Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

E,e,e,e znas koliko znaci onaj 1% sto ti fali da budes 100% siguran.Juce ovi iz ministarstva kad su bili kod nas na pitanje kad ce nastaviti isplatu dobili smo odgovor mozda za mesec mozda za dva cim bude bilo para.
Ja mislim da do 20.07. nema nista.Posle tog datuma mozda se skupi malo para od PDV-a pa uplate nesto.
 
E,e,e,e znas koliko znaci onaj 1% sto ti fali da budes 100% siguran.Juce ovi iz ministarstva kad su bili kod nas na pitanje kad ce nastaviti isplatu dobili smo odgovor mozda za mesec mozda za dva cim bude bilo para.
Ja mislim da do 20.07. nema nista.Posle tog datuma mozda se skupi malo para od PDV-a pa uplate nesto.
Ok što se tiče subvencija a šta ćemo sa refakcijom za dizel. Ljudi su plaćali punu cenu goriva a oni od toga su trebali samo da vrate deo novca, pa ništa.
 
Ok što se tiče subvencija a šta ćemo sa refakcijom za dizel. Ljudi su plaćali punu cenu goriva a oni od toga su trebali samo da vrate deo novca, pa ništa.

Kad na taj deo naraste kamata,pa na tu kamatu naraste još jedna kamata...
Realno,nemaju odakle da nam daju,dok nam na neki način ne otmu.
 
Zavrnuce oni sve slavine koje vode ka poljoprivredi,sami ili uz naredjenje sa strane.Treba se ova poljoprivreda koja je na ivici rentabilnosti definitivno unistiti.E onda ce nam neko drugi plasirati po svojoj ceni sve ono sto smo mi mogli proizvesti i plus izvesti napolje te osvariti dobar suficit za budzet ove zemlje.Ako ovo nije sistematsko visedecenijsko unistavanje strateske grane privrede onda zaista ne znam sta bi drugo moglo da bude.Bezbroj puta sam reko,ova zemlja moze opstati samo na poljoprivredi.Sve ostalo sto je vredelo je unisteno ili na putu da se unisti.Ako je tako,dajmo da preusmerimo mnogo veca sredstva u agrar,i finansijska i logisticka i marketinska...Da povucemo na selo sve one novokomponovane gradjane tipa Radovana III,kojima zemlja zvrji prazna tamo negde u zemlji Srbiji gde jos samo par staraca trosi zadnje dane svoga mucenog zivota.Pa prepoloviti ceo javni sektor,odvojiti zito od kukolja,radnike od neradnike i tako rasteretiti budzet a dobiti veci novcani manevarski prostor za sektor proizvodnje.A poljoprivreda ove zemlje moze da pruzi najbolje od povrtarstva,ratarstva,stocarstva,vocarstva,organske proizvodnje...Bogom smo dati za sve,ali i osakaceni za idejne vodje.Gotovo da je pravilo da za vodje imamo ovnove sa genetskim predispozicijama za lopovluk,korupciju i destrukciju.I zato ce nam uskracivati svaki vid pomoci i podrske a mi cemo raspredati zasto kasni ovo,zasto smanjuju ono...A bice nam sve teze i teze da ostanemo rentabilni proizvodjaci na domacoj sceni,a o konkurenciji sa strane da i ne govorimo.
 
Predao sam zahtev za subvencije i racune za dizel 14 05 2013. posle 35 dana dobio refrakciju na dizel a subvencija nema jos nista .
 
Danas legle kompletne subvencije (6000 po Ha) . Nemam pojma kad sam predao zahtev, ali ocigledno da se isplata nastavlja. Obradovao sam se kao dete lizalici !!!
 
Ja sam predao 10-tog i danas sam naplatio subvenicje ali ja nisam dobio 6000din/ha vec 4949.7 din po hektaru ...
 
Predao sam za subvencije 20.06....i valda ce du biti za prvu prehranu zita u februaru 2014 za UREJU.....
 
Nazad
Vrh