Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Danas legle pare za subvenciju predato 10.5., i za gorivo predato 17.5
 
Polj.penzioneri nemaju pravo na subvenciju.Par stranica unazad sam postavio ovo pitanje(slucaj mog kolege)on je bio u trezoru i licno pitao,pa su mu rekli da nema pravo,jedino ako bude onih 40.000 din.jednokratna pomoc.Dusan A,ovaj moj kolega to jest njegova majka ima aktivan status.
Tako je receno i mojim komsijama ali za status nisam siguran ,sve jedno izgleda da nesto nestima u nasem trezoru kad i sam kazes da ta zena ima aktivan status a nema prava na subvencije !
 
Tako je receno i mojim komsijama ali za status nisam siguran ,sve jedno izgleda da nesto nestima u nasem trezoru kad i sam kazes da ta zena ima aktivan status a nema prava na subvencije !

Ima aktivan status 100%,izvadio vec potrvdu,(prodao kukuruz pa su mu trazili).Bio jutros u centar i tamo pricam opet sa jednim covekom(isto gazdinstvo na majcino ime)dobio pre par dana resenje o odbijanju zahteva za subvencije ,a covek kupio svu naftu a nema prava ni za povracaj od nafte.
 
Ima aktivan status 100%,izvadio vec potrvdu,(prodao kukuruz pa su mu trazili).Bio jutros u centar i tamo pricam opet sa jednim covekom(isto gazdinstvo na majcino ime)dobio pre par dana resenje o odbijanju zahteva za subvencije ,a covek kupio svu naftu a nema prava ni za povracaj od nafte.
pa kazem ti nesto mute u ZR trezoru i kao sto covek iz macve kaze treba da razgovaraju sa nacelnikom tj. u nasem slucaju nacelnicom trezora posto koliko vidim penzioneri sa aktivnim statusom po drugim opstinama imaju pravo samo u ZR. nemaju!
 
pa kazem ti nesto mute u ZR trezoru i kao sto covek iz macve kaze treba da razgovaraju sa nacelnikom tj. u nasem slucaju nacelnicom trezora posto koliko vidim penzioneri sa aktivnim statusom po drugim opstinama imaju pravo samo u ZR. nemaju!
Sada provereno,poljoprivredni penzioneri imaju pravo na subvencije ako su se prilikom registracije izjasnili da hoce da im gazdinstvo bude komercijano.U Sapcu su vec naplatili neki penzioneri,kako je koji predao.Danas i meni legle subvencije,predato 9.05.To sto se desava u Zrenjaninu,neko muti ili se ljudi nisu izjasnili kao komercijalni prilikom registracije,ali cudi me da ih nisu naknadno zvali da se izjasne.
 
To onaj Golubović... Poklopilo mu se prezime sa onim: "S... kao golub (grlica)".
postovani gospodine Branko gore spomenuti gospodin savetnik NE radi ono ko grlica VEC PRICA istinu
odklonjeni su tehnicki problemi i pocelo placanje
predao 13.05.2013 a danas ::novac:: ::novac::
P.S. nisam rodjak politicara i nemam nikog iz partijskog MILJEA :ppozdrav:
 
Znati li vi kolega, koliko dugo otklanjaju te "tehničke probleme" u isplati premija za tovnu junad?
Još od prošle godine.
 
postovani gospodine Branko gore spomenuti gospodin savetnik NE radi ono ko grlica VEC PRICA istinu
odklonjeni su tehnicki problemi i pocelo placanje
predao 13.05.2013 a danas ::novac:: ::novac::
P.S. nisam rodjak politicara i nemam nikog iz partijskog MILJEA :ppozdrav:
Dali si ti, zbog svojih tehničkih problema nekada sejao tek u junu, julu mesecu?
 
Ja zbog tehnickih problema nisam stigao pa sada cu da posejem psenicu i planiram da je vrsem negde posle Bozica a pre Bogojavci a isto nisam imao pare da posejem kukuruz pa negde krajem oktobra cu posejati beli za projino brasno!Ako bi mi zbog tehnickih problema radili kao i oni obrali bi zeleni bostan.
 
jos nista ne dobih, ni za zemlju ni za junad, dodju mi lepe pare kad se to sabere ali nisam vise mogao da cekam pa sam danas kupio i zadnjih 300l nafte iako je matori negodovao malo alo nece se baciti
 
Danas sam nesto razmisljao i skontao, bice nam do izbora isplacene subvencije. Izbori se vec spremaju cuo sam od ljudi bliskih jednoj od vladajucih partija da se polako pregrupisu i da se svi uspesi pripisuju partiji (slab nam je rejting ovog meseca, treci mesec smo u padu), a da se dosadasnji koalicioni diskretno saplicu na svakom planu. Tako ja izvukoh pouku. Nema veceg glasackog tela od poljoprivrednika. Stizu pare za svinje, junad, krave. Sve sto kasni.
 
Nazad
Vrh