Subvencije poljoprivredi za 2014

Jel istina da je trezor u Vrbasu već počeo isplatu ovih 6000 po ha? Imam informaciju da su neki već dobili,većinom iz Srbobrana
 
Ja sam predao u ponedeljak i izdjem ispred trezora, tu me sretne neki lik ja ga ne poznajem pita kada se predaju zahtevi ja gledam u telefon i ne odgovaram on pita, a kada isplaćuju a ja čekao neke pare da mi legnu za svinje pa za svoj račun kažem dobro je legle su. Čovek se okrete trlčja glavu u sunce ti poljubim odo ja kući po papire. Nisam se skoro nasmejao toliko zar stvarno neko veruje da će pare leći odmah. Ljudi u trezoru fizički ne mogu samo da postignu da ukucaju sve zahteve kolika je navalica.
 
Kod nas su počela "čuda" da se dešavaju

Odbijaju sve fiskalne račune od min. đubriva na kojima nema oznaka KG, da je u kilogramima, prvog dana su primali a sad ne više...u okolini niko nije na fiskalnim računima iskazivao tu oznaku KG :sta:. Čak su odbijali i one slučajeve gde fiskalni račun prati i gotovinski na kom jasno piše da je količina đubriva u kilogramima.

Isto tako ne primaju NPK đubriva osim NPK 3x15, recimo NPK 10:10:20 za sada nisu primali.

Kažu sačekajte 10-ak dana dok ne dobiju zvanično tumačenje ::samo bes::

Dakle...nemam reči
 
KOd mene pise koliko dzakova i kilaza,ali nemam fiskalni,jer je roba za robu razmena,i nisu mi primili,imam otpremnicu i sve i ne moze.
 
Radivoj.Nadlacki@
Pa u kojim jedinicama mere stoji iskazana kolicina djubriva?
Ja do sad u mom zivotu nisam video da neko prodaje djubrivo i na racunu da ne stoji kilaza,ovo sam sad prvi put ovde procitao.
 
Radivoj.Nadlacki@
Pa u kojim jedinicama mere stoji iskazana kolicina djubriva?
Ja do sad u mom zivotu nisam video da neko prodaje djubrivo i na racunu da ne stoji kilaza,ovo sam sad prvi put ovde procitao.
Mnogo firmi kojima je pretezna delatnost prodaja djubriva zbog velike kolicine je lakse baratati u tonama pa je jedinica mere tona ili ''t'' sto je medjunarodna priznata jedinica,tako da je apsurd da ga svi u svetu priznaju a Srbija ne...ili cemo je morati prevesti na cirilicu...ma izmislice svasta,pa i novu toplu vodu,samo da ne daju pare!
 
Lepo pise u zakonu da se subvencionise djubrivo u kilogramima a ne u dzakovima,a trgovci imaju pravo po zakonu da ti izdaju fiskalni racun na kom ce da pise i "Dzak Djubriva"uopste nemora da unosi detalje u fiskalnu kasu.Nisu oni ludi sto su smislili zakon,znali su da ce da dodje do ovoga da bi se sto manje para potrosilo na ovo ministarstvo.

- - - - - - - - - -

Sto bi rekao jedan advokat,zakon je toliko supalj da je to smesno
 
Radivoj.Nadlacki@
Pa u kojim jedinicama mere stoji iskazana kolicina djubriva?
Ja do sad u mom zivotu nisam video da neko prodaje djubrivo i na racunu da ne stoji kilaza,ovo sam sad prvi put ovde procitao.

Pa lepo stoji npr:
NPK 10:10:20
2000 x 45,00
90.000,00 E

Jer kad se unosi u fiskalnu ne može sve ni da stane, pa gde može stavi se KG a gde ne može ne stavi se...svima je uvek bilo sve savršeno jasno do danas. U krajnjem slučaju na gotovinskom računu se jasno vidi da su u pitanju kilogrami...
 
Birokratija, bezobrazuk i onda jos i + nervozna salterska sluzbenica. Ucinice sve samo da sto vise ljudi odustane od predaje racuna.
 
Kako gde. Ja sam malo pre došao iz Vrbasa gde sam predao zahtev za onih 6000 po ha (za gorivo i veštak nemam račune). Pre mene je bio čovek sa istim problemom, ne piše kg na fiskalnom. Službenica mu je ljubazno objasnila da za sad ne primaju takve račune, ali da se radi na ispravljanju uredbe (ili tako nešto, nisam dobro čuo) i da će i ti računi važiti, samo da će ih morati doneti ponovo za desetak dana. Tako da ne vidim nikakav problem što se službenica na šalteru tiče, ne komplikuju to one već neko iznad njih...
 
Kako gde. Ja sam malo pre došao iz Vrbasa gde sam predao zahtev za onih 6000 po ha (za gorivo i veštak nemam račune). Pre mene je bio čovek sa istim problemom, ne piše kg na fiskalnom. Službenica mu je ljubazno objasnila da za sad ne primaju takve račune, ali da se radi na ispravljanju uredbe (ili tako nešto, nisam dobro čuo) i da će i ti računi važiti, samo da će ih morati doneti ponovo za desetak dana. Tako da ne vidim nikakav problem što se službenica na šalteru tiče, ne komplikuju to one već neko iznad njih...

Slažem se sa tobom Dukej :ppozdrav:
Da takvo obaveštenje dobismo i u Temerinu, nadamo se da će tako i biti...
Naravno, ljudi na šalteru u trezoru, barem u Temerinu su OK, ljudi samo rade svoj posao...
 
VLADIČIN HAN-Fondacija „Ana i Vlade Divac“ u saradnji sa opštinom Vladičin Han raspisala je *konkurs za dodelu poljoprivredne pomoći za*deset seoskih porodica sa teritorije ove opštine.Na osnovu primljenih prijava i kriterijuma komisija će odabrati 10 porodica koje će primiti pomoć u vrednosti do 95.000,00 dinara. Pomoć nije u novcu nego u robi i uključuje nabavku stoke ili razvoj poljoprivrednih aktivnosti.Konkurs je otvoren do 23. maja .

Prijava se može preuzeti na šalteru broj 1. u Uslužnom centru opštine Vladičin Han.
 
ako dobro razumem za nase ministarstvo 1000 kg nije jednako 1 tona :sta: za njih je merna jedinica za masu samo KG a ostalo NE :sta:
 
Nazad
Vrh