrar u Sabcu prica jedno kad pozoves drugi put drugo treci put trece cetvrti put te oteraju u tri lepe.... Sta li smo mi bogu Zgresili da nas ovako jasu!?
 
Je l' mogu negde na nekom sajtu da se prijavim da dobijam obaveštenja o podsticajima u poljoprivredi,ali da to obaveštenje stigne malo ranije? A ne kao na Icr.rs da stigne dan pred isticanje konkursa ili čak i posle konkursa..... Dobro za ovu godinu je izuzetno pa su produžili do 1.11-og pa mogu reći da stižem (možda) ali ponekad nije loše znati nešto makar malo ranije.
 
POtvrdjeno postoji sve to Markokg1982@ ali kao i sve traze da se uplati godisnja clanarina, nije stvar u parama *ebes pare, nego cinjenica je da mi sve moramo da platimo a neki nista!
 
POtvrdjeno postoji sve to Markokg1982@ ali kao i sve traze da se uplati godisnja clanarina, nije stvar u parama *ebes pare, nego cinjenica je da mi sve moramo da platimo a neki nista!

Ne znam odakle ti to za pare?
Meni stize na mail svaka novina koju izbace, pa cak i za trzisne cene zitarica i sve je to besplatno.
 
Nazad
Vrh