Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Bili lepi pa i sa tim nismo bili zadovoljni, a gle sada dobili smo 6000 hiljada i cutimo, odnosno nismo jos dobili,
Koji ce nam k.... subvencije , to se i onako prelilo u dzepove vlasnicima koji daju zemlju u zakup mi od toga nemamo nista samo stete, svadjamo se medjusobno ko je kome uzeo zemlju i jos brdo drugih stvari, neka nam daju subvencije kada kupimo traktor,kombajn i neka nam daju subvencionisane kredite za nabavku repromaterijala, e tada nece da koriste drzavne pare oni koji ne rade zemlju nego samo PAORI. PA DA VIDIMO KO CE BITI POLJOPRIVREDNIK ONDA.
 
Bili lepi pa i sa tim nismo bili zadovoljni, a gle sada dobili smo 6000 hiljada i cutimo, odnosno nismo jos dobili,
Koji ce nam k.... subvencije , to se i onako prelilo u dzepove vlasnicima koji daju zemlju u zakup mi od toga nemamo nista samo stete, svadjamo se medjusobno ko je kome uzeo zemlju i jos brdo drugih stvari, neka nam daju subvencije kada kupimo traktor,kombajn i neka nam daju subvencionisane kredite za nabavku repromaterijala, e tada nece da koriste drzavne pare oni koji ne rade zemlju nego samo PAORI. PA DA VIDIMO KO CE BITI POLJOPRIVREDNIK ONDA.

koji god nacin dodele subvencija bio uvek ce biti zloupotreba,pa makar i minimalnih ali ovakav nacin je najgori. zasto zakon o poljoprivredi to nije predvideo nego je njime odredjen minimum novca koje (ne)ce nam dati? na jesen najavljuju izbore pa eto nam opet pune stale i njive raznih naparfemisanih nepismenih orangutana od kojih krave cim ih vide prepolove mleko...
 
Bili lepi pa i sa tim nismo bili zadovoljni, a gle sada dobili smo 6000 hiljada i cutimo, odnosno nismo jos dobili,
Koji ce nam k.... subvencije , to se i onako prelilo u dzepove vlasnicima koji daju zemlju u zakup mi od toga nemamo nista samo stete, svadjamo se medjusobno ko je kome uzeo zemlju i jos brdo drugih stvari, neka nam daju subvencije kada kupimo traktor,kombajn i neka nam daju subvencionisane kredite za nabavku repromaterijala, e tada nece da koriste drzavne pare oni koji ne rade zemlju nego samo PAORI. PA DA VIDIMO KO CE BITI POLJOPRIVREDNIK ONDA.
Dodao bi na sve ovo i za kupovinu polj. zemljišta.
 
Jedan moj kolega je predao zahtev za subvenciju i pre koji dan je dobio resenje da je zahtev odbijen i da nema pravo na subvenciju, zemlja je prijavljena na njegovu majku(polj. penzioner) ona je registrovana,nesto se raspitivao i kazu mu da polj.penzioneri nemaju pravo na subvencije,jel neko zna nesto o ovome?:sta:
 
To je stara priča od pre par godina, kad su mnogi prebacili zemlju na svoje roditelje penzionere da bi izbegli plaćanje PIO, a ministarstvo je naknadno donelo uredbu da takvi neće dobiti subvencije.
 
To je vazilo tada kad je uslov bio PIO, za njih je trebala biti isplacena jednokratna pomoc u iznosu od 40000 ali su ostali i bez toga.
Sad je merodavno samo izjasnjavanje prilikom preregistracije da li je gazdinstvo komercjalno ili ne.
 
Jeb.... sve po spisku... I ministru i svima koji sede u vladi.... Pamet u glavu i na jesen glasaj pametno a ne ko stoka... Kofer da nam vodi vladu a Ovaj iz sefa vadi novce.... Sve sam LOPOV...
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1339282/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%B4%D0%B8+40+%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8.html

Nema smanjenja plata u drzavnim firmama i administraciji, umesto toga smanjenje davanja u poljoprivredi i gubitasima..........znaci gubitasi rade sa gubitkom i to je odavno vec trebalo zatvoriti, a ovo sto radi sa koliko-toliko dobiti, misli se na poljoprivredu , njoj sleduje smanjenje sredstava iz budzeta.................
 
Ako i ovo malo smanje poljoprivredi bice svasta,pa kad udje roba iz Eu a mi jos smanjujemo subvencije poljoprivrednicima bice haosa
 
E tako ce to biti sve dok ne bude stranka koja ce okupljati poljoprivrednike kao sto ih ima po evropi..................odes kod advokata , da ti uradi ugovor, on naplati 40 eura i to nigde ne prikaze u knjigama, naravno od toga pdv-a nema nista i gotovo.......odes kod zubara, popravka 20 eura ima 15 pacijenata dnevno a na kasi otkuca jednog..........drzava ostecena za pdv, i nije ni cudo sto nema para u budzetu.............
 
eb.... sve po spisku... I ministru i svima koji sede u vladi.... Pamet u glavu i na jesen glasaj pametno a ne ko stoka... Kofer da nam vodi vladu a Ovaj iz sefa vadi novce.... Sve sam LOPOV...
Morao sam da ponovim post...
Jako sam besan ovih dana.....
 
jednom recju otpisani smo,zaboravljeni smo,narod nema snage da se raspravlja sa ministrom za svaki dinar,svaki boziji dan,sto neuplacujete pere od premije za mleko kasne 4 meseca,a ministar kaze para ima samo nisu uplacene,tako ce poljoprivreda proci kao i stocarstvo,srpski seljak nece dobijati subvencije za koju godinu,i kad udjemo i sta ima da ulazimo kad smo vec u evropi e tada cemo videti kako su nase komsije rumuni prosli,godisnje su dobijali od evrope 20 milijardi evra samo za paore a pare su pametno potrosili tako sto su prodali zemlju strancima tj amerima.jer kad odes za beograd zaboravis na sve a kamoli da se misli kad ce biti premija za mleko il za zemlju tamo imamo sve i dobro nam je tamo.
 
@vlada015
U pravu si kolega sto se tice zastupljenosti seljaka u parlamentu.Poljoprivrednici su odvise ozbiljna i vrlo bitna kategorija u ovakvoj privredi i u ovakvoj zemlji.Iako to nazalost u realnosti izgleda sasvim drugacije.A da li imamo svoje predstavnike u skupstini koji bi potegli za nase pitanje i ujedno ucestvovali u kreiranju zakona i politike ove drzave,jer imamo i mi stogod da kazemo i predlozimo?Ocito ne,da ne racunamo ponekog iz neke minorne stranke koji je tu samo naso odlicno uhlebljenje i njegova se ili ne cuje,ili ne vredi mnogo_Onog trenutka,ako ikad dodje do toga,kada budemo u jednom solidnom procentu prosli kroz famozna vrata parlamenta i uzeli ucesce u njegovom radu,a sve za interes kako nas proizvodjaca tako i cele zemlje,moci cemo da razmisljamo o nekim boljim danima.A nista nije nemoguce,pogledajte samo PUPS i sve ce vam biti jasno.Da li je neko pomislio da ce penzioneri drmati vladom evo vec dva mandata?Retko ko.A zemljoradnici su ekonomi,domacini koji znaju i kako se stvara i kako se uvecava,i kako zaduzuje i kako se vraca...Nema te muke koja nas nije jela a da smo i dalje opstajali protivno svim zakonima trzista i zdrave logike.Problem je najveci u mentalitetu prosecnog Srbina,kada bi smo to prevazisli vec bi bili na poziciji da dobrim delom sami sebi pomognemo.U protivnom,dok god nas vode licemeri bez casti i obraza,naj..... smo.
 
@vlada015
U pravu si kolega sto se tice zastupljenosti seljaka u parlamentu.Poljoprivrednici su odvise ozbiljna i vrlo bitna kategorija u ovakvoj privredi i u ovakvoj zemlji.Iako to nazalost u realnosti izgleda sasvim drugacije.A da li imamo svoje predstavnike u skupstini koji bi potegli za nase pitanje i ujedno ucestvovali u kreiranju zakona i politike ove drzave,jer imamo i mi stogod da kazemo i predlozimo?Ocito ne,da ne racunamo ponekog iz neke minorne stranke koji je tu samo naso odlicno uhlebljenje i njegova se ili ne cuje,ili ne vredi mnogo_Onog trenutka,ako ikad dodje do toga,kada budemo u jednom solidnom procentu prosli kroz famozna vrata parlamenta i uzeli ucesce u njegovom radu,a sve za interes kako nas proizvodjaca tako i cele zemlje,moci cemo da razmisljamo o nekim boljim danima.A nista nije nemoguce,pogledajte samo PUPS i sve ce vam biti jasno.Da li je neko pomislio da ce penzioneri drmati vladom evo vec dva mandata?Retko ko.A zemljoradnici su ekonomi,domacini koji znaju i kako se stvara i kako se uvecava,i kako zaduzuje i kako se vraca...Nema te muke koja nas nije jela a da smo i dalje opstajali protivno svim zakonima trzista i zdrave logike.Problem je najveci u mentalitetu prosecnog Srbina,kada bi smo to prevazisli vec bi bili na poziciji da dobrim delom sami sebi pomognemo.U protivnom,dok god nas vode licemeri bez casti i obraza,naj..... smo.

pa hajde da konacno nesto preduzmemo. koliko nas ima samo na ovom forumu? daj da se okupimu,registrujemo stranku poljoprivrednika i krenemo polako. mozda necemo odmah uspeti ali za 4-5 godina bice to cifra od koje ce zavisiti rad vlade. uostalom mi se i bavimo poslom u kome nemoze nista na brzinu. nek svako u svom mestu okupi istomisljenike i da vec jednom preuzmemo svoju sudbinu u svoje ruke. sve sto nam treba je JAKA VOLJA
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1339282/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%B4%D0%B8+40+%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8.html

Nema smanjenja plata u drzavnim firmama i administraciji, umesto toga smanjenje davanja u poljoprivredi i gubitasima..........znaci gubitasi rade sa gubitkom i to je odavno vec trebalo zatvoriti, a ovo sto radi sa koliko-toliko dobiti, misli se na poljoprivredu , njoj sleduje smanjenje sredstava iz budzeta.................
POljoprivreda je ovu državu bezbroj puta izvlačila iz krize. Kada kažem, izvlačila, to mislim na male i srednje poljoprivrednike dok su oni veliki uglavnom u krizi države profitirali.
 
Ja danas razmenuo evre,bio na pimpi i kupio 400l nafte.Pumpadžija reče da u zadnjih nedelju dana nije prodao 1000l.Ako se od nedelje budu isplaćivale subvencije stvoriće se gužve i biće nestaćice a rok kratak.Ja uzeh a posle kako bude svima tako će biti i meni
 
Nazad
Vrh