Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Nemamo mi vise samopostovanja ni licnog dostojanstva,cekamo kad ce nesto da nam udele,i kada se to desi,presrecni smo.Za to vreme skidaju nam cene na svakoj nasoj robi,uvoze ko zna sta i obaraju cene.Vlada i ministarstvo radi za potrebe tajkuna i velikih zemloposednika,otkupljivaca i preradjivaca,a mi mirno sedimo i gledamo,kao da se ne radi o nasoj kozi.
Jedino nas proizvod mi predajemo bez cene a ONI ( kupci ) koliko plate i kada plate. Danas predao Jecam nema cene ... /smesno kao kada bi mi otisli u prodavnicu kupili nesto i izasli napolje i kazemo platicemo za mesec dana oniliko koliko nam se cefne. Da nije zalosno bilo bi smesno ovo je samo u zemli JAJARA.... NA BRDOVITOM BALKANU
 
zar cemo to dopustiti da se nastavi i dalje ili cemo nesto preduzeti?
1. trazim garantovanu cenu za poljoprivredne proizvode u odnosu na inpute koliko oni idu gore toliko i nasa roba . sa tim sto ce se to resiti nemozes da uvezes vise nego sto uvezes za sve vazi od semenja,djubriva pa do traktora i mehanizacije.
2. trazim garantovanu cenu za stoku po odnosu na cenu inputa, kukuruz ,soja i sve ostalo uracunata i zarada. kao i cvrstina isplate i vreme iste, zabrana uvoza mesa koje je zaledjeno uopste.
 
Jedino nas proizvod mi predajemo bez cene a ONI ( kupci ) koliko plate i kada plate. Danas predao Jecam nema cene ... /smesno kao kada bi mi otisli u prodavnicu kupili nesto i izasli napolje i kazemo platicemo za mesec dana oniliko koliko nam se cefne. Da nije zalosno bilo bi smesno ovo je samo u zemli JAJARA.... NA BRDOVITOM BALKANU
Tacno, mi ne PRODAJEMO nas proizvod,nego PREDAJEMO.Mi ne ucestvujemo u FORMIRANJU cene naseg proizvoda, a jos manje se pitamo za cenu repromaterijala, sve to neko drugi uradi za nas, i sasvim je normalno da ti koji odlucuju u nase ime nece raditi nama u korist nego sebi, a vec sam pisao da vlada i ministarstvo rade za njih.Ove godine nece biti protesta niti blokada,da se razumemo ne treba ni da bude, jer su oni veliki namireni, svoje ciljeve su ispunili 2011god, i dalje ih ne interesuje.Samo cekam kada ce ljude sa manjim posedom proglasiti,zakonski,naravno,nesvesne svojih postupaka,odrediti stepen neuracunljivosti i odrediti nam staratelje,.
 
Ljudi,silno smo ga na'ebali,svima nam je voda dosla do nosa.Samo ne vidim da se neko relevantan u ovoj zemlji javasluka nesto bas osetio prozvanim,ili ne daj boze preduzeo konkretne korake.Ovaj deo foruma nam dodje kao knjiga zalbi i utisaka,ali niko to od "gore" izgleda ne cita.Dzaba trosimo olovku...
 
Ako pratite poljo emisije samo vam se govori da nas spremaju otprilike na tu cenu:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako pratite poljo emisije samo vam se govori da nas spremaju otprilike na tu cenu:ppozdrav:
 
pa postoje i silosi i tavani kao i hale za smestaj psenice pa ce saceka cenu a oni neka vade is rezerve ako im ostalo pa nek prodaju po 18 dinara
 
Da li je moguce da na celom forumu nema kolega vocara koji su digli zasade nekoliko hektara kao i ja i da ih ne interesuje i nervira sto jos nema pravilnika za subvencije za vocarstvo.Vec je kraj juna malte ne,a jos nema ni pravilnika ni naznake niti iko spominje a vec je izasla uredba koliko je novca planirano sa subvencije vocara,kolko ja vidim ova drzava je otisla u k... i mislim da nista nema od subvencija tako da me bas zabole za naftu dal ce i kad ce to je sitna lova da bi o tome diskutovali pored svih troskova kojih ima u poljoprivredi.ako ima neki vocar neka se malo oglasi.hvala.
 
Nazad
Vrh