Subvencije poljoprivredi za 2014

Ja posedujem 6 hektara prijavljenih u gazdinstvu. E sad, kod pravdanja racunima, da li treba da prikazem racune od 6x3000 za dizel i 6x3000 za vestak ili kako sam cuo od nekih drugih, treba racuni za 6x300kg djubriva i 6x60 litara dizela? I jos jedno pitanje, da li sa pumpe idu klasicni fiskalni racuni, overeni pozadi i potpisani od strane zaposlenih ili kako neki kazu treba neki namenski fiskalni sa brojem gazdinstava.
 
Poslednja izmena:
Evo popunjavam sa kumom:osmeh: zahtev za subvencije,ovaj za 6000 din,hoce kum po prvi put da preda,nikad nije.U zahtevu pise:Naziv zasejane/zasadjene kulture,sta tu upisujemo?Imam izvod:Struktura biljne proizvodnje.Jel se u tu kolonu upisuje Katastarska kultura ili ???Ima pod katatarska kultura za razne parcele:09-Ostalo zemljiste,03-Vocnjak,01-Njiva,04-Vinograd.Hvala unapred na odgovoru!!:ppozdrav:
 
Ima li iko kakvu informaciju za drzavnu zemlju jos u januaru sam je izlicitirao i jos uvek nisam dobio ni ugovor ni bilo sta drugo tako da je nisam ni prijavio u gazdinstvo,a sada me drug ubedjuje da ne predajem papire za subvencije jer kaze morace to da nam uvaze i da za drzavnu zemlju nam isplate isto subvencije mada mi u trezoru kazu da od toga nema nista?Sta vi mislita inace ni stocari jos nisu dobili ugovore,a mnogo pre nas su imali licitaciju.
 
Nema od toga nista. I meni su pre par godina kasdnili ugovori pa sam te godine izgubio subvencije i nikom nista. Nemas kome da se zalis.
 
Pozdrav kolege,jedno pitanje?! Kupovao sam gasno ulje u toku setve na lokalnoj pumpi i nisam obracao paznju sta pise na racunima,i sad kada sam slagao vidim da na svakom pise Gasno Ulje EL,da li to ima neke veze i da li ce priznati to?Jel to isto kao i da je Gasno Ulje 01?
 
Gasna ulja u smislu ovog pravilnika su sva tečna goriva naftnog porekla kod kojih se manje od 65% zapremine (uključujući gubitke) destiluje na 250o C i kod kojih se najmanje 85% zapremine (uključujući gubitke) destiluje na 350[SUP]o[/SUP]Cu skladu sa SRPS EN ISO 3405.
Gasna ulja iz stava 1. ovog člana su:
1) EVRO DIZEL;
2) dizel gorivo GASNO ULjE 0,1;
3) dizel gorivo D2;
4) dizel gorivo D2S;
5) dizel gorivo D1E;
6) GASNO ULjE EKSTRA LAKO EVRO EL;
7) GASNO ULjE EKSTRA LAKO EL
.
Gasno ulje iz stava 2. tačka 1) ovog člana koristi se za pogon motornih vozila i plovila sa dizel motorom.
Gasno ulje iz stava 2. tačka 2) ovog člana koristi se za pogon traktora, radnih mašina, vojnih vozila (u skladu sa propisom kojim se uređuje bezbednost saobraćaja na putevima) i železničkih vozila, kao i plovila sa dizel motorom.
Gasna ulja iz stava 2. tač. 3) do 5) ovog člana koriste se za pogon motornih vozila i plovila sa dizel motorom malih i srednjih snaga sa velikim i srednjim brojem obrtaja.
Gasna ulja iz stava 2. tač. 6) i 7) ovog člana koriste se kao energetsko gorivo.
 
Ponesi račune direktno u trezor pa će ti oni reći da li mogu da prođu ili ne.To ti je najbolje rešenje.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Spremio sam ja sve,ali reko aj da pitam.Sutra cu videti da li ce proci ili ne.Vlasnik pumpe kaze ako ne prodju dodji da ti dam druge racune,koliko vidim radice inspekcija.
 
:cool:....a otkuda njemu drugi računi majku li mu hoštaplersku razbojničku...to bre treba sve da namestite da ih pohapse....:cool:
 
Garant su neka mutna posla,pa zato daje druge racune.A racune ima od ovih sto ne cekaju da im se izda racun na kasi,nego otkucaju pa stave u fioku.
 
Ђубриво, у смислу овог правилника, јесте азотно ђубриво, и то: AN,
UREA, KAN, UAN и SAN, као и различите комбинације NPK, NP и PK комплексних
и мешаних, гранулисаних ђубрива, које у свом саставу имају више азота.

Mozda zbog ove zadnje recenice, ko ce ih znati sta znaci VISE azota...
Dali ovo znači da meni neće priznati račune od đubriva ako sam kupio amonijumsulfat 20% N 24%SO3 :sta:
 
Nema od toga nista. I meni su pre par godina kasdnili ugovori pa sam te godine izgubio subvencije i nikom nista. Nemas kome da se zalis.
Tako je pojeo vuk magarca i nikom nista, i svake godine ucare prvu godinu subvencija jer naravno ugovori kasne!!! Ne znam dal moze dobar advokat to da izgura, al vredi pokusati...

- - - - - - - - - -

Dali ovo znači da meni neće priznati račune od đubriva ako sam kupio amonijumsulfat 20% N 24%SO3 :sta:
Priznaceti imas azota koliko oces :osmeh:
 
Nazad
Vrh