Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ne mozemo nista da uradimo,donet je ZAKON i tu mozemo da se slikamo...

Prelistao sam zakon još jednom onako letimično i ne vidim da su definisani rokovi isplate subvencija. U principu možemo da se bunimo za neispoštovana obećanja, ali po meni to je trebalo učiniti(nešto kao štrajk upozorenja) još proletos kada se moglo naslutiti da će podsticajna sredstva za prolećne radove stići posle žetve.
 
je čisto sumnja da će i biti isplaćene pre žetve tj. možda će nešto sitno udrobiti...
ako ne isplate subvencije do žetve,mnogi će morati prodati deo pšenice odmah po ceni s kojom prvo budu izašli...a to sigurno određenim krugovima odgovara
 
je čisto sumnja da će i biti isplaćene pre žetve tj. možda će nešto sitno udrobiti...
ako ne isplate subvencije do žetve,mnogi će morati prodati deo pšenice odmah po ceni s kojom prvo budu izašli...a to sigurno određenim krugovima odgovara
Pa kad otkupljivaci i preradjivaci uz svesrdnu pomoc vlade i ministarstva poljoprivrede na takav nacin nisu otkupljivali od seljaka.Seti te se samo 2008 godine,kada su cenu psenice od 16 din. u 2007 god. skinuli na 9 din u zetvi 2008 god.Sa kukuruzom je bilo jos crnje i gore.Mocni ljudi su pomogli da se oformi vlada,tada,a i sada, ali cena je da im se prepusti poljoprivreda, tj, otkup poljoprivrednih proizvoda,po ceni koja njima odgovara a da se vlada ne mesa.

- - - - - - - - - -

Prelistao sam zakon još jednom onako letimično i ne vidim da su definisani rokovi isplate subvencija. U principu možemo da se bunimo za neispoštovana obećanja, ali po meni to je trebalo učiniti(nešto kao štrajk upozorenja) još proletos kada se moglo naslutiti da će podsticajna sredstva za prolećne radove stići posle žetve.
Do kad vise nakaradni zakoni da se donose u Srbiji, i do kada ce narod da trpi.Pred izbore svi koji su na listama idu opd kuce do kuce,obilaze stale,ranila,maze i ljube telad i prasice,nose koje-kakve,pokloncice(hemiske olovke,upaljace,kafu),obecavaju i od patke mleko,a kad budu izabrani ni jednog nigde nema i izglasavaju zakone koji stete narodu,ima li ikakve odgovornosti,za bilo koga u vladi i od poslanika za lose vodjenje drzave i donete lose zakone.
 
mislim da je sada momenat ako ne blokade onda barem otvoreno pismo Vučiću jer se trenutno razmatra smena ministara i da se tu navedu svi problemi poljoprivrednika i poljoprivrede u celini i da to bude neki vid upozorenja da seljak nije zadovoljan a pošto se spominju i izbori mislim da neće ragovanje poljoprivrednika proći nezapaženo jer je to veliki broj biračkog tela
 
Nesto mnogo paora "vidim" ovde na forumu. Nisam znao da nas toliko ima u zemlji Srbiji. Gde to nestadose radnici, penzioneri i ostali? Nije greska bila podela na amtere i profi paore. Sada bih pojedinci hteli jednim dupetom na dve stolice. Redovna primanja i razne privilegije pa jos i subvencije. Treba jednom za uvek da se rascisti ko je PAOP a ko radnik, penzioner.... Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima. Do bilo kakve bune tesko da moze i doci. Premalo je onih koji zive iskljucivo od zemlje, a drugima subvencije dodju kao mali bingo, pa se nece ni buniti. PIO je bio jednak i za one od 1 i za one od 10 ha jer je tolika najniza osnovica. Niko nije branio onima od 100ha da placaju najvisu osnovicu, samim tim i da ostvare visestruko vecu penziju. Ipak je PIO pravio nekak Bav red. To je moje misljenje na koje ce mi neko zameriti.Ne hajem.[/QUOTEB Bravo Vujadine!!!!!!!!! :ppozdrav:
 
. Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima.


E vidiš i ja spadam u te što prvo moraju da nahrane ,pomuzu,odnesu mleko pa onda dalje i još sam zaposlen
 
. Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima.


E vidiš i ja spadam u te što prvo moraju da nahrane ,pomuzu,odnesu mleko pa onda dalje i još sam zaposlen
Pa kad muzes u 10,da si poranio stigao bi:ppozdrav:
 
. Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima.


E vidiš i ja spadam u te što prvo moraju da nahrane ,pomuzu,odnesu mleko pa onda dalje i još sam zaposlen

Ja sam isto morao da pocistim,pomuzem,nahranim,napojim,nahranim,pa onda u trezor,al osim poljoprivrede ne radim nista drugo. Subvenciju sam dobio onih 6000 po hektaru.

- - - - - - - - - -

Mislim da smo toliko o ovome raspravljali da već stvarno i vrapci znaju napamet.
Ima slučakeva i da radi u firmi i da je pokupio sve subvencije i dobio subvencionisan traktor od države uz povraćaj-Naravno to ih je koštalo samo prebacivanje tog čiuvenog PIA na nezaposlene članove domaćinstva.U pitanju su od 100ha pa na gore.
Vi ste se u svim diskusijama uglavnom obrušili na ove prckave poput mene i meni sličnih (Krlemrle,NA...i ostali) a ovi su vam smanjili subvencije i to popeilično inormalno u prvim su redovima bili prilikom svih protesta,Sve su dobili i naravno i to im nije dosta,
Ja i jesam da se oni koji se isključivo bave poljoprivredom drugačije treturaju ali da se prvo definiše ko je poljoprivrednik.
Ne priznajem one koji su do juče bili zaposleni i dobili otkaze ili batalili firme zbog ekonomske neisplativosti.
Ne priznajem ni one koji nemaju zemlje u svom vlasništvu.
Ne priznajem ni one koji u svom domaćinstvu imaju zaposlenog
Ne priznajem ni one koji se bave nekom zanatskom delatnošću i time mu poljoprivreda nije jedini prihod.
Posle ovakve selekcije ostaju čisti poljoptivrednici i ne verujem da ih ima više od 5%
Znači da treba Sad zaći po gazdinstvima i lepo snalažljive koji su prebacivanjem gazdinstava izvršili krivična dela i naterati ih da vrate bez kamate to što nisu trebali da dobiju.
Ja sam stavio crvenom bojom sto mi bode oci. Zivim sa roditeljima,tata je zaposlen,ALI pored mene ima jos 3 dece,to treba skolovati,obuci,itd,jel ja njega treba da isteram iz kuce ili nedaj Boze ubijem samo zato sto je zaposlen? Ta stavka oznacena crvenom bojom ti nije na mestu ako se ja bavim samo poljoprivredom bez obzira sto u domacinstvu imam zaposlenog.
 
Ja sam isto morao da pocistim,pomuzem,nahranim,napojim,nahranim,pa onda u trezor,al osim poljoprivrede ne radim nista drugo. Subvenciju sam dobio onih 6000 po hektaru.

- - - - - - - - - -


Ja sam stavio crvenom bojom sto mi bode oci. Zivim sa roditeljima,tata je zaposlen,ALI pored mene ima jos 3 dece,to treba skolovati,obuci,itd,jel ja njega treba da isteram iz kuce ili nedaj Boze ubijem samo zato sto je zaposlen? Ta stavka oznacena crvenom bojom ti nije na mestu ako se ja bavim samo poljoprivredom bez obzira sto u domacinstvu imam zaposlenog.

Verovatno su tvoji rodizelji vlasnici te zemlje.Ja znam da to nije u redu ali je napisano zbog onih kojiinsistiraju da se mora isključivo baviti poljoprivredom da bi se dobili podsticaji.
Ja pošteno isto radim u poljorivredi i iza sebe imam 2 punoletna muška deteta i suprugu kao i 1 poljoprivrednog penzionera-niko nije zaposlen sem mene.I onda ja zbog neke admonistracije nisam imao pravo na subvencije jer sam pošteno nastupio a podržavaš one koji su prevarili državujednom administrativnom začkpljocom a sad od te iste države traže još.To je poenta priče.
Samo mi odgovorite na jedno pitanje, Ko može a da nije uslov PIO biti poljopšrivrednik,tj. da može ostvariti subvencije.
 
. Pogledajte ko je dobio subvencije za ovu godinu. Samo onaj ko nije morao da nahrani, napoji, pocisti .. pa tek onda u red za predaju formulara. Oni drugi su imali vremena da dodju do trezora pre samih radnika koi rade u njima.


E vidiš i ja spadam u te što prvo moraju da nahrane ,pomuzu,odnesu mleko pa onda dalje i još sam zaposlen
Koliko se da primetiti, Vi ste 07-05-13, 08:34 postovali ovde na forumu, a mogli ste predati lepo zahtev i dobiti subvencije :riba:. Ja sam predao taj dan i dobio :osmeh:.
 
Nisu oni vlasnici zemlje,i onih 25 ara obradive zemje sto su imali je prevedeno na mene,a ja sam uz pomoc banke kupio jos zemlje. Nikako ne podrzavam pijavice koje varaju kad god mogu,ali koliko sam upucen zakon za te radnje postoji ,a sto niko ne postuje i ne primenjuje nije moj problem. PIO je trebalo da ostane uslov za subvenciju i da jedino ko ga uplacuje,a nema drugih primanja(nije zaposlen ili nije penzioner,izuzev poljoprivrednog penzionera,i to da se kontroise kroz promet na racunu ko mu i sta mu uplacuje,da bi se videlo sta radi,nije dovoljno na papiru da ima 10 hektara obradive povrsine,a da nije u nju usao par godina zato sto ne moze da radi),ima pravo na subvenciju,tako bi verovatno bile vece subvencije,ili ako nista drugo redovne. Svi smo mi u istom ili slicnom sosu. Juce dobijem ponudu za 2 hektara zemlje. Kupicu ga,makar se zaduzio kod prijatelja,zato sto mi fali nekih 300000 dinara da isplatim kredit kojim sam kupio stoku i onda bi mogao da dobije pozajmicu od banke da to isplatim,a ja cu to isplatiti tek kad uplate subvenciju za krave. I jos nesto,zaposleni imaju platu kojom verovatno mogu da obezbede sebi naftu i repromaterijal u svakom trenu,cast izuzecima gde rade za po maksimalno 25000 dinara mesecno,jer oni ne mogu da skrpe kraj s krajem i zato dopunjuju kucni budzet radeci poljoprivredu.
 
Samo sam hteo reci da nisu uvek drugi krivi za sve, ali vise kroz salu, a to sto si se pronasao, tvoja stvar. A inace, bogat sam, kada sam platio PIO, od subvencija mi ostalo za kiflu :spavam:.
 
Ma nisam se uopste pronasao i ja sam samo hteo da napisem koliko je ovaj nacin subv. obesmisljen i glup kad je vazno da li si zahtev predao 7-og ili 8-og, ili jos gore u 8:40 ili 8:43.
 
Koliko se da primetiti, Vi ste 07-05-13, 08:34 postovali ovde na forumu, a mogli ste predati lepo zahtev i dobiti subvencije :riba:. Ja sam predao taj dan i dobio :osmeh:.

Zato što je krava tražila bika pa sam čekao veterinara.I toga ima kad hoćeš da se baviš ovim hobijem,samo je Milan zaboravio da navede,
Mali MIšo-tolika je moja plata kao što si naveo u tvom postu.
NA-dao si mi ideju.Što crnje to skuplje.
 
Nazad
Vrh