Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Rucak se nekuva kada dodju gosti..,subvencije su potrebne paoru pre setve.Da odredi raspored....kao sto je pisano u predhodnim postovima.Kome treba vestak-ureja u avgustu?
 
LEGLE SU PARE ZA SUBVENCIJE. PREDAO SAM ZAHTEV U 08.05. U 9:55. TADA SAM PREDAO I RAČUNE ZA GORIVO, ALI NEMA UPLATE, MISLIM DA NISU NI POČELI ISPLATU ZA GORIVO.


Kako smo mi poljoprivrednici poslati jadni, obradovao sam se za subvencije kao da sam dobio na loto. Posle preključerašnje priče da je država pred bankrotom i dugom od prošle godine za subvencije za svinje i junad, pomislio sam NEMA NIŠTA od para.
 
ako su jos kod 8.5 sa isplatama, kad ce doci na red oni par dana kasnije, da ne pricam od nedelju, dve kasnije!!! (nisam medju njima, ali se pitam)
 
Ja sam upravo stigao iz trezora predao racune za naftu i rece mi radnik da se nista nezna kad ce dalje sa isplatama inace ja predao 09.05 i jos nista
 
Znaci ko je predao kad i ja a to je bilo 20.05 moze da se nada parama tamo negde pred Bozic.U cemu je problem g-dine ministre,koliko sam razumeo pare su bile spremne jos pre 2 meseca cekalo se samo da podnesemo zahteve.Zahtevi su predati,a pare g-dine ministre?


Užice: Nezadovoljni malinari najavili protest

Tanjug | 05. jun 2013. 17:58 | Komentara: 0
Nije na državi da određuje akontnu cenu maline, već da bude medijator koji želi da spoji hladnjačare i malinare da bi oni postigli dogovor oko cene, izjavio je ministar poljoprivrede Goran Knežević



Ministar poljoprivrede Goran Knežević

Srodne vesti






UŽICE - Nije na državi da određuje akontnu cenu maline, već da bude medijator koji želi da spoji hladnjačare i malinare da bi oni postigli dogovor oko cene, izjavio je ministar poljoprivrede Goran Knežević posle današnjeg sastanka sa malinarima u Užicu.

On je rekao da je zadovoljan ishodom sastanka jer je, po njegovom mišljenju, napravljen napredak samim tim što su sastanku prisustvovali i hladnjačari.
"Ne znam zašto hladnjačari nisu uzeli učešće u diskusiji na današnjem sastanku, ali ono što država i Ministrastvo poljoprivrede mogu da urade je da proizvođačima pružimo što povoljnije uslove za proizvodnju. Pokušaćemo da pomognemo i hladnjačarima, jer su i oni deo u tom lancu 'od njive do trpeze'", kaže Knežević.
Prema njegovim rečima, uprkos teškoj ekonomskoj situaciji ove godine je izdvojeno 40 odsto više sredstava u budžetu za agrar, a deo tih sredstava je kroz subvencije usmeren i prema malinarima.
"Mi ćemo kao ministarstvo omogućiti da se malinari udružuju i da kupuju mini hladnjače i tako obezbede skladišni prostor i postanu nezavisniji u odnosu na hladnjačare. I sada zadruga u Arilju ima hladnjaču kapaciteta osam miliona kilograma koja se ne koristi. Za to nije krivo sigurno ministarstvo, niti država", naglasio je on.
Knežević je istakao da država ne može sprečiti uvoz malina, jer je na to obavezuje Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (ŠP) i drugi ugovori koje je Srbija potpisala.
"Ono što preko naših inspekcijskih službi možemo da sprečimo je da se ta malina kasnije ne izvozi kao srpska", rekao je ministar poljoprivrede.
Predsednik Saveza Srpska malina, Dragan Vukailović, okarakterisao je današnji sastanak ministra i malinara kao "praznu priču i čist promašaj".
"Ministar nije ozbiljno shvatio naše zahteve i posle ovoga nama ne preostaje ništa drugo nego da pozovemo malinare da na ulici izraze svoje nezadovoljstvo", rekao je Vukailović.
On je kazao da su malinari tražili da akontna cena maline bude 250 dinara ili 2,20 evra, a da krajnju cenu odredi tržište.
Današnjem sastanku u Užicu, koji je organizovao Savez Srpska malina, pored ministra poljoprivrede Gorana Kneževića, prisustvovali su i predstavnici ministarstava trgovine i unutrašnjih poslova, malinari iz celog užičkog kraja i nekolicina hladnjačara
 
Слободно тржиште, а званично објављене цене :sta:
Мислим, са обзиром да нам се изгледа спремају избори, није искључена тотална каубојштина. Написах већ, робне резерве несе интересују за откуп.
 
Nazad
Vrh