Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Samo nas pripremaju za EU i njhove " seljake ". Nece bude dobro. Ja sam za voznju do BG pa da vidimo kom opanci kom obojci. Svuda u okolinui narod se buni jel moguce da nam je dobro ?
 
Znaš ja ne mogu nikako da razmišljam kao North A.Koliko god se trudim ne ide bre.Ja živim isključivo od onoga što pokosim i prodam.Dal kosio Pera ili Šaja nije bitno ali prodati se može samo po tržišnim cenama.Ako te cene diktira i kroji jedan lobi koji radi samo u svom interesu i ne odgovara 99% seljaka ja ne mogu biti zadovoljan.Sa tim cenama od 15din pšenica,13 din kukuruz ne može ni da se preživi ,a kamoli živi.Imao kredit ili nemao,imao skup zakup ili radio samo svoje opet se dođe na potpuno isto,a to je da sa tim cenama nema svrhe gledati u nebo 365 dana godišnje.Seljak je preživeo i potope,i ratove,i okupaciju,i bolesti,i ostale pošasti pa je i dalje radio zemlju.Ali nije bitno samo raditi zemlju da bi je radio već i od nje izvući egzistenciju za svoju porodicu.Garantujem da je i za vreme Turaka bilo nekog reda ,a ne kao sada kad je na sceni glavni režiser Victoria Lopistik.Da ne dužim više reću još samo da ulaganja koja smo imali u hektar nisu nikako srazmerna gore navedenim cenama.To možemo preživeti jednu godinu,možda i dve, i šta onda?
 
Diklofen je u pravu i to je prosto tako. Kod nas sve gunkcionise u nekom haosu, valjda je tako lakse vladati, i nema nazneke a ni volje da se bilo sta promeni. Veliki postaju jos veci jer im drzava to direktno omogucuje i na kraju krajeva oni i rade za drzavu. Arapi nam kupuju zemlju ili je uzimaju u zakup na 30 godina mimo svih zakona za 250 eura/ha, a nas primoravaju da se medjusobno koljemo. Pedigre nije bitan u poljoprivredi i neracuna se to sta su ti radili dedovi i ocevi, da nekazem pradedovi, vec je sad bitno samo da udje svez kes od droge, prodaje ljudi i raznih slatkih poslova. Poljoprivrednik je posala i baba sa 10 jutara zemlje koju je dala u zakup pa sad ponovo ozivela svoje gazdinstvo jer joj je ovaj novi zakon to omogucio, a isto tako je i poljoprivrednik neki radnik u nekoj firmi koji mimo svog posla obradjuje jos par hektara zemlje i za to sa punim pravom uzima subvencije jer mu je to drzava omogucila.
Mene niko ne pita sto sam ja ulagao samo u mehanizaciju i infrastrukturu i sad stekao isti tretman kao onaj kome to nije padalo na pamet jer godinama radi u nekoj firmi.
Poljoprivrednici su postali i oni sto ne znaju ni kako se plug steluje, ni na koju se dubinu seje i u kom dobu, postali su i oni koji su nas pljuvali na blokadama pa posle prvi potrcali da uzmu subvencije.
Krediti su nesto sasvim normalno u evropi i americi, a vidim da se kod nas spominju u nekom ne znam ni sam kakvom konteksu, pa ako zato treba osuditi ljude onda secite glave.
Jedna druga stvar se izrodila iz one silne krize '90-ih, ljudi su osetili malo boljitak pa postali nezasiti svega i poceli debelo da preteruju. Registrovali su 5 gazdinstva ne bi li sto vise uzeli subvencija, poceli da daju abnormalne sume na licitacjama, kupuju mehanizaciju zbog sela itd. Svemu ovom drzava moze vrlo lako da stane na put, ali nece jer nekom nije u interesu.
 
Ma mi generalno imamo samo dva problema.Prvi sto se bavimo poljoprivredom,a ne recimo postenim lopovlukom zavijenim plastom politickog patriotizma i drugi sto to radimo u zemlji Srbiji.Kad pomenuh ovo drgo uvek se setim price o crvu iz govana koji pita oca zasto neki crvi zive u jabuci a oni jelte u govnima.Domovina sine...odgovara otac-sta ces,domovina...Da li neko ovde misli da je seljak iz EU i razvijenog sveta bolji u necemu od zuljevitog seljaka sa ovih prostora?Ne da nije bolji,nego mu nije ni do kolena!To sto mi ovde uspevamo,to se granici sa iluzionizmom.Srpski seljak je mag,carobnjak prezivljavanja u svim (ne)uslovima proizvodnje i samog zivota.Pogledajte samo sta sada ostvarujemo u ovakvim okolnostima,a sta bi bilo kada bi imali budzet i subvencije razvijenih zemalja EU.Ali da se ne zavaravamo,nikada nama ovde nece biti bolje.Razlozi za to su hronicne prirode i protezu se koliko i sama istorija ove bolesti,te s toga nema svrhe raspravljati o tome.Na kraju sve se svodi na jednu rec-DOMOVINA...
 
slabo oni nas pripremaju sa 60 evra po ha a kolko ima nemac austrijanac slovenac hrvat
nema ovde dobrog jedni ovaki drugi kontra jebala ih evropa
O kojih 60 eur ti pričaš, ja još nisam video ni dinara. Ovi naši hoće poljoprivredu da dovedu do stečaja pa da mogu da prodaju strancima. Dinkića ne bih preporučio ni neprijatelju da mu vodi finansije. Nemogu da verujem da nekoliko ljudi raspolaže Srbijom i prodaje delove Srpske teritorije strancima (Arapima, Hrvatima, Mađarima...) pa zar to nije kriminal. Teritorija Srbije treba i mora da ostane teritorija Srbije i Srpskog naroda. Po anketi http://www.tvojstav.com/input/GcnM7mDKrTJ734AuNuEf 90 % naroda smatra da Srpsku zemlju ne treba prodavati ali su oni iznad naroda pa su prodali Arapima zemlju. Ko šiša narod i njegovo mišljenje. Pravog poljoprivrednika ova vlada gura u propast. Za godinu-dve pravog seljaka ćeš još samo moći da vidiš u muzeju. Srbija, Srpsku poljoprivredu treba da unapređuje a ne da je rasprodaje.
 
O kojih 60 eur ti pričaš, ja još nisam video ni dinara. Ovi naši hoće poljoprivredu da dovedu do stečaja pa da mogu da prodaju strancima. Dinkića ne bih preporučio ni neprijatelju da mu vodi finansije. Nemogu da verujem da nekoliko ljudi raspolaže Srbijom i prodaje delove Srpske teritorije strancima (Arapima, Hrvatima, Mađarima...) pa zar to nije kriminal. Teritorija Srbije treba i mora da ostane teritorija Srbije i Srpskog naroda. Po anketi http://www.tvojstav.com/input/GcnM7mDKrTJ734AuNuEf 90 % naroda smatra da Srpsku zemlju ne treba prodavati ali su oni iznad naroda pa su prodali Arapima zemlju. Ko šiša narod i njegovo mišljenje. Pravog poljoprivrednika ova vlada gura u propast. Za godinu-dve pravog seljaka ćeš još samo moći da vidiš u muzeju. Srbija, Srpsku poljoprivredu treba da unapređuje a ne da je rasprodaje.
Kako su prosli oni iz beceja tvoji sto su kupili drzavnu zemlju,da li znas nesto o :bravo:tome
 
Mene isto interesuje ima li uplate subvencija? Možda postoji neki datum!!!!![/QUOTE
Ma kakav datum evo vidis da se prvo dobija zeleno svetlo pa posle
mišljenje pa datum pa prgovori i tako u nedogled samo smo mi vezani njima sa datumima i racunima pa kamate itd mislim ako ovako potraje biti pregovora traktorima na putu
 
Samo nas pripremaju za EU i njhove " seljake ". Nece bude dobro. Ja sam za voznju do BG pa da vidimo kom opanci kom obojci. Svuda u okolinui narod se buni jel moguce da nam je dobro ?
Mislis da nas pripremaju za EU?
E covece,pa njima ne ide u interes da udjemo JER : automatski kada udjemo,broj zaposlenih u neprivrednim sektorima opada,znaci da ce opstine i mesne zajednice morati da skinu po 30-40% zaposlenih.Automatski se ukida posrednistvo izmedju proizvodjaca i drzave,drugi zakoni ''bez rupa'' dolaze i jos dosta toga,da se ne davim ljude...
Delim misljene sa clanom Peet,tek ce da nas kara*u!
A to za protestnu voznju,nema 'leba ot toga,o5 ce biti kao sto je i bilo!
Eventualno,da seljaci popiz*e,da krenu da gaze kola i marice,pa pravac BG,a ako panduri krenu da biju,onda ce se videti da li ce jEvropa zaista intervenisati...
 
Poslednja izmena:
Juce na sastanku banatski paori bili su ljudi iz ministarstva i receno je da su subvencije stale zbog rebalansa budjeta i da neznaju kada ce krenuti ponovo::jako_besan::::jako_besan::
 
Па буџет министарства пољопривреде ће бити смањен за свега 3 милијарде динара, па не знам шта је ту проблем, посебно што ће министарство имати солидне приходе. То је само неко њихово вађење. Питам се због чега, дал је тотални распад или је то директива ''наших'' западних пријатеља да би докусурили највиталнији део наше привреде, пошто видим да највише галаме на субвенције. Мада истина је да највише смањења има министарство привреде, и да се инсистира на стечајевима.
 
Jel to informacija iz nekog sigurnog "izvora" ili samo nagađanje? Ili, još gore, obećanje nekog političara?
 
Nazad
Vrh