Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Po meni se to mora resiti pre zetve! Nema se vise puno vremena a posle nema vise ko na ulice!
Razmislite malo o tome?!
 
Mozes li mi malo pojasniti ovo oznaceno crvenim.

Nisam mislio konkretno ni na koga ali je činjenica da je tako bilo.Ako se prelista ova tema ili njoj slične.
I lepo dok smo se mi klajkovbali,ko treba a ko ne treba da dobije ovi kojima je najmanje trebalo dati iskoristiše i uzeše pare a mi se eto i dan danas glođemo.Mislim da bolje nismo ni zaslužili.
Hobi-poljoprivrednik-profi poljoprivrednik ( to su pojmovi koji se ne mogu podkrepiti činjenicama).

Milane-kada bi bio ministar sigurno više ne bi trovali našu decu herbicidima nego bi lepo prazne kasarne pretvorio u zatvore i sve što su pare uzeli na nelegalan način tamo lepo smestio u vreme kopanja kukuruza i suncokreta i svima dobro:ppozdrav:
 
I onda se pitate kako to da u Srbiji niko ne sme i nece da digne glas na vlast?
Pa ovde se 15 ljudi podelilo u 8 grupa i posvadjalo sa preostalih 7 - to je upravo ono sto svakoj vlasti (u Srbiji ili drugde) treba. Baci narodu kosku i pusti ga nek se otima, dok shvate da mesa nema - odosmo mi u drugi mandat.

Meni ne bi smetao nijedan sistem, ni sa PIO, ni sa bez, ni onima koji najme, ni koji imaju svoju zemlju - SAMO kad bi se postovao zakon koji sprecava zloupotrebe i partijske drugare da oberu kajmak. E da je zakona - onda ne bi neki mogao da iznajmi 20ha mocvare i dobije za to subvenciju.
 
Ja sam se davno izjasnio da je PIO kao uslov dobro i drzavi i profesionalcima!!!
I mislim da ovako prima subvencije i kurta i murta koji nezna ni sta je plug a verovatno ni gde mu je njiva!
To su vratili samo da smire narod i da se prica kako su oni nama dali!!!!
Sad se vidi kako nam daju

Ja znam gde mi je njiva i šta je plug. Moj jedini greh je što nisam imao više zemlje ili pak obraza za mućke, pa da dam moju zemlju koju svakako ja obrađujem Kurti i Murti fiktivno u arendu pa da onda delimo popola.
Po tom tvom starom modelu su subvencije pored vas imućnijih, čestitih paora dobile još i mnoge upravo Kurte i Murte koji su nakupili silnu zemlju u fiktivnu arendu od ovog i onog i prijavili gazdinstvo, a po cele dane vrteli čačkalicu u zubima po kafićima i kladionicama. E to je ta tvoja pravda.
Kurtama i Murtama je upravo ovim aktuelnim modelom malo zakomplikovano jer subvencije sleduju onome ko ima zemlju i radi tu zemlju(jer šta će nafta onome ko nema gde da je potroši) bez obzira na to da li je od imućnijih ili siromašnijih. Po meni je najkritičnija mana aktuelnog subvencionisanja poljoprivrede njena neblagovremenost.
Ima se tu još štošta zameriti. Na primer ta nafta uvek otvara izvesne mogućnosti za mućku jer je nafta zbog široke primene skoro pa isto kao i ::novac::.
Ponavljam nikakve to veze nema sa PIO i ne-PIO već isključivo sa klasnom diskriminacijom. Da imam više zemlje ja bih i one nesrećne dve godine prijavljivao gazdinstvo na svoju nezaposlenu suprugu i drage volje bih joj uplaćivao PIO samo da kojim slučajem imam više zemlje ili pak talenta za malverzacije, pa da muljarim sa tuđim njivama i fiktivnim arendama kako bih došao do većih površina čije subvencionisanje u dovoljnoj meri premašuje minimalni iznos PIO doprinosa.

Ja sam i dalje za to da bi najpravednije subvencionisanje bilo u vidu blagovremeno izdatih vaučera svim registrovanim gazdinstvima srazmerno površini, za kupovinu repromaterijala, specijalizovane opreme ili mehanizacije koji se u nepoljoprivredne svrhe ne mogu upotrebiti(semena, sadni materijal, đubriva, sredstva za zaštitu bilja, zalivni sistemi...) Dakle ne suva lova i ne gorivo. E, tada bi subvencije direktno služile za unapređenje poljoprivredne proizvodnje, a i zloupotrebe bi bile gotovo onemogućene jer tada bi ti vaučeri nešto vredeli jedino onima koji se zaista bave poljoprivredom bez obzira na to da li su im u porodici svi ili neki članovi zaposleni ili pak cela porodica živi samo od poljoprivrede i bez obzira na to da li obrađuju manje ili veće površine.
 
Poslednja izmena:
Najbolje nikom ne dati jer nam je uvek neko drugi kriv... Dok nije bilo subvencija nije bilo ni podela,svi smo lepo bili ljudi seljaci pa su onda podelili na profi i rekreativce,pa smo mi rekreativci bili trn u oku,pa su onda ovi "profesionalci" poceli da se prepucavaju i takmice ko ima vise gazdinstava,pa sad kad opet svi dobijamo sad opet ne valja...
 
Još nešto. Kad bi nam država davala subvencije u vidu vaučera za ulaganje u proizvodnju, onda bi to i neagrarnom stanovništvu manje "bolo oči" i izgledalo bi i njima više kao podsticaj, a ne ovako kao neka milostinja i socijala kako oni to sada gledaju. Ovako neupućeni komentarišu svašta u fazonu:
- "Lako je njima, oni dobijaju pare od države da se bogate, a gle jadni mi! Pošto je mleko, pošto je krompir, luk... i nije im dosta!"
- "Šta će njima pomoć?!"
- "Nama uzimaju da njima daju!"
- "Da se ja pitam ne bih im dao ništa!"
i slično...

- - - - - - - - - -

Milane-kada bi bio ministar sigurno više ne bi trovali našu decu herbicidima nego bi lepo prazne kasarne pretvorio u zatvore i sve što su pare uzeli na nelegalan način tamo lepo smestio u vreme kopanja kukuruza i suncokreta i svima dobro:ppozdrav:

Evo ga moj zemljak! Država svakako 'rani robijaše, radili ili ne radili. To je pravi način da im se zaokupi pažnja nečim korisnim umesto da smišljaju nova nedela dok sede u buvari. Eto nama zaštite bilja mehaničkim putem i to za badava, a za državu u okviru postojećih rashoda pravosuđa. Samo, ne sme se robijašima tek tako poveriti dragoceni usev na milost i nemilost. Morali bi i oni da imaju neke podsticaje da kopaju marljivo i evo mog predloga:

- za svaku odsečenu gajenu biljku tog dana po jedan gong za vreme spavanja. :haha:
- za svaki ne odsečen korov po jednu kap ereš-pište u čorbu ::jako_besan::

Mogli bi ti radni bataljoni i da pípaju zlatice u krompiru.:osmeh:
 
Neznam ljudi sta se tu desava,ali prosle i predprosle godine smo dobijali vise novca za subvencije+bilo refakcije za gorivo i isli da blokiramo puteve!!!
Ove godine dobijamo(ako bude od toga nesto)6000dinara subvencije(meni je to subvencija,gorivo ne racunam posto ne uzimam celu kolicinu)i nek bude 6000din za gorivo to kao refakcija.
E sada zasto mi cutimo?!
Gde su sada asocijacije?!
Ljudi ajmo da nesto pokrenemo sta smo mi:sjasi:?!!!!!
 
Čak i da se složimo svi i da definišemo neke fer i realne zahteve, sumnjam da će vredeti. Marim ja da isteram traktor na neki most, nisam dobio ništa još, ali određeni broj ljudi jeste. kako tog da motivišeš da izađe?
Drugo, u narodu postoji sve veća averzija prema tim našim bunama. U medijima su puštene nejasne vesti o tome koje u glavnom u glavama opšte populacije zvone kao da smo dobili naftu i novce "i šta više 'oćemo".
Treće, para po svemu sudeći nema i možemo da dobijemo samo čvrsto obećanje da će biti...
 
problem je sto treba znati sta da se trazi ako se izadje na blokade a vidis i sam da nemozemo mi ovde nekoliko da se dogovorimo a kamoli svi paori u Srbiji jer vec sam rekao nije fora da izadju Vojvodjani treba da izadje kompletna Srbija!
 
Komšo,nisam još ministar pa detalje nisam razrađivao ali bih svaki dobar predlog prihvatio.Kopali bi oni i pitali jel ima još i pazili svaku stabljiku jer ako poseče više od 5 svaka sledeća je još 1 mesec pa da vidiš kako ima da se pazi:haha:
 
Neznam ljudi sta se tu desava,ali prosle i predprosle godine smo dobijali vise novca za subvencije+bilo refakcije za gorivo i isli da blokiramo puteve!!!
Ove godine dobijamo(ako bude od toga nesto)6000dinara subvencije(meni je to subvencija,gorivo ne racunam posto ne uzimam celu kolicinu)i nek bude 6000din za gorivo to kao refakcija.
E sada zasto mi cutimo?!
Gde su sada asocijacije?!
Ljudi ajmo da nesto pokrenemo sta smo mi:sjasi:?!!!!!
Ne mozemo nista da uradimo,donet je ZAKON i tu mozemo da se slikamo,a ti koji su podbunili masu za proteste su namireni i njima subvencije ne znace vise,i isti ti su sada ucestvovali u stvaranju ovog zakona.....
 
Niko! Produzili su do 15juna KAO a u stvari nisu nista uradili....da bar daju te pare vise, verovatno bi kupili ljudi naftu koliko toliko (ja sam medju njima, cekam te pare, ako ne dobijem do 15tog necu ni kupiti naftu) ali ne...ovi su jos veci lazovi!::jako_besan::
 
Nazad
Vrh