Subvencije poljoprivredi za 2014

danas prepodne sa prolazio ispred uprave prihoda kolona ljudi ko iz 90'-tih godina, sramota kako zajebavaju nas seljake,ajd sto treba podnositi racune za gorivo i djubrivo ali ovo sa osnovnim delom subvencija od 6000 din je cisto zajebavanje naroda i kupovanje vremena
 
Ja odem u 8 jutros ono jedno 30-40 ljudi odustanem,odem u 11 i zavrsim za 15min.U trezoru u Indjiji nedaju zahteve,ali je dobro sto imamo agenciju za ruralni razvoj Opstine Indjija tamo odem sa setvenom strukturom zene mi ispune zahtev i iskopiraju.
 
Ja sam danas predao zahtev za gorivo i biljnu proizvodnju, za djubrivo nisu hteli da prime racun otpremnicu iako je finansijski iskazana cak su vracali iljude sa racunima gde kolicina djubriva nije prikazana u kg vec kao broj dzakova. Inace guzva nije bila strasna kako ume da bude a sto se tice dostojanstva kad njih nije sramota da me kinje sa tri razlicita zahteva i svom papirologijom ni mene nije stid da stanem u red i zatrazim ono sto mi pripada.
 
I ja radim kao diklofen od kada idem u drzavne ustanove. Jutros me drug zeznuo da odemo u 7h zbog predaje zahteva kad ono preko 50 ljudi tamo. Mi lepo u kafanu, pa u Novi Sad i dosli oko 15 do 12 ponovo i za pola sata nas 4 sve obavili sta smo mogli :D
Dosta mladog sveta kod nas tako radi krene u pohod 11-13h. al nije uvek tako glat, al je ipak bolje...
 
Dali dobijas subvencije na njih jer u pravilniku pise
(„Службени гласник РС”, број 17/13), осим природних ливада и пашњака у
оквиру групе култура крмно биљe.
 
Racune za vestak od MAP-a ne primaju ... kako je kod vas drugih to proslo ?
Ђубриво, у смислу овог правилника, јесте азотно ђубриво, и то: AN,
UREA, KAN, UAN и SAN, као и различите комбинације NPK, NP и PK комплексних
и мешаних, гранулисаних ђубрива, које у свом саставу имају више азота.

Mozda zbog ove zadnje recenice, ko ce ih znati sta znaci VISE azota...
 
Ja sam juce u 11h predao zahtev za 6000 po ha,pitao bi kolege posto mi nije jasno da li moze posebno da se preda zahtev za vestak i naftu ili samo zajedno posto za vestak imam racun kolko mi treba ali naftu jos nisam kupio?
 
Jarak, Martinci , Kuzmin , Raca.... nisu u kancelariji nego na salteru . ja bio juce u 8h zavrsio u pola devet. jedino na tom salteru bilo 7 ljudi na ostalim ludnica..
 
Ja sam juce otisao oko 12:45 u NS-u u trezor, bio 1 covek ispred mene... Predao sve i to je to... I 6000, i naftu i djubrivo. E sada ja sam imao sve fiskalne racune, pa ne znam da li primaju racun-otpremnice....
 
Predao danas, sve osim djubriva, posto nemam fiskalne, vec fakture. Zahvaljujuci nasem uvazenom clanu koji je uzeo broj za mene jos juce, nisam izgubio dan ili dva...
U Pa danas nije guzva, posto funkcionise sistem sa deljenjem brojeva.
 
Ja pokupio formulare soba 10 i odmah pobegao...poslacu postom tako mi i rekla devojka koja mi je izvadila strukturu,bolje za njih,nas a i brze...Preporuceno,koverta i cao!
 
Nazad
Vrh