Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Meni je danas uplacen novac za subvencije. Predato 08.05, oko 12:00h Trezor Kikinda....
 
Немој само сутра да нам кажеш плата, ил тетка из Немачку. :osmeh:
 
Danas mi oko 14h legle pare, predao sam 8.5. U poslednji cas su stigle, vec sam se oprostio od nafte, ali taman cu da kupim neki deo sad...
 
Evo,videli smo za kratko vreme da nikad ne bismo mogli da se ujedinimo i izaberemo svoje predstavnike i zarolamo ulogu ozbiljnog igraca na usranoj politickoj sceni Srbije.Zato sam ja u svom prethodnom postu i rekao da nam je nas mentalitet najveci neprijatelj.A sve sto smo ovde izneli stoji.Toliko puta smo se opekli sa raznoraznim vodjama,strankama,komsijama,rodjacima,prijateljima...tako da vise u nikog nemamo poverenja,pa izgleda ni u nas same kada bi trebali da se nadjemo na izuzetno odgovornom mestu.Leka za zrele generacije ove zemlje izgleda da nema,nas jedini spas mogu da budu nadolazece generacije sa jednim ozbiljnim obrazovanjem,potpuno drugacijom kulturom pristupa svim problemima,tolerancijom i ono najvaznije cistog obraza i duse,bez generacijski usadjenog gena za korupciju.Mnogo ce vode proci dok stasaju takve generacije,ali od sada treba raditi na njima.Za to su potrebne ozbiljne reforme u vise kljucnih sistema ove zemlje,a ne ove zajebancije koje su idioti sa vlasti sprovodili sve na stetu ove nacije.


slazem se ja sa velikim delom ovoga sto si naveo kolega ali ako sedimo i cutimo bice nam jos gore. po meni ili udruzivanje u partiju seljaka gde bi morala biti dobra organizacija od vrha do dna da bi funkcionisala u interesu istih tih seljaka koji bi po principu zadruga birali svoja rukovodstva ili opet na ulice i blokade dok ne isteramo zahteve koje pre nekoliko dana jedan kolega navede kao uslove u ovoj temi
 
@vladamm
Svako zdravorazumno organizovanje kod nas tesko ide,samo lopovska udruzenja idu glat.Izlazak na ulice,protesti i blokade daju rezultata ali na kratko,do prve krivine.Jaka i zdrava seljacka stranka u poslanickim klupama je vec nesto mnogo ozbiljnije i dugorocnije resenje.Ali ko ce prvi da povuce potez...
 
trebalo bi ovde na forumu otvoriti temu koja bi promovisala tu ideju i na taj nacin bi videli koliko ima zainteresovanih. a forum bi bio idealno mesto za informisanje kao sto je i do sada bio. moramo nesto preuzeti, ako je za nas vec kasno onda bar zbog nase dece koja ce ostati bez icega ako se ovako nastavi
 
Da li neko ima pojma kada ce izaci uredba za subvencionisanje mladih zasada voca.vec je pola god nema ni uredbe niti znamo sta treba da predamo od papira ni gde ni do kada ni koliko sta i kako subvencionisu.Zasto ne smene ovog majmuna Knezevica kad je nesposoban.
 
Pomenuo sam vec ranije da sam nov u vodama gazdinstava (tj moj otac, ali on bas nije na "ti" sa forumima), pa vas molim da mi odgovorite ako znate - sta se desava kad na jednoj parceli imate prijavljene 2 razlicite stvari, na jednom delu je registrovano voce a na drugom kukuruz?
Da li se sad podnosi zahtev za subvenciju od x*6000/ha samo za onaj deo sa kukuruzom?

Kako uopste to radi za vocare, da li oni imaju pravo samo na subvencije za sadnice ili imaju i pravo na onih 6000?
 
Nazad
Vrh