Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Odgovoriću ti vrlo rado prijatelju ,ja nisam oženjen još.I nemoj mene da trpaš u isti koš sa onima koji pišu jedno na ovom forumu a njihovo stanje je sasvim drugo,ja ono što pišem to iskreno i mislim,ja živim sa ocem i majkom,koji imaju ZAJEDNO mesečna primanja od 18000 dinara,i imam brata koji radi i živi odvojeno od nas,e to su moji prihodi mimo zemljoradnje,privatno po nekad odradim neki posao,za koji sam se školovao pa nisam mogao naći adekvatano zaposlenje,ali i to je sve slabije,tako da nemoj na mene da pucaš sa tim moralnim pitanjima,a ovo što sam napisao da nisam našao adekvatno zaposlenje znači,da sam imao prilike da se zaposlim ali tako da radim,sve radne dane i subotom od 7 do 17 ha,za 35000 din sa putnim troškovima,(na koje bi mi odlazilo 10000 din),i ja sam sam odlučio da mi se to ne isplati,jer sam hteo da radim i živim od zemljoradnje jer to volim da radim,međutim od toga ovde nema ništa,a zemlju sigurno ne bih mogao da obrađujem kako sam i do sad,jer 90% poslova na njivi radim sam.I ne znam zašto tako pišeš da ti uplaćivanjem PIO sponzorišeš državu,pa ti uplaćivanjem PIO i zdravstvenog imaš pravo na kakvu takvu penziju i zdravstveno osiguranje,ne sponzorišeš ti nikoga nego sam sebe,i ja imam prijavljeno 10ha,i skoro sve pare koje dobijem od subvencija dam za PIO.

Nisi valjda toliko naivan da veruješ će tvojoj generaciji sledovati penzija po aktuelnom modelu međugeneracijske solidarnosti? Što se tiče zdravstvenog osiguranja, za te pare možeš da dobiješ kvalitetnije lečenje kod privatnika i izbegneš čekanje u redovima, a u svakom slučaju daj Bože da ti to nikada i ne zatreba.

- - - - - - - - - -

Kako bih se zvao neko ko je zaposlen u firmi i pored toga obrađuje zemlju?

Kad bi od jedne plate mogla porodica da se izdržava zašto bi iko od zaposlenih u opšte mastio ruke sa traktorom i smradio se sa stokom? Stvar je u tome što ja mogu da plaćam PIO na ime supruge, ali neću jer bi mi sva lova od eventualne subvencije po tom na sreću zastarelom modelu otišla na uplatu doprinosa za sledeću godinu, a njenoj generaciji penzija svakako ne sleduje.
 
Nisam ja naivan ,ja verujem u sledovanje penzija po zakonu,a što se tiče zdravstvenog osiguranja,jel znaš koliko košta najeftinij pregled da ne spominjem one komplikovanije,ja za to nemam para (pogotovo od poljoprivrede),a za sad ni potrebe.

I taj zastareli model što ga ti spominješ je zastareo samo za vas,a za nas nije,jel sad malo jasnije?
 
Jedna vrlo kratka informacija koja moze da bude po prilicno tacna. Nastavak isplate subvencija posle 20. juna. Tada bi trebalo da bude i zvanicno prodata zemlja arapima i gosn. ministar Dinkic bi trebalo da potpise ugovor i pare da legnu u drzavnu kasu.
I jos nesto da dodam da sam za to da se jednom za uvek napravi podela ko je zaista poljoprivrednik i ko zivi iskljucivo od toga,a ko ima i dodatna sredstva. Zasto se subvencije ne bi dodeljivalje na osnovu bodovanja, pa tako onaj ko placa pio za poljoprivredu da ima i vece subvencije i vece privilegije pri dodeljivanju bilo kojih sredstava. Nesto slicno kao kad su subvencionisani traktori jer ovako subvencije dobiju i oni koji ni neznaju sta je to soja ili nedaj Boze uljana repica, a da ne pricam o podesavanju pluga...
 
a za sad ni potrebe.

Ovo je ključno. Za sada ti ne treba, dakle košta 0,00 i daj Bože da to što duže potraje. Ne daj Bože da zatreba, neće biti skuplje od ovih koliko beše 25000 godišnje. Običan pregled kod privatnog lekara ovde kod mene košta 1200 dinara. To je 20 litara mleka otkuće. Džabe će jednog dana da ti penzija po zakonu sleduje ako će da bude u redu veličina današnjih 2000-3000, a svi su izgledi da će tako biti jer je penzioni fond odavno potrošen a sada se puni lovom od privatizacije ili zaduživanjem što neće moći zauvek.
 
Jedna vrlo kratka informacija koja moze da bude po prilicno tacna. Nastavak isplate subvencija posle 20. juna. Tada bi trebalo da bude i zvanicno prodata zemlja arapima i gosn. ministar Dinkic bi trebalo da potpise ugovor i pare da legnu u drzavnu kasu.
I jos nesto da dodam da sam za to da se jednom za uvek napravi podela ko je zaista poljoprivrednik i ko zivi iskljucivo od toga,a ko ima i dodatna sredstva. Zasto se subvencije ne bi dodeljivalje na osnovu bodovanja, pa tako onaj ko placa pio za poljoprivredu da ima i vece subvencije i vece privilegije pri dodeljivanju bilo kojih sredstava. Nesto slicno kao kad su subvencionisani traktori jer ovako subvencije dobiju i oni koji ni neznaju sta je to soja ili nedaj Boze uljana repica, a da ne pricam o podesavanju pluga...

Ne bih se ja bunio ni da ti koji plaćaš PIO dobiješ više od moje gospođe koja ne plaća. Mi bismo onda bili paušalci kao na primer seoski brica ili taksista... Traktore imamo i mi sitni, čisto da se zna...
 
Ja sam se davno izjasnio da je PIO kao uslov dobro i drzavi i profesionalcima!!!
I mislim da ovako prima subvencije i kurta i murta koji nezna ni sta je plug a verovatno ni gde mu je njiva!
To su vratili samo da smire narod i da se prica kako su oni nama dali!!!!
Sad se vidi kako nam daju
 
Ja sam odnedavno Čist poljoprivrednik i to silom prilike postao sam tehnološki višak u firmi. Inače subvencije treba da se isplate svima koji se bave poljoprivredom, ali isključivo po prinosu, pa "ko ume njemu dve". Ja nisam neki veliki poljoprivrednik imam 15 ha zemlje ne obrađujem više zato što su kod mene ČISTI poljoprivrednici zakupili sve i svašta samo da na papiru imaju 50 i više hektara zemlje. (50*6000=30000)
Lično znam da su prošle godine vršili pšenicu po jednu zmajevku iz 3-5 hektara. Ja sam sa mojih 2,5 ha pod zalivnim sistemom imao 16720 kg
Dok oni biju iz kredita u kredit ja laganica kupujem po malo mehanizacije za keš svake godine.
Ove godine će se polomiti mnoga koplja jer pšenica neće ići preko 20, a ni kukuruzu se ne piše bolje tako da matematiku ko je sejao loše njive neće moći da napravi sem ako mu neki predškolac ne bude "izračunao".

Mislim da konačno treba da se složimo zajedno i da pritisnemo našu vladu sto više kako bi nam poomogla na pristojan način kao što to rade i druge zemlje koje cene svoje poljoprivrednike jer na kraju mi smo poljoprivredna zemlja.
 
Jao oko čega se Vi ponovo zavadiste.Evo sad će da smene Kneževića i sve će krenuti na bolje.:ppozdrav:
 
http://www.kurir-info.rs/cistka-u-sns-vucic-smenjuje-pet-svojih-ministara-clanak-821299


Lider Srpske napredne stranke i prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić
vrlo je nezadovoljan rezultatima rada ministara iz redova te stranke i od njih sedmoro odlučan je u nameri da smeni čak petoro, saznaje Kurir.

Prema našim informacijama, bez ministarske fotelje ostaju Milan Bačević, Bratislav Petković, ali i Goran Knežević, Zorana Mihajlović i Alisa Marić, koja, doduše, nije član SNS, ali je kadar te stranke.

Prema tvrdnjama našeg izvora, visoko pozicioniranog u stranci, sigurni su jedino ministri pravde i spoljnih poslova Nikola Selaković i Ivan Mrkić.
 
Jedna vrlo kratka informacija koja moze da bude po prilicno tacna. Nastavak isplate subvencija posle 20. juna. Tada bi trebalo da bude i zvanicno prodata zemlja arapima i gosn. ministar Dinkic bi trebalo da potpise ugovor i pare da legnu u drzavnu kasu.
I jos nesto da dodam da sam za to da se jednom za uvek napravi podela ko je zaista poljoprivrednik i ko zivi iskljucivo od toga,a ko ima i dodatna sredstva. Zasto se subvencije ne bi dodeljivalje na osnovu bodovanja, pa tako onaj ko placa pio za poljoprivredu da ima i vece subvencije i vece privilegije pri dodeljivanju bilo kojih sredstava. Nesto slicno kao kad su subvencionisani traktori jer ovako subvencije dobiju i oni koji ni neznaju sta je to soja ili nedaj Boze uljana repica, a da ne pricam o podesavanju pluga...

Mislim da smo toliko o ovome raspravljali da već stvarno i vrapci znaju napamet.
Ima slučakeva i da radi u firmi i da je pokupio sve subvencije i dobio subvencionisan traktor od države uz povraćaj-Naravno to ih je koštalo samo prebacivanje tog čiuvenog PIA na nezaposlene članove domaćinstva.U pitanju su od 100ha pa na gore.
Vi ste se u svim diskusijama uglavnom obrušili na ove prckave poput mene i meni sličnih (Krlemrle,NA...i ostali) a ovi su vam smanjili subvencije i to popeilično inormalno u prvim su redovima bili prilikom svih protesta,Sve su dobili i naravno i to im nije dosta,
Ja i jesam da se oni koji se isključivo bave poljoprivredom drugačije treturaju ali da se prvo definiše ko je poljoprivrednik.
Ne priznajem one koji su do juče bili zaposleni i dobili otkaze ili batalili firme zbog ekonomske neisplativosti.
Ne priznajem ni one koji nemaju zemlje u svom vlasništvu.
Ne priznajem ni one koji u svom domaćinstvu imaju zaposlenog
Ne priznajem ni one koji se bave nekom zanatskom delatnošću i time mu poljoprivreda nije jedini prihod.
Posle ovakve selekcije ostaju čisti poljoptivrednici i ne verujem da ih ima više od 5%
Znači da treba Sad zaći po gazdinstvima i lepo snalažljive koji su prebacivanjem gazdinstava izvršili krivična dela i naterati ih da vrate bez kamate to što nisu trebali da dobiju.
 
Mislim da smo toliko o ovome raspravljali da već stvarno i vrapci znaju napamet.
Ima slučakeva i da radi u firmi i da je pokupio sve subvencije i dobio subvencionisan traktor od države uz povraćaj-Naravno to ih je koštalo samo prebacivanje tog čiuvenog PIA na nezaposlene članove domaćinstva.U pitanju su od 100ha pa na gore.
Vi ste se u svim diskusijama uglavnom obrušili na ove prckave poput mene i meni sličnih (Krlemrle,NA...i ostali) a ovi su vam smanjili subvencije i to popeilično inormalno u prvim su redovima bili prilikom svih protesta,Sve su dobili i naravno i to im nije dosta,
Ja i jesam da se oni koji se isključivo bave poljoprivredom drugačije treturaju ali da se prvo definiše ko je poljoprivrednik.
Ne priznajem one koji su do juče bili zaposleni i dobili otkaze ili batalili firme zbog ekonomske neisplativosti.
Ne priznajem ni one koji nemaju zemlje u svom vlasništvu.
Ne priznajem ni one koji u svom domaćinstvu imaju zaposlenog
Ne priznajem ni one koji se bave nekom zanatskom delatnošću i time mu poljoprivreda nije jedini prihod.
Posle ovakve selekcije ostaju čisti poljoptivrednici i ne verujem da ih ima više od 5%
Znači da treba Sad zaći po gazdinstvima i lepo snalažljive koji su prebacivanjem gazdinstava izvršili krivična dela i naterati ih da vrate bez kamate to što nisu trebali da dobiju.
Mozes li mi malo pojasniti ovo oznaceno crvenim.
 
jako je dobro znao čega se prihvata. Ako je čovek sa savešću ispuniće obećanja, ako nije, ima još dugo da izbiva na političkoj sceni srbije.
А моје мишљење је било да су добили невероватну шансу коју су могли баш добро да капитализују. Но, изгледа да неће успети, није се снашао. Дозволио је да се уплете у Јешићеве будалаштине, ниједну своју предност није искористио, законе је трапаво предложио, никаквих иницијатива није било, кризну годину није искористио. Тако да биће изгледа довиђења.
 
Nazad
Vrh