Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Mozda negde i moze da se placa, kod nas u ZR vise toga nema barem za ljude u mom okruzenju ne znam nikoga ko je racune nabavljao ove godine na taj način.
 
cuo sam jutros na tv . da nece biti isplate do zetve nemaju pare u budzetu.
ja sam juce pricao sa zenom koja radi u poreskoj i prima nase zahteve, kaze da su isplatili koji su predali do 8.5.2013 i dalje nista a kaze da oni vide da na racunu imaju para samo je neko stopirao dalje isplate
Prdnuli smo u cabar ko drzava to je sad jasno ko dan....
 
...nego,koliko placate racune za gorivo na pumpama,3,5,10 din po l ?:osmeh:

Na računu piše broj gazdinstva tako da nije baš lako izvodljivo mućkati sa računima ove godine. Neke su navatali proletos, pa sad malko prpa, zort! A i inače ne može kao za firmu da sipaš gas, a od pumpadžije pokupiš račune od euro-premijum benzina.
Jedino da čučiš kod pumpe i čekaš da dođe neki Ciganin, sakupljač sekunadarnih sirovina sa Tamićem, kome ne treba račun za "firmu" pa se sa njim i sa radnikom na pumpi dogovoriš da ti za gorivo koje je sipao u Tamić radnik otkuca račun sa tvojim brojem gazdinstva. Onda treba da častiš i sve radnike na pumpi(a sad ih ima k'o sitni' svetaca na svakoj), a i Cigi dođeš makar jedan stari bicikl ili par slomljenih S-opruga. :haha:
I još nešto, teško je naći Cigu koji će da sipa 50 litara u Tamića, nego: "Sipaj brate za 500 dinara!" Onda kad se pojaviš na šalteru sa hrpom računa od po 500 - 2000 dindže, to bi se i drugu Ekremu učinilo sumnjivim.:sta:
 
Pre ili kasnije moracemo da se suocimo sa surovom realnoscu,da je drzava u bankrotu,samo produzavaju agoniju uz pomoc stapa i kanapa.A kada i zvanicno proglase krah udarice mnogi glavom u zid brzinom formule u preticanju.Tako da nam nece biti na odmet da se prilagodjavamo proizvodnji iskljucivo iz svojih finansijskih sredstava.E kako ce to izgledati u praksi vreme ce pokazati.Ima ovde onih koji ne ovise o subvencijama,ali vecini je sigurno to onaj dinar koji kako tako zatvori krug proizvodnje i svih ostalih poljoprivrednih nameta i obaveza.Ali razmisljati drugacije u ovakvoj situaciji je vise mastarija no realnost.Doslo vreme da placamo danak visedecenijskom lopovluku,nebrizi,partokratiji i sveopstem politickom haosu.

- - - - - - - - - -
 
Jel nekom skoro nesto uplaceno? :sta:
Država govori o unapređenju poljoprivrede i za to isplaćuje subvencije. Te subvencije su trebale da budu isplaćene u februaru i da ljudi znaju sa koliko novca raspolažu i koliko mogu da bace veštaka, kakvo će seme da seju itd. a ne da subvencije očekujemo u junu mesecu.
 
Cini mi se da ove godine necemo uzeti svu naftu nego cemo je kupovati po 147 dinara po par desetina litara koliko nam treba za taj dan rada, pa nisam lud da zarobljavam cist novac ovo ko zna kada dobijem pa necu da se nedaj boze lecim naftom , i placam dospela poreska zaduzenja naftom . zna se kakva je godina bila i kakve su sada cene nase robe pa zar da prodas po mizernoj ceni da bi dobio povracaj kad pogledas jos cemo da izgubimo evro krenuo dok dodjes na red za isplatu dobijes pola od obecanog .
 
Nazad
Vrh