Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

А одмах поред њега Мијач. Шта ти је ''наш'' Бљиц.
 
Ajde kad napisete da ste nesto naplatili nemojte da vam bude tesko da napisete i kad ste predali zahtev , zbog neke orjentacije i pracenja tempa isplata...
Hvala.
 
Ja sam bio u trezoru u Topoli u sredu i rekli su mi da je uplacivano samo ko je predao 8 i 9,
a za dalje nema nista jos,
a neznaju ni kad ce biti!
 
Da li je moguce da na celom forumu nema kolega vocara koji su digli zasade nekoliko hektara kao i ja i da ih ne interesuje i nervira sto jos nema pravilnika za subvencije za vocarstvo.Vec je kraj juna malte ne,a jos nema ni pravilnika ni naznake niti iko spominje a vec je izasla uredba koliko je novca planirano sa subvencije vocara,kolko ja vidim ova drzava je otisla u k... i mislim da nista nema od subvencija tako da me bas zabole za naftu dal ce i kad ce to je sitna lova da bi o tome diskutovali pored svih troskova
kojih ima u poljoprivredi.ako ima neki vocar neka se malo oglasi.hvala.

Ja sam kolega vocar...imam 1Ha novog zasada jabuke i pitam se isto sto i ti.
Sta ce biti to verovatno niko ne zna, a po najmanje vrli ministar.
Mislim da sede i cekaju sta ce da se desi...tj da padnu pare sa neba i nekako rese sve probleme.
 
Kakve su ovo emisije za poljoprivrednike samo se spominje proizvodnja,maline,visnjen,jagode itd naravno da treba da bude toga A di su mehanizacija i ratarstvo?Jako oskudne teme u pomenutim emisijama!
 
Propascemo mi ove jeseni ako cene poljo. proizvoda budu kao sto se prica... psenica 15 din, kukuruz 13 din, suncokret 35 din, soja 35 din...
Zasto Boki imas tako pesimisticno misljenje? :osmeh: Vidis da ima ljudih koji tvrde da ako nisi zaduzen u neke kredite onda su ove cene sasvim OK. Ili su mozda misljenja da nisu jake ali su ipak dobre. Evo ja konkretno ni jedan jedini kredit ne nosim iza vrat ali user.m se na takve cene ako budu takve. Mislim stavarno @NA umes da razocaras s vremena na vreme sa nekim izjavama.
 
Opet kazem da je cena od 45din/kg soje skroz OK,sto mu dodje oko 400e/t i kukuruza 200e/t na tim cenama ima zarade,ne kazem da ne bih voleo vece cene ali se i sa ovakvim cenama sto bi rekli pozitivno posluje.
 
Na tim cenama koje je Boki naveo dao si komentar da su cene prihvatljive u cemu se ne slazem uopste. Cena kukuruza od 13 din/kg ili 200 evra t ili cena soje 35 din/kg ili 45 din/kg apsolutno nije priblizna. Razlika na 100 t ili na dosta vecu kolicinu je ogromna.
 
Ma nema to veze sa kreditima,nego da mu je to jedini prihod pitao bi ga ja da li mu odgovaraju takve cene,to bi isto bilo ko kad neko rekao,ma dobra je plata i od 10000 din,ako hoćeš duplo veću ti radi duplo više.
 
Na tim cenama koje je Boki naveo dao si komentar da su cene prihvatljive u cemu se ne slazem uopste. Cena kukuruza od 13 din/kg ili 200 evra t ili cena soje 35 din/kg ili 45 din/kg apsolutno nije priblizna. Razlika na 100 t ili na dosta vecu kolicinu je ogromna.
Samo ti meni kazi u kom postu sam rekao da su cene koje je Boki naveo OK?
 
Jos vecu provalu je napisao Janosh u temi Zetva 2013 i mislim da je dobio dobar odgovor. Mnogi ljudi nisu mi jasni u vise navrata na OVOM FORUMU!!!

- - - - - - - - - -

@NA pa pisao si da ce dobar poljoprivrednik opstati na tim cenama (opet naglasim) koje je Boki naveo. Cim si tako napisao znaci da su po tebi ok cene. Druga stvar kad smo radili samo za opstanak a i manje od toga bez ikakve uvrede ti si tek naucio hodati i ne pamtis ono vreme a ja i ostali koji su i tad rintali ko magarci ne bi vise zeleli da radimo samo za opstanak i zarad nekih koji cas dolaze cas odlaze sa vlasti i svo vreme nas bicuju! Neka Hvala!
 
Napisao sam da ce opstati=preziveti,a ne da su cene dobre i da ce neko napredovati sa tim enama,ali nece ni propasti.Vec sam napisao koje su cene OK.
 
Bolje da se borimo da svako ima pravo na deo drzavne zemlje po razumnim cenama da ne kazem pocetnim,pa bi samim tim imali i vece posede i zarade,a cene da se formiraju trzisno spram okoline. Jbg ne moze nama niko dati 30din/kg za kukuruz kad je svugde jeftiniji...

- - - - - - - - - -

Da se smanje carine na mehanizaciju,da se konkretno IMT prodaje bez posednika tj jeftinije,a i ovim mesarima ograniciti marze jer nije resenje u skupoj hrani,niti je ponos ove drzave da proizvodjaca i krajnjeg kupca kolje ko kako hoce,takodje nije ni ponos drzave kad radni ljudi sa porodicama idu po prodavnici i kupuju kosti,pastete,salame podriguse i drugo ostalo djubre,a svakodnevno vidjam takve ljude nisu ni oni krivi ali ispastaju isto kao i mi proizvodjaci.
 
Nazad
Vrh